Konfederacja Polski Niepodległej - Niezłomni: Zawiadomienie o możliwej agenturze
data:18 sierpnia 2017     Redaktor: agalaura

Lider Konfederacji Polski Niepodległej - Niezłomni i koordynator Europejskiego Centrum Ścigania Zbrodniarzy Faszystowskich i Komunistycznych Adam Słomka zawiadomił 17 sierpnia Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro, szefów Agencji Wywiadu Piotra Krawczyka i Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotra Bączka o działalności stowarzyszenia "KURSK" wskazując na możliwe przestępstwo negacjonizmu oraz płatne szpiegostwo na rzecz Federacji Rosyjskiej.
Konfederacja Polski Niepodległej - Niezłomni

Biuro Prasowe

Warszawa, 18 sierpnia 2017 r.

 

Komunikat

 

Lider Konfederacji Polski Niepodległej - Niezłomni i koordynator Europejskiego Centrum Ścigania Zbrodniarzy Faszystowskich i Komunistycznych Adam Słomka zawiadomił wczoraj, tj. 17 sierpnia, Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro, szefów Agencji Wywiadu Piotra Krawczyka i Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotra Bączka o działalności stowarzyszenia "KURSK" wskazując na możliwe przestępstwo negacjonizmu oraz płatne szpiegostwo na rzecz Federacji Rosyjskiej.

 

TEKST ZAWIADOMIENIA PONIŻEJ!

 

***

 

Konfederacja Polski Niepodległej - Niezłomni

Przewodniczący

Warszawa, 17 sierpnia 2017 r.

 

 

Prokurator Generalny RP

Pan Zbigniew Ziobro

 

Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego

Pan Piotr Bączek

skw@skw.gov.pl

 

Szef Agencji Wywiadu

Pan Piotr Krawczyk

poczta@aw.gov.pl

 

 

Zawiadomienie

 

w sprawie działalności stowarzyszenia „KURSK” z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 256 kk w zw. z art. 13 Konstytucji RP, przestępstw negacjonizmu z art. 55 Ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu poprzez zaprzeczanie publicznie i wbrew faktom zbrodniom, o których mowa w art. 1 pkt 1 powyższej ustawy oraz ewentualnego szpiegostwa i działalności na rzecz Federacji Rosyjskiej.

Zawiadamiam, że działalność prowadzona przez stowarzyszenie „KURSK” i przewodniczącego tej organizacji Jerzego Tyca, z siedzibą w Sorkwitach, 11-731 Surmówka 18, Polska, tel. 516 360 920 o profilu na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/Stkursk/ narusza przepisy j.w. i nosi znamiona działalności szpiegowskiej finansowanej przez Federację Rosyjską.

 

Uzasadnienie

 

Portal Wirtualna Polska, który należy do notowanej na giełdzie grupy kapitałowej „WIRTUALNA POLSKA HOLDING S.A”, 7 sierpnia opublikował materiał pod wymownym tytułem „Rosjanie remontują cmentarze Armii Czerwonej w Polsce. Inwestują miliony”. W tym tekście czytamy, cyt. „Częste bezczeszczenie mogił czerwonoarmistów doprowadza do furii rosyjskie władze. Rosjanie, a także polskie organizacje, inwestują miliony złotych w remonty radzieckich cmentarzy na terenie Polski. (…) Jednak nie tylko Rosjanie dbają o miejsca pochówku czerwonoarmistów w Polsce. Stowarzyszenie „Kursk”, założone przez Jerzego Tyca, odnowiło już ponad 30 obiektów upamiętniających żołnierzy armii radzieckiej. (…) – Nie wolno walczyć ze zmarłymi. To nie przynosi żadnej chwały – mówi w rozmowie z WP Jerzy Tyc. – Chroniąc pomniki, walczymy o pokój – opisuje ideę, która przyświeca jego działalności. Zaznacza, że dewastowanie cmentarzy powoduje niepotrzebne napięcia między krajami i prowadzi do konfliktów. Tyc nie chce również mieszać żołnierzy i pomników w politykę. – To podłe i niesprawiedliwe – podkreśla Tyc. Podkreśla zasługi radzieckich żołnierzy, którzy walczyli przeciwko faszystom. – Oburza mnie niesprawiedliwość w podejściu do zasług Armii Czerwonej – mówi założyciel stowarzyszenia”.

Już w tytule materiału umieszczona jest sugestia, że w cmentarze żołnierzy Armii Czerwonej są inwestowane przez Rosjan jakieś mityczne „miliony”. Kolejne zdania artykułu zdają się promować nieprawdziwą tezę, że w Polsce następuje „częste bezczeszczenie mogił”! Zatem powstaje zgoła fałszywy obraz, że jacyś polscy wandale mają powodować marnotrawienie tych rosyjskich milionów … Warto zapytać, dlaczego nie wspomina się o braku mogił milionów Polaków zmarłych (zamordowanych) na dzisiejszym terytorium Rosji i finansowych nakładach Rosji na odtworzenie polskich cmentarzy i grobów rozsianych od Sankt Petersburga do Irkucka oraz tych zniszczonych przez „wyzwolicielską Armię Czerwoną”!?

Idźmy dalej. Na profilu Facebook stowarzyszenia „KURSK” czytamy post z 9 sierpnia 2016 r., cyt. „Informuję, iż stowarzyszenie KURSK przeprowadzi kapitalny remont mogiły Prezydenta Bolesława Bieruta. Po sporządzeniu projektu, dokumenty w tej sprawie zostaną wysłane do właściwej instytucji w Warszawie. Póki co, moja koleżanka Ludmiła Dobrzyniecka, usunęła wstępnie obraźliwe graffiti”. Tak się składa, że koleżanka Jerzego Tyca tow. Ludmiła Dobrzyniecka jest szefową „Komunistycznej Młodzieży Polski”. Poza usługami porządkowymi na mogile agenta Bieruta ta kobieta „zasłużyła się” wstępując do armii tzw. „Ługańskiej Republiki Ludowej”, czyli de facto wstąpiła w szeregi organizacji terrorystycznej o charakterze wojskowym, która walczy z legalnymi formacjami sił zbrojnych Ukrainy … po stronie rosyjskiego agresora. Jakby tego było mało … towarzyszka Dobrzyniecka była dziewczyną byłego posła i rzecznika Samoobrony RP Mateusza P., który przebywa w areszcie pod zarzutem działalności agenturalnej. Według Dobrzynieckiej, Mateusz P. kasę „od ruskich” wydawał na mieszkanie w Wilanowie, prywatną szkołę dla dzieci i inne przyjemności … chociaż ta miała być wydatkowana na budowę prorosyjskiej partii „Zmiana”, zob. Polski polityk zdemaskowany. Przewoził 11 tysięcy euro z Moskwy w… bokserkach. Byli współpracownicy są wściekli.

Po drugie. Nie rozumiem z jakiej przyczyny stowarzyszenie „KURSK” nadal legalnie funkcjonuje, a jego rosyjskimi finansami nie zajmuje się Agencja Wywiadu i SKW? Towarzysz Tyc z czegoś żyje i podróżuje do Rosji popijając wódeczkę z rzeczniczką MSZ Rosji oraz uczestniczy w publicznej dyskusji nad totalitarnymi pamiątkami … prezentując rosyjskie stanowisko, vide foto Jerzego Tyca z rzeczniczką MSZ Rosji w załączeniu. Mało tego, tow. Jerzy Tyc wystąpił 11 lipca na posiedzeniu proputinowskiej frakcji „Jednej Rosji” w Dumie Państwowej domagając się rosyjskiej reakcji na tzw. „ustawę pomnikową”! Chodzi o ustawę podpisaną 17 lipca br. przez Prezydenta RP dra. Andrzeja Dudę, która umożliwia likwidację totalitarnych obelisków z przestrzeni publicznej. Jawny „zielony ludzik” jest dotychczas tolerowany przez polskie służby specjalne!!!

Zupełnie niezrozumiałym w kontekście w/w ustawy są zgody udzielane przez liczne jednostki samorządu terytorialnego na odnawianie totalitarnych obelisków skoro jest wiadomym, że te niedługo zostaną rozebrane. Można przypuszczać, że renowacja tych monumentów przez stowarzyszenie „KURSK” jest obliczona na wykorzystanie ich późniejszego demontażu celem zaatakowania Polski na forum międzynarodowym. Warto przypomnieć, że Federacja Rosyjska na forum Rady Praw Człowieka ONZ (zob. Poland Review - 27th Session of Universal Periodic Review - Russian Federation, Mr. Dmitry Vorobien, Poland Review - 27th Session of Universal Periodic Review, nagranie od 2 godziny 50 minuty 11 sekundy) oskarżyła już Polskę o „przypadki wandalizmu wymierzonego w pomniki żołnierzy radzieckich, którzy zginęli podczas drugiej wojny światowej”.

Jak wynika z informacji na profilu stowarzyszenia „KURSK” na portalu Facebook ta organizacja dysponuje kontem bankowym 46 1020 3639 0000 8602 0158 6387, na które mogą wpływać środki finansowe od rosyjskich instytucji, partii politycznych, fundacji, firm - co umożliwia działalność tej organizacji, m.in. odnawianie nielegalnych monumentów sławiących system totalitarny. Zupełnie osobną kwestią jest fakt, iż portal Facebook umożliwia - przez udostępnienie organizacji „KURSK” na swoim serwerze miejsca – promowanie idei totalitarnych wbrew zapisowi art. 13 Konstytucji RP oraz art. 256 kk oraz nie podjął w tej kwestii żadnych środków zaradczych, np. blokady tego profilu ... poprzestając na zablokowaniu profilu ... Adama Słomki. Facebook notorycznie dokonuje blokad profili patriotycznych (profile katolickie, narodowe, niepodległościowe, itd.), a jednocześnie nie podejmuje żadnych działań w sprawie promowania ideologii lewackich i komunistycznych na tym portalu społecznościowym! Warto dodać, że strona stowarzyszenia „KURSK” na portalu Facebook posiada 2346 „polubień”, tj. potencjalnych sprawców powielania kłamliwych informacji i promowania nieprawdy historycznej.

Stowarzyszenie „KURSK” oraz jego działacze jawnie naruszają obowiązujący w Polsce porządek prawny w interesie Federacji Rosyjskiej, która wynagradza ich działalność wymiernymi środkami finansowymi. Ponadto stowarzyszenie „KURSK” współpracuje z Komunistyczną Partią Polski, Komunistyczną Młodzieżą Polski, partią „Zmiana” Mateusza P. i propagandowymi mediami Putina, np. TV Rossija czy Radio Sputnik. Dodaję też, że bez problemu nadal działa w Polsce Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych, o którym już w 2013 roku pisał „Newsweek” Polska wskazując na związki tej organizacji Mateusza P. z finansowaniem i agenturą Federacji Rosyjskiej. Zatem badając wzajemne powiązania między w/w organizacjami można i trzeba wysnuć wniosek o istnieniu zorganizowanej siatki agenturalnej, która zajmuje się promowaniem na terenie Polski propagandy czerpanej z Kremla, promowaniem radzieckiej wersji historii, wspieraniem terrorystów walczących po stronie Rosji w Donbasie, itd. W tym stanie rzeczy, wnoszę o podjęcie stosownych działań, w tym zabezpieczenie treści profilu FB stowarzyszenia „KURSK”, rozmów za pośrednictwem komunikatora i prywatnej poczty przypisanych do profilu „KURSKA” oraz profilu FB tow. Jerzego Tyca, który na tym profilu ( https://www.facebook.com/jerzy.tyc) występuje w mundurze „młodszego chorążego” LWP ... najwyraźniej licząc na uwikłanie Wojska Polskiego w żenujący spektakl podobny do płk. Adama Mazguły, który w mundurze WP pochwalał nielegalny stan wojenny (foto w mundurze LWP tow. Tyca w załączeniu).

Z poważaniem
 
Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI
koordynator Europejskiego Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich
poseł na Sejm RP I,II,III kadencji
 
(-) Adam Słomka
Zdjęcia do artykułu :
Zdjęcia do artykułu :
Zobacz równiez:

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści na stronie, dostosowania ich do potrzeb użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych w plikach cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować w ustawieniach przeglądarki internetowej. Korzystając z naszej strony, bez zmiany ustawień w przeglądarce internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.