Wojciech Radkowiak: Notatka z wyjazdu na Wołyń w dniach 14-16.05.2026
data:18 maja 2026 Redaktor: Anna
W dniach 12-16 maja 2026 grupa przyjaciół dr Leona Popka pracowała na Cmentarzu w Ostrówkach na Wołyniu. Dołączyłem do nich 14 V w godzinach porannych.
Dostałem prostą robotę – wykopywanie pni starych wyciętych drzew /zdjęcia paru okazów zamieszczam w fotorelacji/. Inni pracowali przy nagrobkach, które wymagały odnowienia tj. czyszczenia i malowania. Duża grupa grabiła liście i zbierała chrust. Inni walczyli z chwastami. Jednym słowem wszyscy mieli zapewnioną pracę.
W piątek 15 V odwiedziłem Kościół i Cmentarz w Hołobach. Byłem tam z Izą i Andrzejem.