Spotkanie autorskie z prof. Wojciechem Polakiem - 7.06
data:23 maja 2024     Redaktor: Redakcja

7 czerwca (piątek) o godzinie 18:00 w kawiarni z wartościami "Agere Contra"na ul. Chłodnej 2/18 w Warszawie, odbędzie się spotkanie autorskie z prof. Wojciechem Polakiem poświęcone jego najnowszej książce pt. „Blask Rzeczypospolitej. Od X do XXI wieku”.

„Blask Rzeczypospolitej. Od X do XXI wieku” prof. Wojciecha Polaka to dzieło wybitnego i wszechstronnego historyka, które czyta się jak pasjonującą powieść. Sięgając po nie, każdy, kto z jednej książki chciałby zapoznać się z historią Polski na przestrzeni całych jej dziejów, ma tę możliwość. Dzieje te są długie, żywe i imponujące. Historia nasza, jak każdego wielowiekowego kraju, obfituje we wzloty i upadki. Może napawać dumą i podziwem, ale też przestrzegać przed niebezpieczeństwami. Może być nauczycielką życia, zwłaszcza społeczno-politycznego.
 
Książka prof. Wojciecha Polaka zachęca do głębszego wglądu w nasze dzieje, dlatego Autor pisze we wstępie: „Historia Polski jest wspaniała, barwna, pouczająca; warto ją poznawać, warto przekazywać wiedzę o niej naszym dzieciom. Niewątpliwie epokowym dziełem na tym polu są wielotomowe ‘Dzieje Polski’ prof. Andrzeja Nowaka, od kilku lat sukcesywnie wydawane także przez Białego Kruka – niech ta książka będzie rodzajem zachęty do pogłębiania wiedzy o naszej Ojczyźnie”.
 
KUP KSIĄŻKĘ "BLASK RZECZYPOSPOLITEJ. OD X DO XXI WIEKU"
 
Autor, sam dumny z historii polskiego narodu, tłumaczy, jak postawa taka ważna jest dla całej wspólnoty. W chwili, gdy znów mamy w życiu politycznym i społecznym nawrót do haniebnej polityki wstydu, kiedy lekcje historii w szkołach mają być dramatycznie okrojone, „Blask Rzeczypospolitej” staje się obywatelskim podręcznikiem historii Polski od narodzin państwowości w X wieku po czasy najnowsze. Wielce pomocne w poznawaniu prawdy o ponad tysiącu lat Polski są też starannie dobrane ilustracje, dodające książce również walorów estetycznych.
 
Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie z prof. Wojciechem Polakiem, które odbędzie się 7 czerwca 2024 r. o godz. 18:00 w kawiarni Agere Contra w Warszawie. To doskonała okazja, by spędzić wieczór w inspirującym towarzystwie, zadając pytania i wymieniając poglądy z Autorem książki
 
"Blask Rzeczypospolitej. Od X do XXI wieku".
 
Nie przegap tego wydarzenia i spędź mądrze piątkowy wieczór!
 
Przypominamy o tym, że aby wziąć udział w spotkaniu, obowiązkowa jest rejestracja przez stronę: https://agerecontra.pl/wydarzenie/blask-rzeczypospolitej-od-x-do-xxi-wieku-prof-wojciech-polak/. Rezerwacja jest ważna do 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.
 
Możliwość nabycia książek z rabatem i autografem. Wstęp wolny!