20 marca, w uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny, ulicami Warszawy przeszła Męska Droga Krzyżowa. Organizatorami wydarzenia były środowiska katolickie, wśród których znalazły się: Straż Narodowa, Bractwo Przedmurza, Żołnierze Chrystusa, Wojownicy Maryi czy Krucjata Młodych.
Drogę Krzyżową poprzedziła uroczysta Eucharystia w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP w warszawskiej archikatedrze pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Następnie przedstawiciele Straży Narodowej przenieśli krzyż z krucyfiksem o rozmiarach 3 na 5 metrów na Plac Zamkowy, z którego po odśpiewaniu Pieśni Konfederatów rozpoczęła się Droga Krzyżowa. Mężczyźni prowadzeni przez kapłana w skupieniu przeszli ulicami Starówki. W tym czasie kobiety brały udział w adoracji w Katedrze na Starym Mieście. Kilkukilometrowa trasa Drogi Krzyżowej zakończyła się pod Bazyliką Świętego Krzyża Apelem Jasnogórskim.