APEL do Zarządu portalu ONET
data:22 grudnia 2023     Redaktor: GKut

                Z wielkim zaskoczeniem i oburzeniem przeczytałem informacje opublikowane w dniu dzisiejszym przez portal „Onet”. Redaktor Naczelny portalu Bartosz Węglarczyk poinformował „Z prawie wszystkich naszych redakcji nowa TVP próbowała i podebrała ludzi.

Proponowali bardzo duże pieniądze — często stawki, które nie mają wiele wspólnego z sytuacją rynkową”. Dziennikarka „Onetu” dodała: „Do wielu z tych dziennikarzy nie dzwonili koledzy dziennikarze, tylko konkretni politycy. Mówią: "mamy taką propozycję, przyjdź do nas, będziemy robić wolne media". Jeśli polityk dzwoni do dziennikarza, powinny nam się zapalić czerwone światła, bo to znaczy, że oni nie planują robić wolnych mediów, tylko rządowe media i to jest strach, o tym powinniśmy mówić.

                Rozumiem rozgoryczenie Zarządu „Onetu” i redaktorów portalu. Przez ostanie kilka lat byliście Państwo przychylni totalnej opozycji, można nawet powiedzieć, że w swoich komentarzach do bieżących wydarzeń wspieraliście te ugrupowania, które parły do radykalnych zmian w Polsce. Ale jak widać nie takich zmian oczekiwaliście, o czym macie odwagę mówić z godną szacunku szczerością. Mam świadomość, że macie poczucie, jakby ktoś wbił Wam znienacka nóż w plecy.

                Dlatego w obliczu wydarzeń jakie dokonują się w Polsce zwracam się do Zarządu portalu „Onet” z APELEM. Zatrudnijcie Państwo, w miejsce podebranych Wam w tak podły sposób pracowników, dziennikarzy zwalnianych z pracy w telewizji i radiu publicznym, dziennikarzy, którym odebrano prawo wejścia do budynków, w których pracowali. Myślę, jestem przekonany, że sprawy finansowe nie będą żadną przeszkodą w domówieniu kwestii zatrudnienia. Jest jeden warunek, pozwólcie tym ludziom pisać to co myślą i to co czują, relacjonować to widzą i obserwują bez żadnej cenzury. Wy piszcie dalej krytyczne teksty o poprzednim rządzie i obecnej opozycji. Oni w swoich tekstach, publikowanych obok Waszych tekstów, niech prezentują swój punkt widzenia. To będzie prawdziwy pluralizm, to będzie początek budowania wolnych mediów i to Wasz portal, może być awangardą przemian i przykładem dla innych. Jeśli tak się stanie, to kwestie związane z tym kto i w jaki sposób zawłaszcza media publiczne stanie się drugorzędne. To ogromna szansa dla Was, dla Polski, myślę, że także dla całej Europy.

Dlatego Szanowni Państwo zarządzający portalem Onet, apeluję, nie zmarnujcie tej szansy.

Marcin Bogdan





Informujemy, iż w celu optymalizacji treści na stronie, dostosowania ich do potrzeb użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych w plikach cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować w ustawieniach przeglądarki internetowej. Korzystając z naszej strony, bez zmiany ustawień w przeglądarce internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.