OBOWIĄZKOWO! Arcybiskup Vigano: Stolica Apostolska „czyni się sługą Nowego Porządku Świata”
data:24 kwietnia 2021     Redaktor: Redakcja

Arcybiskup Carlo Maria Viganò o watykańskiej konferencji dotyczącej „zdrowia” – z udziałem Fauciego: Stolica Apostolska „czyni się sługą Nowego Porządku Świata”.
Pod tym tytułem kanadyjski portal LifeSiteNews (wraz z wieloma innymi źródłami) opublikował poniższy tekst arcybiskupa Vigano, byłego nuncjusza apostolskiego w USA.


Stolica Apostolska „czyni się sługą Nowego Porządku Świata”
 
W dniach 6-8 maja 2021 r. odbędzie się piąta Międzynarodowa Konferencja Watykańska zatytułowana Exploring the Mind, Body & Soul. Łączcie się, aby zapobiegać i łączcie się, aby leczyć. Globalna inicjatywa w zakresie opieki zdrowotnej: jak innowacje i nowatorskie systemy wpływają na poprawę zdrowia ludzi. Wydarzenie to jest organizowane przez Papieską Radę ds. Kultury, Fundację Cura, Fundację Nauka i Wiara oraz Stem for Life.
 
Michael Haynes z LifeSiteNews opisywał, jakie tematy mają być poruszone oraz wymienił uczestników konferencji. Są wśród nich niesławny Anthony Fauci, któremu skandaliczne konflikty interesów nie przeszkodziły w przejęciu zarządzania pandemią w Stanach Zjednoczonych; Chelsea Clinton, wyznawczyni Kościoła Szatana i zagorzała zwolenniczka aborcji; guru New Age Deepak Chopra; Dame Jane Goodall, ekolog i ekspert od szympansów; prezesi firm Pfizer i Moderna; przedstawiciele Big Tech; oraz cała rzesza aborcjonistów, maltuzjan i globalistów znanych ogółowi społeczeństwa. Do udziału w konferencji zwerbowano jako moderatorów pięciu wybitnych dziennikarzy, którzy wywodzą się wyłącznie z lewicowych mediów, takich jak CNN, MSNBC, CBS i Forbes.
Konferencja ta - wraz z Radą na rzecz Kapitalizmu Włączającego Lynn Forester de Rothschild, Global Compact on Education i międzyreligijnym Panteonem, który odbędzie się w czerwcu w Astanie w Kazachstanie - jest kolejnym skandalicznym potwierdzeniem niepokojącego odejścia hierarchii, a w szczególności jej najwyższych przedstawicieli urzędujących w Rzymie, wywodzących się z katolickiej ortodoksji. Stolica Apostolska celowo wyrzekła się nadprzyrodzonej misji Kościoła, stając się sługą Nowego Porządku Świata i masońskiego globalizmu w antychrystycznym kontr-magisterium. Te same rzymskie dykasterie, okupowane przez ludzi powiązanych ideologicznie z Jorge Mario Bergoglio i chronionych oraz promowanych przez niego, teraz kontynuują bez przeszkód dzieło nieubłaganego niszczenia wiary, moralności, dyscypliny kościelnej oraz życia monastycznego i zakonnego, podejmują równie daremny jak bezprecedensowy trud przekształcenia Oblubienicy Chrystusa w stowarzyszenie filantropijne w służbie Silnych Potęg. Efektem jest narzucanie prawdziwemu Kościołowi sekty heretyckich i zdeprawowanych modernistów, zdecydowanych legitymizować cudzołóstwo, sodomię, aborcję, eutanazję, bałwochwalstwo oraz wszelkie wypaczenia intelektu i woli. Prawdziwy Kościół jest teraz przyćmiony, negowany i dyskredytowany przez jego własnych pasterzy, zdradzany nawet przez tego, który zasiada na najwyższym Tronie.
Fakt, że głębokiemu Kościołowi (deep church) udało się wybrać swego własnego członka w celu realizacji tego piekielnego planu w porozumieniu z głębokim państwem (deep state), to już nie zwykłe podejrzenie, ale zjawisko, na którego temat trzeba teraz koniecznie zadawać pytania i rzucić na nie światło. Poddanie Cathedra Veritatis interesom masońskiej elity ujawnia się teraz wraz ze wszystkimi dowodami, w ogłuszającym milczeniu świętych pasterzy. Towarzyszy temu zdumienie i dezorientacja ludu Bożego, pozostawionego samemu sobie.
 
O wypaczonym libido serviendi Watykanu wobec globalistycznej ideologii świadczy dobór prelegentów, którzy wygłoszą świadectwa i wykłady: są to zwolennicy aborcji, wykorzystywania materiału płodowego w badaniach, redukcji liczby ludności, panseksualnej agendy LGBT i wreszcie, co najważniejsze, narracji dotyczącej Covidu i tak zwanych szczepionek. Kardynał Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury, jest z pewnością jednym z czołowych przedstawicieli głębokiego kościoła i modernistycznego progresywizmu, a także orędownikiem dialogu z niesławną sektą masońską i promotorem słynnego Dziedzińca Pogan. Nic więc dziwnego, że wśród organizatorów wydarzenia znalazła się Fundacja Stem for Life, która z dumą określa siebie samą jako „niesekciarską, ponadpartyjną, zwolnioną z podatków organizację, której celem jest utworzenie ruchu na rzecz przyspieszenia rozwoju terapii komórkowych.”
Przy bliższym przyjrzeniu się, sekciarstwo i stronniczość Konferencji Watykańskiej uwidacznia się w jej tematyce, we wnioskach, które będzie się starała wyciągnąć, w doborze uczestników i sponsorów. Nawet obraz wybrany do promowania Konferencji jest niezwykle wymowny: to zbliżenie fresku Stworzenia Michała Anioła na plafonie Kaplicy Sykstyńskiej, na którym ręka Boga Ojca sięga ręki Adama, ale na obu dłoniach widzimy jednorazowe rękawiczki chirurgiczne, przywodzące na myśl regulacje nowej „liturgii zdrowia” i sugerujące, że nawet sam Pan może rozprzestrzeniać wirusa.
W tym świętokradczym wizerunku porządek stworzenia zostaje wywrócony tworząc terapeutyczną anty-kreację, w której człowiek sam siebie ratuje i staje się szalonym autorem własnego „odkupienia” zdrowia. Zamiast oczyszczającej wody chrzcielnej religia covidowa proponuje szczepionkę, nosiciela kalectwa i śmierci, jako jedyny środek zbawienia. Zamiast wiary w Objawienie Boga, znajdujemy przesądy i irracjonalne przyzwolenie na przykazania, które nie mają w sobie nic naukowego, z obrzędami i liturgiami, które naśladują prawdziwą religię w świętokradzkiej parodii.
W tym wyborze obrazów pobrzmiewa nienormalny i bluźnierczy dźwięk, ponieważ wykorzystuje on dobrze znane i sugestywne malowidło, po to, by wprowadzić i promować fałszywą i tendencyjną narrację, według której w czasie sezonowej grypy, której wirus wciąż nie został wyizolowany (zgodnie z postulatami Kocha) i którą można skutecznie leczyć stosując istniejące metody terapeutyczne, konieczne jest podawanie szczepionek uznanych za nieskuteczne i nadal będących w fazie eksperymentalnej, z nieznanymi skutkami ubocznymi, których producenci i dystrybutorzy zabezpieczyli się przestępczą tarczą odporności. Złożone na ołtarzu Molocha ofiary całopalne z dzieci rozczłonkowanych w trzecim miesiącu ciąży w celu wyprodukowania materiału genetycznego dla tysięcy ludzi, którzy zostali zabici lub okaleczeni, nie zatrzymują tej piekielnej machiny Big Pharmy; należy się obawiać, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy zjawisko to odrodzi się.
Można się zastanawiać, czy powodem gorliwości Bergoglio w rozpowszechnianiu tej terapii genowej nie są również niegodziwe względy ekonomiczne, traktowane jako rekompensata za straty poniesione przez Watykan i diecezje po lockdownie i wydatnym zmniejszeniu się liczby wiernych uczestniczących w Mszy św. i przyjmujących sakramenty. Z drugiej strony, jeśli milczenie Rzymu na temat łamania praw człowieka i praw religijnych w Chinach zostało sowicie opłacone przez dyktaturę w Beijing, to nic nie stoi na przeszkodzie, by taki schemat był powielany na dużą skalę w zamian za promocję szczepionek przez Watykan.
Konferencja oczywiście dołoży wszelkich starań, aby nie wspomnieć, nawet pośrednio, o odwiecznym nauczaniu magisterium w najważniejszych kwestiach moralnych i doktrynalnych. I odwrotnie, pochwała światowej mentalności i panującej ideologii będzie jednogłośna, a towarzyszyć jej będzie amorficzny, ekumeniczny repertuar czerpiący z New Age.
 
Zwracam uwagę, że w 2003 roku ta sama Papieska Rada ds. Kultury potępiła medytację jogi i, bardziej ogólnie, ruch New Age jako niezgodne z wiarą katolicką. Według watykańskiego dokumentu, doktryna New Age „ wespół z wieloma wpływowymi międzynarodowymi grupami zmierza do zastąpienia lub wykroczenia ponad poszczególne religie w celu utworzenia przestrzeni dla uniwersalnej religii, która mogłaby zjednoczyć ludzkość. Ściśle z tym wiążą się mocno skoordynowane starania wielu instytucji mające na celu wymyślenie Globalnej Etyki, ram etycznych, które odzwierciedlałyby globalny charakter współczesnej kultury, ekonomii i polityki. Co więcej, upolitycznienie kwestii ekologicznych z pewnością nadaje koloryt całej kwestii hipotezy Gai czy kultu matki ziemi”(2.5). Jest rzeczą oczywistą, że obrzędy pogańskie, poprzez które została zbezczeszczona Bazylika Świętego Piotra gdy oddawano tam cześć idolowi pachamamy świetnie się mieszczą w ramach „upolityczniania kwestii ekologicznych” krytykowanego w dokumencie watykańskim w 2003 roku, a które dziś jest promowane sine glossa przez tzw. magisterium Bergoglia, poczynając od Laudato Sì i Fratelli Tutti .
W La Salette Matka Boża ostrzegła nas: „Rzym straci wiarę i stanie się siedzibą Antychrysta”. To nie Kościół święty, niezniszczalny dzięki obietnicom Chrystusa, utraci wiarę: będzie to sekta, która okupuje Stolicę Najświętszego Piotra i która, jak to dzisiaj widzimy, propaguje anty-ewangelię Nowego Porządku Świata. Nie sposób już dłużej milczeć, ponieważ dzisiaj nasze milczenie uczyniłoby nas wspólnikami wrogów Boga i rodzaju ludzkiego. Miliony wiernych są zniesmaczone niezliczonymi skandalami, w które uwikłani są pasterze, zdradą ich misji, dezercją tych, którzy na mocy święceń kapłańskich są powołani do dawania świadectwa Świętej Ewangelii, a nie do popierania ustanowienia królestwa Antychrysta .
Błagam moich braci w biskupstwie, kapłanów, zakonników, a w szczególności wiernych świeckich, którzy czują się zdradzeni przez hierarchię, aby podnieśli głos i wyrazili, zgodnie z duchem prawdziwego posłuszeństwa naszemu Panu, Głowie Mistycznego Ciała, stanowcze i odważne potępienie tej apostazji i jej autorów. Wzywam wszystkich do modlitwy, aby Boski Majestat został pobudzony do współczucia i zabiegał o udzielenie nam pomocy. Niech Najświętsza Dziewica, terribilis ut castrorum acies ordinata, wstawia się przed Tronem Bożym, wynagradzając Swymi zasługami za niegodność Jej dzieci, które wzywają Ją chwalebnym tytułem Auxilium Christianorum.
 
+ Carlo Maria Viganò, arcybiskup
20 kwietnia 2021
Feria Tertia infra Hebdomadam II
post Octavam Paschae
 
Tłum. i red. Monika Beyer
 
------------------------------------------------------------
Składamy serdeczne podziękowanie za dokonanie tłumaczenia.
Zobacz równiez:

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści na stronie, dostosowania ich do potrzeb użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych w plikach cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować w ustawieniach przeglądarki internetowej. Korzystając z naszej strony, bez zmiany ustawień w przeglądarce internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.