Protest działaczy opozycji antykomunistycznej 13 grudnia w Muzeum Żołnierzy Wyklętych
data:19 grudnia 2023     Redaktor: Anna

Szanowni Państwo,
 
13 grudnia 2023 r. odbył się  Zlot Formacji Niepodległościowej w murach dawnego więzienia w Warszawie na Rakowieckiej. Właśnie w tym dniu działacze opozycji  antykomunistycznej, więźniowie polityczni PRL zaprotestowali przeciwko wpisaniu do 20 pkt.  umowy koalicyjnej przywrócenia przywilejów emerytalnych funkcjonariuszom aparatu represji wobec narodu Polskiego. Rozumiejąc moment historyczny ponieważ właśnie teraz  powstaje rząd, który tą koalicję podpisał.
Protestujemy przeciwko realizacji tego zobowiązania.

Przez całe lata nie mogliśmy doczekać się choćby elementarnej sprawiedliwości. Kaci opływali przez lata w dostatki i pomnażali majątki a ludzie, którzy podjęli walkę z komuną niejednokrotnie przymierali głodem spychani na margines społeczny.
W proteście powołujemy się na wyrok Trybunały Praw Człowieka, który nie znalazł powodu aby przywrócić prawa emerytalne ubekom obniżone w wyniku ustawy dezubekizacyjnej, to sąd międzynarodowy orzekł, że  nie musimy utrzymywać uprzywilejowanego statusu funkcjonariuszy i nasza decyzja o pozbawieniu ich tych praw jest słuszna.

Od stanu wojennego upłynęło właśnie 42 lata i dalej zmagamy się z nierozliczoną zbrodnią. Zbrodnią na konkretnych ludziach ale i na całym narodzie, który przymuszany, przekupywany, demoralizowany i łamany.
13 grudnia 1981 roku wszyscy ludzie wiedzieli kto i przeciwko komu wyprowadził czołgi na ulice. Wiedzieliśmy kto jest z nami a kto przeciwko nam. Zamordowano w nas nadzieję i odebrano wolność. Tak zachowuje się tylko zdrajca i okupant. Zwycięstwo nasze jest gorzkie, bo Polska dalej nie chce być sprawiedliwym państwem i chce przywrócić niesprawiedliwość.

Pod protestem jako pierwsi podpisali się obecni na sali więźniowie w tym także więźniowie Rakowieckiej.
Zachęcamy wszystkich porządnych ludzi, którzy nie mogą zgodzić się na tą jawną niesprawiedliwość do poparcia i rozpropagowania tego protestu w kraju i zagranicą.
Protest można podpisać także petycję elektronicznie:
https://www.petycjeonline.com/nie_dla_przywrocenia_nieuzasadnionych_przywilejow_funkcjonariuszom

Agnieszka Hałaburdzin-Rutkowska
Prezes Fundacji Walczącym o Niepodległość, Wyklętych, Pokrzywdzonych, Internowanych, Więzionych





Informujemy, iż w celu optymalizacji treści na stronie, dostosowania ich do potrzeb użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych w plikach cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować w ustawieniach przeglądarki internetowej. Korzystając z naszej strony, bez zmiany ustawień w przeglądarce internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.