RELACJE VIDEO z Marszu Niepodległości!  - aktualizacja
data:02 listopada 2020     Redaktor: Anna

AKTUALIZACJA 12.11.2020 - KONFERENCJA PRASOWA
ORGANIZATORÓW MARSZU - VIDEO PONIŻEJ
 
11 listopada to symboliczna data odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku zapraszamy wszystkich patriotów do Warszawy, aby wspólnie świętować tę wyjątkową rocznicę w Marszu Niepodległości. W tym roku, mając na uwadze bezpieczeństwo naszych uczestników, a przede wszystkim weteranów, którzy co roku nam towarzyszyli, zdecydowaliśmy się zmienić formułę naszego wydarzenia. 11 listopada zapraszamy wszystkich Polaków do tego, aby przyjechać do Warszawy na rondo Romana Dmowskiego samochodami i motocyklami. Widzimy się jak co roku o godz. 14:00. Zachęcamy do oflagowania i przyozdobienia pojazdów barwami narodowymi.

Pomimo krytycznej oceny podejmowanych działań w zakresie zwalczania COVID-19 i wynikających z tego negatywnych reperkusji dla wszystkich Polaków naszym zdaniem patriotyzm to w dużej mierze odpowiedzialność za drugiego człowieka i własną wspólnotę. Odcinamy się od próby destabilizacji i anarchizacji życia politycznego i społecznego państwa, które w ostatnich tygodniach były podejmowane przez środowiska lewicowe i liberalne.
 
Robert Bąkiewicz - prezes Stowarzyszenia
Witold Tumanowicz - wiceprezes
Tomasz Kalinowski - wiceprezes
Przemysław Czyżewski
Marcin Białasek
Mariusz Piotrowski
Jerzy Wasiukiewicz
Mateusz Marzoch
Bartłomiej Malewski
Michał Melon
 
WAŻNE INFORMACJE!

Prosimy wszystkich uczestników zmotoryzowanego Marszu Niepodległości o położenie za przednią szybą białej kartki A4, która będzie informacją dla Straży Marszu, że uczestniczą Państwo w tym spontanicznym zrywie patriotycznym.
Wszyscy zadbajmy o przystrojenie swoich środków transportu symbolami i barwami narodowymi.
Należy stosować się do przepisów ruchu drogowego oraz wykonywać polecenia osób kierujących ruchem, a w szczególności polecenia wydawane przez Policjantów Ruchu Drogowego.

PROGRAM:

13:30 – samochody i motocykle ustawiają się wzdłuż Alei Jerozolimskiej od strony Dw. Centralnego,
14:00 – rozpoczęcie Marszu Niepodległości na Rondzie im. Romana Dmowskiego,
14:10 – przemówienia organizatorów i zaproszonych gości,
14:40 – odśpiewanie hymnu narodowego i pieśni patriotycznych,
15:00 – rusza zmotoryzowany Marsz Niepodległości. Wszystkich zebranych spontanicznie prosimy o słuchanie w tym czasie poleceń Straży Marszu Niepodległości i nasłuchiwanie komunikatów z kanałów informacyjnych, o których pisaliśmy wyżej.
Relacje na bieżąco na TT MN:
https://twitter.com/MediaNarodoweMN

W środę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości; choć zapowiadano, że będzie miał charakter zmotoryzowany, przyszło wielu pieszych uczestników. Policja informowała, że na rondzie de Gaulle'a w stronę policjantów poleciały kamienie i race.

Do zamieszek na ulicach Warszawy w czasie Marszu m.in. na rondzie De Gaulle'a, odniósł się w rozmowie z PAP rzecznik stowarzyszenia Marsz Niepodległości Damian Kita. "Uważamy, że nałożyło się kilka spraw. Po pierwsze - z naszej perspektywy - policja przyjęła prowokacyjną postawę. Z drugiej strony widzieliśmy zamaskowanych aktywistów tzw. Antify, którzy wybiegali z tłumu" - powiedział. Jak dodał, "te zachowania pociągnęły niestety też i innych uczestników, którzy się włączyli się do tego incydentu".

"Jeśli chodzi o pożar mieszkania to my, mówię tu o sobie, o prezesie stowarzyszeniu Marszu Niepodległości Robercie Bąkiewiczu, byliśmy w tym momencie na tamtym odcinku mostu i widzieliśmy rzucających race w kierunku balkonów. Widzieliśmy też, że dwa balkony obok stała ustawiona kamera, a operator też był ubrany na czarno, więc też jesteśmy przekonani, że to była prowokacja w wywołanie jakichś napięć, także ideologicznych" - ocenił Kita.

Witold Tumanowicz oświadczył w rozmowie z PAP, że potępia wszelkie akty wandalizmu. "Musimy powiedzieć też uczciwie, że dużo łatwiej byłoby nam organizować Marsz Niepodległości, gdybyśmy mogli być jego formalnym organizatorami. Bo akurat to nie ułatwia, że nie możemy formalnie tego Marszu Niepodległości zorganizować w taki sposób, jakbyśmy chcieli. My odpowiadamy w tym momencie za przejazd samochodowy. Ci, którzy spontanicznie przyszli, a my nie nawoływaliśmy do tego, to są tutaj zupełnie prywatnie i mogli z nami spontanicznie pospacerować, co nie zmienia faktu, że potępiamy wszelkie akty wandalizmu i łamania prawa" - podkreślił.

Prezes Stowarzyszenia Robert Bąkiewicz napisał na Twitterze po godz. 16.30, że Marsz się kończy; podziękował też wszystkim jego uczestnikom. Jak podkreślił organizatorzy marszu "odcinają się od wszystkich prowokacji, w tym ze strony policji". Wcześniej pisał: "Jestem na błoniach Stadionu Narodowego. Policja prowokuje i dąży do celowej konfrontacji. Takiej reakcji nie widzieliśmy w czasie marszów feministek"

za: tysol.pl

Widok Rajdu Niepodległosci 11.11 o godz. 15.55 - policja nadal nie puszcza kolumny aut, ciągnącej się od Placu Zawiszy do Ronda Dmowskiego:


Aktualizacja 11.11:
apeluję o pomoc finansową. Dotychczas zebraliśmy 17% kosztów całego wydarzenia, a za wiele umów będziemy musieli zapłacić po Marszu Niepodległości. Proszę każdego z Państwa o pomoc:
https://zrzutka.pl/marsz2020
https://marszniepodleglosci.pl/wplaty/

Rozmowy niedokończone w TV Trwam z R. Bąkiewiczem - video
Transmisja z Marszu w TV Trwam!

Informacje porządkowe:
Aktualizacja 10.11:

11 listopada 2020 roku w Polsce odbędzie się już po raz 11-sty Marsz Niepodległości. Nie da się kreować przyszłości, bez pamięci o przeszłości. W tym dniu jednoczymy się w imię polskości i niepodległości, bo Polskę zawsze ma się w sercu. Wiele nam się zarzuca, wiele mówi się o różnicach, które są przecież w każdym kraju, jednak tak wielkie wartości jak wiara we wspólne dobro, pamięć o bohaterach, czy walka o wolność jest wartością nadrzędną, ponad wszystkimi podziałami. Wierzymy, że każdy kto słyszał o Polsce i ją odwiedził, lub odwiedzi w przyszłości, będzie mógł poczuć atmosferę życzliwości i jedności.

Marsz Niepodległości, to hymn o wolności, który chcemy aby wybrzmiewał na całym świecie, dlatego z tej okazji Stowarzyszenie Marsz Niepodległości przygotowało specjalny anglojęzyczny spot promujący nie tylko samo wydarzenie, ale przede wszystkim Polskę.
- Polska to wielka wartość. Chcemy się dla niej poświęcać i dbać o swoją wspólnotę narodową. Każdego roku 11 listopada idziemy razem w Marszach Niepodległości pod biało-czerwoną flagą, aby pokazać, że Bóg, Honor i Ojczyzna to nie są puste słowa, ale nasze drogowskazy - mówi Robert Bąkiewicz prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

TRASA PRZEJAZDU:
👉 Rondo Dmowskiego (auta na start powinny przyjeżdżać na Rondo Dmowskiego od strony Dw. Centralnego nie wcześniej niż o 13:30).
👉 Rondo Waszyngtona
👉 Rondo 40-latka
👉 Rondo Dmowskiego

TRASA SYMBOLICZNEGO MARSZU:
👉 Prosimy czekać na komunikaty w trakcie marszu.

Prosimy wszystkich uczestników Marszu Niepodległości, aby śledzili kanały informacyjne, za pośrednictwem których będziemy nadawali komunikaty.
👉 Nastawcie swoje radia samochodowe na częstotliwość radia Wnet: 87,8 fm.
👉 Śledźcie konto Marszu Niepodległości na portalu Twitter: @StowMarszN.
👉 Wchodźcie i sprawdzajcie aktualności na stronie www.marszniepodleglosci.pl.

...Zobacz więcej
Obraz może zawierać: tekst „Centru Cubano Warsaw TRASA POWIŚLE ościółŚwiętegoKr Krzyża Skaryszewski PGEdwy Narodowy Warszawie Pałac Kultury Nauki Rondo Waszyngtona Bulkę przez 田田8 ondoRma mowskiego zterdziestolatkao FRASCATI SOLEC SASKA marSz Warszawaim 2020 NIEPODLEGŁOŚC Rondo Dmowskiego Rondo Waszyngtona Rondo 40-latka min 7,8km Rondo Dmowskiego FRASCATI Dmowskiego Auta na start powinny przyjeżdżać Parkim. na Rondo Dmowskiego od strony Marszałka Edwarda Dw. Centralnego nie wcześniej niż o 13:30”

Aktualizacja: 7.11 - 18.00  https://www.facebook.com/MarszNiepodleglosci/

Poszliśmy do sądu po sprawiedliwość, a otrzymaliśmy wyrok, który pokazuje, że żyjemy w Polsce, która dzieli obywateli na tych, co mogą i tych, którzy nie mogą. Jeżeli zasady prawa rzymskiego nie obowiązują już w sądach, to naszym obowiązkiem jest o nie walczyć na Marsz Niepodległości 2020 - nasza cywilizacja, nasze zasady! Zapraszamy na #MarszNiepodległości!

Warszawa - Rondo Dmowskiego godz. 14:00 - UDOSTĘPNIAJCIE!
______________________________
Prosimy każdego sympatyka i uczestnika o wsparcie: https://zrzutka.pl/marsz2020

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „Robert Bąkiewicz @RBakiewicz SĄD ZAKAZAŁ MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI 000 Jeżeli R. Trzaskowski odwołuje się do zagrożenia epidemiologicznego, to powinien powstrzymywać wszystkie manifestacje, które były w ostatnich tygodniach na ulicach Warszawy. Jeśli tego nie robił, to wydany przez niego zakaz jest zwyczajną segregacją na tle światopoglądowym. 5:07 PM lis 2020 TweetDeck ODWOŁUJEMY SIĘ OD TEJ DECYZJI”
 
11 listopada 2020 roku po raz kolejny ulicami naszej stolicy przejdzie Marsz Niepodległości!
Spotykamy się spontanicznie 11 listopada o godzinie 14 na Rondzie Dmowskiego, w samym sercu Warszawy, aby wyruszyć w kierunku Narodowego!
„Jesteśmy odpowiedzialni za drugiego człowieka, podejmujemy racjonalne decyzje i dlatego cały czas zastawiamy się nad formułą tegorocznego marszu, żeby ludzie byli bezpieczni, żeby nie powodować dodatkowego zagrożenia dla uczestników” – podkreślił Robert Bąkiewicz. - Odwołujemy się od decyzji Rafała Trzaskowskiego ws. zakazania #MarszNiepodległości Prezydent Warszawy mści się na patriotach, że przegrał w wyborach prezydenckich
 
Na przestrzeni ponad dziesięciu lat organizatorzy największego wydarzenia patriotycznego w Europie musieli się mierzyć z najróżniejszymi przeciwnościami, które można sobie wyobrazić. W tym roku nie jest inaczej, lecz jako weterani ze spokojem zapraszają na kolejną edycję tej wspaniałej imprezy!
"Zapraszamy wszystkich Polaków, wszystkich patriotów, żeby w tych trudnych chwilach dla Polski byli z nami" – powiedział Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.
Tegorocznej manifestacji towarzyszy hasło „Nasza Cywilizacja Nasze zasady”. "Chodzi o zasady cywilizacji i kultury łacińskiej oraz o walkę z antycywilizacją, która atakuje Polskę i całą Europę”.
Autorem plakatu zapowiadającego manifestację jest znany grafik Wojciech Korkuć. Na plakacie stylizowany huzar, z biało-czerwonymi skrzydłami, rozbija mieczem gwiazdę. Jej duży fragment ma kolor czerwony, a mniejsze są w barwach tęczy. Plakat jest hołdem dla Andrzeja Pityńskiego.
 
Robert Bąkiewicz zapytany, czy marsz zostanie zgłoszony do urzędu miasta  odpowiedział, że „marsz jest zarejestrowany, bo jest to zgromadzenie cykliczne” i organizatorzy nie muszą zgłaszać manifestacji do stołecznego centrum.  Tomasz Kalinowski zaznaczył, że Prezydent Warszawy nie jest od tego, aby na cokolwiek pozwalać albo zakazywać . Dodał, że jedyne negocjacje na temat marszu mogą prowadzić z wojewodą mazowieckim. Bąkiewicz podkreślił, że organizatorzy marszu nie wystąpią o ochronę policji.  W takich sytuacjach policja sama podejmuje działania – oznajmił. Wyraził nadzieję, że podczas marszu policja będzie zachowywała roztropność i podejmowała działania analogiczne do tych, które prowadzi podczas demonstracji odbywających się w wielu miastach od ponad tygodnia. – Widzieliśmy (podczas tych manifestacji) ochronę, którą policja zapewniała tym zgromadzeniom. My liczymy dokładnie na to samo, liczymy, że wobec prawa wszyscy jesteśmy równi – oznajmił.
"Środowiska lewicowe boją się zatrzymania rewolucji, którą rozpoczęły, a jedyna siłą, która może się przeciwstawić temu, co robią, jest właśnie Marsz Niepodległości. Wyjście setek tysięcy ludzi w Marszu Niepodległości może stać się przeciwwagą dla środowisk popierających dzieciobójstwo i spowodować wyciszenie nastrojów rewolucyjnych. Liderzy środowisk lewicowych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że gdy Marsz Niepodległości dojdzie do skutku, ich rewolucja się nie uda. Właśnie dlatego tak straszą wirusami w kontekście Marszu, mimo że sami łamią wszystkie możliwe restrykcje na swoich protestach. Jednak by zahamować tę lewacką rewolucję, Marsz Niepodległości musi zgromadzić kilkaset tysięcy ludzi. To jest nasz cel.

Potrzebujemy Państwa pomocy w organizacji tegorocznego Marszu. Niestety przez koronawirusowy kryzys udało nam się na jego zorganizowanie zebrać około 4% potrzebnej sumy. Dlatego gorąco Państwa proszę o pomoc i ofiarność, bo o ile nie obawiamy się ani restrykcji rządowych, ani wrzasku lewicy, o tyle kryzys i związany z nim brak funduszy jest już dla nas rzeczywistym problemem w organizacji Marszu Niepodległości. "


Fotorelacje: BR, MB, HD


Materiał filmowy 1 :

Materiał filmowy 2 :

Zdjęcia do artykułu :
Zdjęcia do artykułu :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści na stronie, dostosowania ich do potrzeb użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych w plikach cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować w ustawieniach przeglądarki internetowej. Korzystając z naszej strony, bez zmiany ustawień w przeglądarce internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.