Warto przeczytać znakomity tekst prof. Grzegorza Kucharczyka:
https://www.pch24.pl/jak-walczyc-ze-zmyslowa-chucia-polityczna-,77716,i.html
Pisze on m.in.:
"Pośród kolejnych szturmów bojówek współczesnych wojujących bezbożników,
grasujących wokół bazyliki Krzyża Świętego na Krakowskim Przedmieściu, wśród
wielu bluźnierstw, które padają z ust hunwejbinów wiedzących z cała
pewnością "co Jezus, by zrobił, gdyby dożył czasów LGBT", przy okazji
stawiania znicza i składania kwiatów przez najwyższych przedstawicieli władz
RP (odpowiednio: przez premiera i prezydenta) u stóp profanowanej figury
Zbawiciela - jedna nieobecność jest szczególnie widoczna."
W tekście tym autor przytacza także poruszający fragment wypowiedzi ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.
W sobotni wieczór 8 sierpnia z inicjatywy Krucjaty Młodych przy instytucie Piotra Skargi odprawiliśmy ekspiacyjną Drogę Krzyżową, podczas której zabrzmiały piękne i jakże aktualne rozważania Plinio Correra de Oliveira.
Przytaczamy fragment końcowy rozważań:
Stacja XIV
Jezus złożony do grobu
Rozważania:
"Przytłoczyli grób kamieniem. Wszystko wydaje się skończone. A przecież to
jest moment, w którym wszystko się rozpoczyna. Apostołowie zbierają się
ponownie. Odradzają się nadzieje i chęć poświęcenia. Zbliża się Pascha.
W tym samym czasie nienawiść wrogów krąży wokół grobu, wokół Matki
Najświętszej i apostołów.
Ale oni się nie boją. I wkrótce rozbłyśnie poranek Zmartwychwstania.
Panie Jezu, racz udzielić mi tej łaski, bym się też nie bał. Bym nie bał
się, kiedy wszystko wydaje się nieodwracalnie stracone. Bym nie bał się,
kiedy wszystkie siły ziemi wydają się być w rękach Twoich nieprzyjaciół. Bym
nie bał się, ponieważ jestem u stóp Twojej Matki, obok której będą się
zbierać zawsze od nowa, dla nowych zwycięstw, prawdziwe dzieci Twojego
Kościoła."