We wtorek, 11 lipca przez Warszawę przeszedł pochód upamiętniający "Krwawą Niedzielę" z 1943 roku oraz inne zbrodnie ludobójstwa dokonane przez Ukraińską Powstańczą Armię na Polakach. Marsz poprzedzała uroczysta Msza święta w kościele św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży. Marsz przeszedł Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem pod tablicę upamiętniającą rzeź na Wołyniu umieszczoną na froncie Domu Polonii.
Na mocy uchwały Sejmu z dnia 22 lipca 2016 roku, 11 lipca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.










