To był rok intensywnych działań w obronie życia! Pomóż nam przygotować się na 2026 rok!
Szanowna Pani,
Koniec roku to dla wielu czas podsumowań i refleksji. Dla nas jest to również moment, w którym porządkujemy dotychczasowe działania i planujemy kolejne kroki w obronie dzieci nienarodzonych.
Ostatnie miesiące pokazały, że temat ochrony życia pozostaje jednym z najważniejszych sporów publicznych w Polsce. Jeszcze w listopadzie Premier Donald Tusk i Marszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty zapowiedzieli kolejną próbę przeforsowania ustaw aborcyjnych. Chodzi o cztery projekty koalicji rządzącej, które od wielu miesięcy znajdują się sejmowej komisji.
Są to:
Projekt Lewicy legalizujący aborcję „na żądanie” do 12. tygodnia ciąży,
Projekt Lewicy depenalizujący tzw. „zabiegi aborcyjne”,
Projekt Koalicji Obywatelskiej przewidujący możliwość zabicia dziecka do 12. tygodnia ciąży,
Pomysł Trzeciej Drogi na powrót do tzw. kompromisu aborcyjnego.
Środowiska aborcyjne traktują temat zabijania dzieci nienarodzonych jak projekt długofalowy. Gdy jedne inicjatywy chwilowo utkną, natychmiast pojawiają się kolejne. Dlatego naszym obowiązkiem jest nieustanna czujność i gotowość do działania.
49 tysięcy podpisów pod petycją
Chcemy serdecznie podziękować za to, że dzięki podpisowi pod petycją „Obrona Nienarodzonych” jest Pani członkiem społeczności aktywnie broniącej życia. Zaangażowanie i odwaga tysięcy osób, w tym Pani, sprawiły, że naszą petycję podpisało już prawie 49 tysięcy Polaków. To potężny głos sprzeciwu wobec cywilizacji śmierci.
Ten głos ma znaczenie. Politycy doskonale wiedzą, że za każdą taką liczbą stoją konkretni wyborcy, ich rodziny i środowiska.
Przeciwko nielegalnej klinice aborcyjnej
W mijającym roku prowadziliśmy również intensywne działania w ramach inicjatywy „Stop Klinice Śmierci”. W środku polskiej stolicy, naprzeciw Parlamentu RP, od prawie roku działa bez problemów „przychodnia” aborcyjna AboTak. Tuż pod nosem polskich parlamentarzystów - osób tworzących prawo - nielegalnie dokonuje się mordowania dzieci nienarodzonych, rozprowadza środki poronne, prowadzi instruktaże na temat „domowej aborcji”!
Nasz protest do Rzecznika Praw Dziecka został już podpisany przez ponad 30800 osób. Jeżeli nie było jeszcze okazji, to zachęcamy również Panią do poparcia tej inicjatywy - może zrobić to Pani pod tym linkiem:
https://obronanienarodzonych.pl/stop-klinice-smierci/.
Konferencja w Klubie Stańczyka – wspólny front obrony życia
5 listopada w Warszawie w Klubie Stańczyka odbyła się konferencja „Obrona życia w Polsce AD 2025”, współorganizowana przez twórcę naszej kampanii, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi. Było to jedno z najważniejszych spotkań środowisk pro-life w ostatnich latach.
W trakcie konferencji głos zabrali m.in.:
Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – Prawo do Życia,
Katarzyna Gęsiak, radca prawny z Instytutu Ordo Iuris,
Aleksandra Gajek z Centrum Życia i Rodziny.
To spotkanie pokazało, że mimo ogromnej presji medialnej i politycznej, środowiska broniące życia są zjednoczone, merytorycznie przygotowane i zdeterminowane, by działać dalej.
Rok 2026: dalsze, konsekwentne działania
Nie mamy złudzeń. Projekty aborcyjne wrócą na agendę Sejmu. To tylko kwestia czasu. Dlatego już teraz przygotowujemy się do kolejnego etapu działań.
W 2026 roku planujemy:
dalsze gromadzenie i wzmacnianie społeczności obrońców życia,
szybkie i zdecydowane reagowanie na każdą inicjatywę aborcyjną,
wywieranie bezpośredniej presji na posłów, zwłaszcza tych, którzy deklarują się jako „konserwatywni” — w szczególności z PSL i Polski2050.
Chcemy, aby w momencie, gdy projekty legalizujące mordowanie dzieci poczętych znów trafią do Sejmu, posłowie mieli świadomość, że opinia publiczna uważnie obserwuje te decyzje.
Oznacza to, że wciąż potrzebujemy Pani zaangażowania w walce przeciwko cywilizacji śmierci. Wierzymy, że w nadchodzącym roku będziemy mogli liczyć na Pani pomoc!
Wspieram działania pro-life!
Wraz z końcem roku finalizujemy obecną zbiórkę środków. Zebrane finanse będą paliwem na start nowego roku — pozwolą nam rozpocząć działania od pierwszych tygodni stycznia oraz budować zaplecze na kolejne miesiące.
To dzięki nim będziemy mogli:
prowadzić kampanie informacyjne,
mobilizować społeczeństwo,
reagować na zagrożenia,
i skutecznie blokować kolejne próby legalizacji aborcji.
Historia pokazuje jasno: razem możemy zwyciężać. Tak jak w 2024 i 2025 roku, tak i teraz możemy sprawić, że mordercze projekty nie przejdą.
Nie zgadzam się na niszczenie życia - pomagam w rozwoju kampanii Obrona Nienarodzonych!
Dziękujemy za Pani dotychczasowe wsparcie, podpis i zaangażowanie. Dzięki ludziom dobrej woli, w tym Pani - odpowiedzialnym za dobro i przyszłość Ojczyzny - możemy wejść w nowy rok z poczuciem odpowiedzialności i jasno określonym planem dalszych działań na rzecz ochrony życia.
Pozdrawiamy
ObronaNienarodzonych.pl
Wspieram!
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi
[foto_duzy_2]

[/foto_duzy_2]
[foto_duzy_3]

[/foto_duzy_3]
[foto_duzy_4]

[/foto_duzy_4]
[foto_duzy_5]

[/foto_duzy_5]
[foto_duzy_6]

[/foto_duzy_6]
[foto_duzy_7]

[/foto_duzy_7]
[foto_duzy_8]

[/foto_duzy_8]
[foto_duzy_9]

[/foto_duzy_9]