Bożena Ratter: Musimy otoczyć szkołę serdeczną opieką - ratujmy szkołę, póki czas!
Każde pokolenie musi samo sobie swą pracą obywatelską zdobywać lepsze warunki swego życia.
Zadaniem wszakże rodziców jest dać dzieciom to podstawowe wykształcenie, jakie jest konieczne, żeby później, gdy dorosną, mogły korzystać należycie z całego postępu wiedzy ludzkiej i ze wszystkich zjawiających się nieustannie nowych pomysłów, programów i wynalazków wybierać i przyswajać sobie to, co jest dobre, a unikać tego, co jest fałszywe i zwodnicze. A to podstawowe wykształcenie możemy zapewnić dzieciom, tylko starając się o dobrą szkołę. Więc wszyscy musimy otoczyć szkołę serdeczną opieką – w 1938 roku nawoływał do aktywności prof. Stanisław Grabski w referacie Szkoła a obywatel państwa i jego rola społeczna.
Mówiliśmy o zagrożeniach i zachęcamy do aktywności. Wchodźmy do trójek klasowych i interesujmy się polska szkołą! –do serdecznej troski nawołuje rodziców Agnieszka Pawlik Regulska, prezes Stowarzyszenia Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Nauczyciele dla Wolności”. Zagrożenie jest o wiele poważniejsze, to jest zagrożenie istnienia świadomego i wolnego człowieka.
Rodzice nie mają wakacji w tym roku, rodzice mają się organizować, nie oddamy polskiej szkoły!. Ratujmy szkołę póki czas ! –alarmuje Hanna Dobrowolska ekspert oświatowy.
Do 20 czerwca rodzice, dziadkowie, zainteresowani przyszłością, zgłaszajmy uwagi do wprowadzanego przedmiotu edukacja obywatelska. Wszyscy, którzy oczekujemy od szkoły przekazywania wiedzy a nie seksualizacji i debilizacji młodego pokolenia.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScz8C4MObVTBYKh7rm9tgvXfaIjVgDqKXI4tIORTwAK996kGA/viewform
Bartosz Kopczyński wyjaśnia, dlaczego ważna jest nasza czujność i sprzeciw:
Przygotowywane są od lat 90. globalne programy edukacyjne, szczegóły modeli opracowuje agenda europejska Agencja ds. specjalnych potrzeb i edukacji włączającej. Na to idą bardzo duże pieniądze. ONZ i jej agendy, UE i WHO uczestniczą w budowaniu europejskiego obszaru edukacyjnego do 2025 roku. Polska ma wejść w 2026 roku. Jest to element globalnego programu edukacyjnego. Na szczycie we wrześniu 2022 roku określono ramy rozwoju dla całego globu i zadecydowano, iż europejski obszar edukacyjny będzie obszarem wdrożeniowym. We wrześniu 2022 roku określono czym ten program edukacyjny -realizowany już wcześniej jako edukacja ekologiczna, edukacja zrównoważonego rozwoju, edukacja dla wszystkich - ma być.
Globalny program edukacyjny nazywa się oficjalnie - EDUKACJA ZMIENIAJĄCA PŁEĆ. (Bartosz Kopczyński )
Z dobrej polityki państwowej korzysta cała ludność, każda rodzina, każdy uczciwy obywatel, a ze złej ponoszą wszyscy szkodę. Znów więc własny interes nakazuje nam wszystkim dbać o sprawy gromadzkie, gminne, powiatowe i państwowe . Żeby jednak dbać o nie rozumnie, żeby nie dać się zwodzić byle krzykaczowi - trzeba się na tych wszystkich sprawach samemu jak najlepiej rozumieć- pisał prof. Stanisław Grabski.
Czy młodzi Polacy, którym obecna Minister Edukacji Barbara Nowacka przygotowuje podstawy programowe, w tym przedmiot „edukacja obywatelska” , zgodnie z wytycznymi globalnego programu edukacyjnego EDUKACJA ZMIENIAJĄCA PŁEĆ będą rozumieć jakiekolwiek sprawy poza potrzebą zaspakajania seksualnych preferencji? Czy będą dbać o dobrą politykę państwową, z której skorzysta cała ludność, każda rodzina i każdy obywatel?
Prof. Stanisław Grabski doskonale rozumiał , na czym polega wyedukowanie obywatela i dlaczego jest to tak ważne. Profesor to polski inteligent, daleki od marksistów, którzy przybyli tysiącami do Polski wraz z Armią Sowiecką a ich potomkowie obecnie obsiedli ławy sądowe, sejmowe, senackie, samorządowe itp.
Więc trzeba dowiadywać się z książek, gazet, odczytów, zgromadzeń - co się nowego w świecie dzieje. Ale nie we wszystkich książkach i gazetach piszą prawdę, nie na wszystkich zgromadzeniach słyszy się tylko rozumne, rzetelne przemowy.
Żeby z czytania i chodzenia na zgromadzenia odnieść rzeczywistą korzyść - trzeba umieć odróżnić prawdę od fałszu. A na to trzeba posiadać dobre podstawowe wiadomości o świecie. I te podstawowe wiadomości musi dać szkoła.
Nieraz jednak zdarza się słyszeć: „poco szkoła kilkuklasowa, po co tyle lat szkolnej nauki? Wystarczy, żeby dzieci nauczyły się czytać, pisać i najprostszych rachunków“.
Ludzie, co tak mówią, nie rozumieją nowych czasów. Nawet żeby dobrze na roli gospodarować, czy pracować w warsztacie rzemieślniczym trzeba dziś mieć wiadomości z przyrody, mechaniki, chemii, fizyki – pisał prof. Stanisław Grabski w 1938 roku we Lwowie.
I tym wszakże co zostaną na ojcowskim gospodarstwie, czy w ojcowskim warsztacie potrzebne są jak najgruntowniejsze wiadomości nie tylko ułatwiające ich zawodową pracę, ale i dające podstawę dla rzetelnej, rozumnej działalności obywatelskiej. Bo jak to już poprzednio mówiliśmy, dziś własny nawet interes nakazuje każdemu brać czynny udział w stowarzyszeniach, spółkach, zgromadzeniach, wyborach gromadzkich, gminnych, sejmowych.
A jeszcze silniej nakazuje to nam religia. Każdy z nas w modlitwie Pańskiej prosi o chleb powszedni nie dla siebie samego ale dla nas. „Daj nam Panie“. Nie mnie jednemu - ale nam wszystkim , to jest wszystkim współobywatelom , całemu narodowi. To też szkoła przygotowuje dzieci do przyszłego ich obywatelskiego życia. Daje im ona podstawowe wiadomości o naszym kraju, jego ludności i zasobach mineralnych, przemyśle, handlu, rolnictwie, o naszym państwie, o jego konstytucji, o władzach naczelnych, o Prezydencie Rzeczypospolitej, Rządzie, Sejmie, Senacie, o prawach i obowiązkach obywateli, o samorządzie gminnym i powiatowym.
Nie tylko jednak szkoła uczy, ale i wychowuje. Więc stara się ona rozbudzić w dzieciach zainteresowanie sprawami nie tylko własnymi, ale i innych ludzi, chętną gotowość do wzajemnego pomagania sobie, koleżeńskość, uczynność. ( prof. Stanisław Grabski Szkoła a obywatel państwa i jego rola społeczna, Lwów1938 r.)
[foto_duzy_2]
[/foto_duzy_2]
[foto_duzy_3]
[/foto_duzy_3]
[foto_duzy_4]
[/foto_duzy_4]
[foto_duzy_5]
[/foto_duzy_5]
[foto_duzy_6]
[/foto_duzy_6]
[foto_duzy_7]
[/foto_duzy_7]
[foto_duzy_8]
[/foto_duzy_8]
[foto_duzy_9]
[/foto_duzy_9]