NEWS! MIASTECZKO PROTESTU przed Sądem Najwyższym "ZAMKNĄĆ MICHNIKA - UNIEWINNIĆ MIERNIKA!"( relacje od 28.02.2017
data:02 marca 2017     Redaktor: Redakcja

NIEZŁOMNi STOWARZYSZENIE WETERANÓW WALKI O NIEPODLEGŁOŚĆ

Warszawa, 28.03.2018 r

Dziś proces z wniosku prezes SN prof. Małgorzaty Gersdorf o korzystanie z konstytucyjnych wolności obywatelskich!

Zapraszamy na proces z wniosku prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzaty Gersdorf przeciwko MIASTECZKU PROTESTU "ZAMKNĄĆ MICHNIKA - UNIEWINNIĆ MIERNIKA", który odbędzie się 28 marca br. (środa) w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Środmieścia przy ul. Marszałkowskiej 82 (wejście od Żurawiej), godz. 12:00, sala PARTER P21.

 

Za NIEZŁOMNYCH (-) Ireneusz Wolański

Kontakt: Adam Słomka, tel. 601 64 60 80

 
W związku z haniebną likwidacją Miasteczka w nocy 4/5.07.2017r.  informacje organizacyjne o proteście i jego formach podamy w dalszym trybie.
 
Kontakt telefoniczny z protestem:
601 646 080 (Adam Słomka);
505 770 567 (Zygmunt "TORTOWY" Miernik);  
575 195 110  (Paweł Lenartowicz);
604 583 535 (Paweł Zdun).
Dziś, tj. 5 lipca (środa) o godz. 13:00 w lokalu Fundacji LexNostra przy ul. Siennej 45 lok. 5 odbędzie się konferencja prasowa Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich w sprawie nocnej pacyfikacji MIASTECZKA PROTESTU pod SN na warszawskim placu Krasińskich w dniu przyjazdu do Warszawy amerykańskiego przywódcy. Zatem wspólnymi siłami prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz (PO) i szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka (PiS) pod pretekstem wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa zlikwidowano obywatelski protest trwający pod gmachem Sądu Najwyższego przez ponad 10 miesięcy.
 
Na konferencji będzie obecny m.in. lider KPN-NIEZŁOMNI Adam Słomka, który został zrzucony przez funkcjonariuszy Policji z wysokości 3-4 metrów, stracił przytomność i w efekcie trafił do szpitala na Powiślu oraz szpitala MSWiA.

 

"ZAMKNĄĆ MICHNIKA - UNIEWINNIĆ MIERNIKA! "
Ruszyło oblężenie Sądu Najwyższego - powstało namiotowe Miasteczko Protestu przed SN .
Zapraszamy na narady w Miasteczku Namiotowym pod Sądem Najwyższym codzienne o godz. 17. w Wozie Drzymały 2.0.
5 lipca
POLECAMY:
video 9. - Adam Słomka ze szpitala po pacyfikacji Miasteczka

POLECAMY film z pacyfikacji Miasteczka:

https://www.facebook.com/Kregi.Aktywne/videos/1375388732510491/?fref=mentions

5 lipca [ godz. 5.11]
W godzinach nocnych (po 23) 4 lipca 2017 r. uczestnikom Protestu oświadczono, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze odrzuciło Zażalenie Adama Słomki na decyzję o likwidacji Miasteczka Namiotowego pod Sądem Najwyższym. Szkopuł w tym, że koordynator Protestu, Adam Słomka, owo Zażalenie wysłał pocztą 4 lipca ok. godz. 15:00.
W wyniku haniebnej akcji, do której użyto nieproporcjonalnie dużych sił "porządkowych" (w ocenie uczestników protestu w sile kilkuset funkcjonariuszy różnych służb) pacyfikacji pokojowego protestu Miasteczko Namiotowe pod Sądem Najwyższym na pl. Krasińskich w Warszawie, poszkodowany został koordynator Majdanu Sprawiedliwości, Adam Słomka. Efektem tej akcji była uszczerbek na zdrowiu polegający na utracie przytomności Adama Słomki. Został on z pl. Krasińskich odwieziony karetką pogotowia najpierw do szpitala miejskiego na Solcu, a następnie na dalsze badania do Szpitala MSWiA na ul. Wołoskiej. Najważniejsze jest teraz zapewnienie poszkodowanemu możliwości powrotu
do zdrowia. Nie mamy jeszcze pełnych danych, czy innym uczestnikom Protestu nic się nie stało.
Oczywiście nie można w dalszej kolejności pominąć bezpowrotnych zniszczeń mienia protestu i losu tej jego części, która została uprowadzona. Czekamy na odpowiedź, kto, na jakiej faktycznej podstawie i na czyje zlecenie podjął decyzję o likwidacji Protestu, o użyciu tak znacznych sił. Domagać się trzeba będzie pociągnięcia do odpowiedzialności wszystkich winnych tego zamachu na zdrowie i życie uczestników Protestu, na ich prawa obywatelskie oraz na ich mienie. Czy rację mają ci, którzy uważają, że osoby podejmujące decyzję o pacyfikacji Miasteczka chcieli pokazać, że obywatele mają tyle praw obywatelskich, na ile i ile łaskawie zgodzi się władza?
Inną sprawą jest oczywiście polityczny kontekst interwencji w Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i na kilkanaście godzin przed przyjazdem do Polski Donalda Trumpa, prezydenta USA. Czy to polityczna prowokacja czy nieumiejętność rozpoznania rzeczywistości?

Paweł Zdun
Ruch Kontroli Wyborów
Miasteczko Namiotowe "Zamknąć Michnika. Uniewinnić Miernika" pod Sądem
Najwyższym w Warszawie.
-------------------------

MIASTECZKO PROTESTU PRZED SĄDEM NAJWYŻSZYM

Warszawa, PLAC KRASIŃSKICH Warszawa, 4.07.2017 r., godz. 23:15

KOMUNIKAT

POLICJA I WARSZAWSKA STRAŻ MIEJSKA PROWADZĄ NOCNY SZTURM

NA MIASTECZKO PROTESTU POD SN!

Pod osłoną nocy Policja oraz warszawska Straż Miejska w sile około 200 - 250 funkcjonariuszy szturmuje legalne, pokojowe MIASTECZKO PROTESTU pod SN, pomimo medialnych zapewnień o woli porozumienia. Podkreślamy, że strona amerykańska nie wnosiła zastrzeżeń do naszego protestu, a wręcz uznała, że "protest pod Sądem Najwyższym" nie przeszkadza Prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi!

Przekazujemy też pismo koordynatora MIASTECZKA PROTESTU POD SN Adama Słomki do szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka (w załączeniu w jpg) w sprawie podjęcia rozmów na tamat funkcjonowania protestu weteranów - MAJDANU SPRAWIEDLIWOŚCI - pod gmachem Sądu Najwyższego na warszawskim placu Krasińskich. [poniżej]

Za Biuro Prasowe

(-) Ireneusz Wolański

[foto: przygotowania do szturmu na Miasteczko]


4 lipca
Warszawa 4 lipca 2017 godz. 23:45

Haniebny bandycki atak Straży Miejskiej, Policji, służb innych (być może firm ochroniarskich) na Miasteczko Namiotowe pod Sądem Najwyższym na pl. Krasińskich.
Adam Słomka o godz. 23:40 informuje, że ogłoszono uczestnikom protestu, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze odrzuciło Zażalenie Adama Słomki na decyzję o likwidacji Miasteczka. Szkopuł w tym, że Adam Słomka to
Zażalenie wysłał dziś, 4 lipca ok. godz. 15;00. Siły "porządkowe" demolują całe Miasteczko niszcząc mienie przez wrzucanie go do podstawionych kontenerów.
---------------------------------------------------------------------------
 

MIASTECZKO PROTESTU PRZED SĄDEM NAJWYŻSZYM Warszawa, PLAC KRASIŃSKICH

Warszawa, 4.07.2017 r.

KOMUNIKAT

w sprawie woli rozmów nt. protestu pod SN i zapezpieczenia przemówienia prezydenta USA D. Trumpa

Przekazujemy pismo koordynatora MIASTECZKA PROTESTU POD SN do szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka (w załączeniu w jpg) w sprawie podjęcia rozmów na tamat funkcjonowania protestu weteranów - MAJDANU SPRAWIEDLIWOŚCI - pod gmachem Sądu Najwyższego na warszawskim placu Krasińskich. Przypominamy, że protestujący ze zrozumieniem odnoszą się do kwestii zapewnienia bezpieczeństwa w czasie przemówienia D. Trumpa na w/w placu, pod Pomnikiem Bohaterów Powstania Warszawskiego. Oczekujemy zatem konkretnych rozmów w tej sprawie.

Poniżej fragment wypowiedzi ministra SWiA Mariusza Błaszczaka w sprawie protestu dla Radia Warszawa.

Za Biuro Prasowe

(-) Ireneusz Wolański

***

Kontakt telefoniczny z protestem:
601 646 080 (Adam Słomka);
505 770 567 (Zygmunt "TORTOWY" Miernik);
575 195 110 (Paweł Lenartowicz);
604 583 535 (Paweł Zdun).

***

Gościem Piotra Otrębskiego w „Rozmowie Radia Warszawa” był minister

spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

 

Polska jest ostoją wolności i bezpieczeństwa w Europie - przekonywal szef MSWiA.

Błaszczak zapewnił również, że w czasie wizyty Donalda Trumpa w Warszawie będzie bezpiecznie. Zapraszam na Plac Krasińskich - mówił.

http://www.radiowarszawa.com.pl/rozmowa-radia-warszawa-z-ministrem-blaszczakiem-m-in-o-wizycie-prezydenta-trumpa/

od 21:35' - 23:17'

[...]

Piotr Otrębski: - Panie Ministrze. Ostatnie pytanie dotyczące wizyty Donalda Trumpa i zmienimy temat. Czy Miasteczko Namiotowe przed Sądem Najwyższym zostanie zlikwidowane - na czas wizyty prezydenta USA?

Mariusz Błaszczak: - wymagania ze strony amerykańskiej są takie, że bezpieczeństwo musi być zapewnione , tak że na czas wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych pl. Krasińskich musi być w pełni wolny od wszystkich ...

Piotr Otrębski: - Co na to protestujący?

Mariusz Błaszczak: - To jest sprawa, którą załatwia prezydent Warszawy. No nie wiem, czy załatwia, bo z prezydent Gronkiewicz-Waltz

trudno się ...

Piotr Otrębski: - Jak wygląda współpraca na linii MSWiA i Ratusz warszawski, jeśli chodzi o zabezpieczenie tej wizyty? No bo ten

protest przed Sądem Najwyższym trwa. Wiem, że Adam Słomka kierował specjalne pismo do Ambasady Stanów Zjednoczonych, żeby strona amerykańska nie nalegała na likwidację tego Miasteczka. Spodziewam się, że jeśli przyjdzie Straż Miejska (Pan mówi, że to w gestii Miasta leży) ... usuwać to Miasteczko..

Mariusz Błaszczak: - Tak, dlatego że ...

Piotr Otrębski: - ... to przed wizytą Donalda Trumpa może dojść do burd po prostu.

Mariusz Błaszczak: - Dlaczego Straż Miejska? Dlatego, że to prezydent Miasta, to samorząd odpowiada za te sprawy, za zgromadzenia. To jest decyzja zawsze samorządu. A tu mamy do czynienia z sytuacją wyjątkową. Chodzi o względy bezpieczeństwa. I na ten czas wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych (a przypomnę, że to będzie w zasadzie jeden dzień) ... na ten czas względy bezpieczeństwa muszą być zachowane. Bardzo rygorystyczne względy bezpieczeństwa, które stawia strona amerykańska).

[...]

***

Zobacz też: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,obozowisko-na-placu-krasinskich-plot-z-trumpem-i-barykada-z-opon,235729.html


Ulotka na temat protestu w języku angielskim:

History of Protest...


3 lipca

BROŃMY MIESTECZKA PROTESTU! - przeczytaj apel Adama Słomki!
Foto do artykułu: Tomasz Gutry (Tygodnik Solidarność)
--------------------------------------------------------------
2 lipca w niedzielę w Miasteczku Namiotowym gościliśmy ks. Stanisława Małkowskiego, który przewodniczył modlitwom, potem wspólnie śpiewaliśmy pieśni religijne i patriotyczne.
Później dr Krzysztof Jabłonka u stóp Pałacu Krasińskich /Pałacu Rzeczpospolitej wygłosił opowieść
"Plac Krasińskich przez dzieje Warszawy".
Następnie wprowadziliśmy przestrzenne modyfikacje naszego protestu ustawiając zarówno Wóz Drzymały 2.0, jak i przyczepy, po stronie Sądu Najwyższego. [INFORMOWAŁ: PAWEŁ ZDUN, RUCH KONTROLI WYBORÓW, MIASTECZKO PROTESTU]
polecamy video 8:
APEL ADAMA SŁOMKI - BROŃMY MIASTECZKA!
[PROGRAM STUDIO POLSKA TVP]
polecamy video 7:
Wiatr Historii w Miasteczku Protestu - Józef Filipek UDZIELA WYWIADU TV POD SĄDEM NAJWYŻSZYM

2 lipca
PRZYJACIELE !

NADCHODZĄ KLUCZOWE DNI DLA ISTNIENIA NASZEGO MIASTECZKA PROTESTU POD SĄDEM NAJWYŻSZYM

WIELE SIŁ CHCE SIĘ NAS POZBYĆ: wybrana kasta sędziow, Hanna Waltz z PO oraz BOR...
w milicjo/policji po akcji w obronie ruskiego pomnika w stolicy wiadomo, jakie są nastroje.

Prosimy o Waszą obecność szczególnie w niedziele 2 lipca, w poniedziałek/wtorek 3 lipca.

Od tego, ilu nas będzie, zależy reakcja władz!

Istnienie Miasteczka przez 10 miesięcy to wielki sukces w obronie Zygmunta Miernika i nagłośnienia komuny oraz bezprawia w sądach. Rusza lawina. Minister sprawiedliwości też zabrał się do pracy. Jednak nasze dalsze funkcjonowanie np. podczas wizyty prezydenta USA 6 lipca byłoby sporym sukcesem medialnym w skali swiata

Liczymy na wsparcie osobiste, materialne czy logistyczne (sprzęt np namioty, żywność, wykonanie banerow z hasłami itp) od KAZDEGO Z NAS na miarę możliwości.
Bowiem dosłownie KAZDY z nas może się przyczynić do zwycięstwa idei
NIEPODLEGŁEJ RZECZPOSPOLITEJ

Zawiadamiajcie szeroko patriotów o sytuacji w miasteczku protestu
ZAMKNAC MICHNIKA - UNIEWINNIC MIERNIKA! w naszym POLSKIM MAJDANIE SPRAWIEDLIWOŚCI

Pozdrawiam Niezłomnych

Adam Słomka - tel 601646080
 
1 lipca
http://solidarni2010.pl/35339-miasteczko-namiotowe-zapraszamy-na-wyklad-dr-krzysztofa-jablonki.html
 
29 czerwca

 
 
 

 

Warszawa, 29 czerwca 2017 r.

 

 

KOMUNIKAT

Ambasador USA w Polsce Paul W. Jones w wypowiedzi dla TVP

wyemitowanej 28 czerwca 2017 r. około godz. 20:00,

poinformował, że protest weteranów pod gmachem Sądu Najwyższego

nie przeszkadza stronie amerykańskiej!

Ambasador USA Paul W. Jones otrzymał nasze niedawne wystąpienie w sprawie MIASTECZKA PROTESTU POD SN i przemówienia amerykańskiego przywódcy 6 lipca br. na placu Krasińskich.

W efekcie, w wywiadzie dla TVP wyemitowanym 28 czerwca 2017 r. około godz. 20, poinformował, że Prezydent USA Donald J. Trump wie, że na warszawskim pl. Krasińskich stoi miasteczko protestu zorganizowane przez stowarzyszenie weteranów antykomunistycznych NIEZŁOMNI oraz Solidarnych 2010 oraz podkreślił, że mu ten protest absolutnie NIE PRZESZKADZA.

Zatem ostatnie działania prezydent Warszawy, wiceprzewodniczącej PO Hanny Gronkiewicz – Waltz, która planuje siłowe usunięcie MIASTECZKA PROTESTU pod pretekstem „informacji BOR z 21 czerwca 2017 r. o wizycie Prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz o zapowiedzianej obecności Prezydenta Trumpa na Placu Krasińskich” nie ma niczego wspólnego z oczekiwaniami amerykańskiej administracji oraz wizytą Dolanda J. Trumpa. Polityk Platformy wspierającej „nadzwyczajną kastę” usiłuje zatem wplątać Rząd RP, administracje prezydentów USA i Polski w jakąś polityczną hucpę okraszoną łamaniem podstawowych, konstytucyjnych praw obywatelskich.

Równocześnie przypominamy, że zdeklarowaliśmy Ambasadorowi USA w Polsce pełną współpracę celem zapewnienia godnego przebiegu spotkania Donalda Trumpa z Polakami na placu Krasińskich i udział w zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa. Zatem nie zamierzamy poddać się presji polityk PO, której celem jest wywołanie poważnej szkody wizerunkowej oraz politycznej przez sugerowanie, że administracje w/w prezydentów czy Rząd RP „przykłada ręce” do siłowego rozbicia obywatelskiego protestu.

 

Zapraszamy wszystkich do obrony MAJDANU SPRAWIEDLIWOŚCI polecając wszystkim wystąpienie video koordynatora protestu Adama Słomki, link: https://www.youtube.com/watch?v=jJwZFbQ9hM4

Za Biuro Prasowe

(-) Ireneusz Wolański

Kontakt telefoniczny z protestem:

601 646 080 (Adam Słomka);

505 770 567 (Zygmunt "TORTOWY" Miernik);

575 195 110 (Paweł Lenartowicz);

604 583 535 (Paweł Zdun).

------------------------
 
28 czerwca
 

MIASTECZKO PROTESTU POD SN

 

Warszawa, 28 czerwca 2017 r.; godz. 10:30

Komunikat

"List do JE Ambasadora USA Paula W. Jonesa w sprawie próby prowokacji prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz - Waltz przed lub w czasie wyzyty Prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie"

 

Warszawa, 27 czerwca 2017 r.

Ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w Polsce

JE Paul Wayne Jones

 

Szanowny Panie Ambasadorze!

 

Grupa polskich weteranów walki z komunizmem zrzeszonych w ramach obywatelskiego protestu w ramach MIASTECZKA NAMIOTOWEGO POD SĄDEM NAJWYŻSZYM, który stoi na warszawskim placu Krasińskich od sierpnia 2016 roku - reprezentująca m.in. sympatyków i wolontariuszy z Konfederacji Polski Niepodległej, Ruchu Kontroli Wyborów, Solidarnych 2010, stowarzyszeń praw ojców czy pokrzywdzonych złodziejską reprywatyzacją lokatorów warszawskich kamienic zwraca się z uprzejmą prośbą o kontakt ze względu na postawę władz miasta Warszawy, tj. prezydent Hanny Gronkiewicz - Waltz, która chce doprowadzić do skandalu przez administracyjną likwidację legalnego protestu tuż przed wizytą Prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie, celem medialnego oskarżenia amerykańskiej administracji o wywołanie konfliktów i łamanie praw obywatelskich.

 

Tymczasem, środowisko KPN powstałe w 1979 roku otrzymywało wielokrotnie w czasach walki z komunizmem wsparcie ze strony USA, a w lipcu 1989 roku witało w Warszawie w spektakularny sposób Prezydenta Georga Busha seniora (Prezydent USA przyjął również naszego lidera oficjalnie w Białym Domu).

Obecnie prezydent Warszawy, wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej Hanny Gronkiewicz - Waltz dla doraźnego interesu politycznego oraz w celu ukrycia przed światową opinią publiczną faktu orzekania w polskim Sądzie Najwyższym dużej grupy sędziów - zbrodniarzy komunistycznych (np. prezesa Janusza Godynia czy sędziego Mariana Bulińskiego, który skazał w latach 80-tych działacza opozycji antykomunistycznej za rozklejenie 7 sztuk ulotek na trzy lata więżenia) próbuje się zdezawuować Prezydenta Donalda Trumpa - znanego z przywiązania do idei wolności - przez uwikłanie Secret Service i administracji Pana Prezydenta USA w ewentualne siłowe usunięcie naszego protestu pod pretekstem „zabezpieczenia” przemówienia Prezydenta USA na warszawskim placu Krasińskich.

Nasze środowiska pamiętają wkład wielu polityków amerykańskich w odbudowę Polski, np. 28. prezydenta USA Woodrowa Wilsona czy 31. prezydenta USA Herberta Hoovera (II RP - czasy niemieckiej okupacji) czy 40. prezydenta USA Ronalda Regana i jego następcy 41. prezydenta USA George’a H.W. Busha oraz doceniamy wejście do sojuszu wojskowego NATO, który jest fundamentem bezpieczeństwa także dla Polski i Europy. Pamiętamy też czynny udział obywateli amerykańskich w walkę z komunizmem z lat 1919-21, np. Meriana C. Coopera czy Cedrica Fauntleroya czy innych amerykańskich pilotów ze sławnej 7 Eskadry Myśliwskiej im. Tadeusza Kościuszki.

Jest dla nas wątpliwym czy wszyscy wymienieni wyżej mogliby wesprzeć likwidację naszego protestu skierowanego wprost przeciwko komunistycznym zbrodniarzom, którzy od 1989 roku blokują reformy polskiego sądownictwa oraz tym, którzy czynnie zwalczali do 1991 roku polskich opozycjonistów z czasów PRL, a dziś blokują reformy w naszym kraju.

Uważamy, że decyzja administracyjna prezydent Warszawy, ważnej liderki polskiej partii opozycyjnej Hanny Gronkiewicz - Waltz w sprawie likwidacji naszego MAJDANU SPRAWIEDLIWOŚCI ma charakter prowokacji.

Zatem proponujemy, aby we współpracy z Panem Ambasadorem i Rządem RP wypracować odpowiednie rozwiązanie, które pozwoli na kontynuowanie pokojowego protestu bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Pana Prezydenta Donalda Trumpa, który szczęśliwie zamierza 6 lipca wygłosić ważne przemówienie do narodów tzw. „Międzymorza” pod Pomnikiem Bohaterów Powstania Warszawskiego (1944) na placu Krasińskich. Zapraszamy również Prezydenta USA oraz Pana Ambasadora wzorem Marszałka Seniora Sejmu RP, ministrów Rządu RP do odwiedzenia naszego miasteczka przy pl. Krasińskich.

Liczymy na kontakt w tej sprawie pod numerem tel. 601 64 60 80.

Z wyrazami szacunku

Koordynator protestu pod SN,

więzień polityczny PRL,

poseł na Sejm RP I,II,III kadencji

(-) Adam Słomka"

***

Miasteczko Namiotowe "Zamknąć Michnika. Uniewinnić Miernika" pod Sądem Najwyższym w Warszawie od tygodnia codziennie (po kilka razy na dzień) nękane jest przez przedstawicieli służb miejskich zachęcających nas do samolikwidacji Miasteczka - pod groźbą likwidacji urzędowej.

We wtorek 27.06.2017 r. urzędnik oświadczył nam, że miasteczko jest rozwiązane decyzją Prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz – decyzję mamy otrzymać dziś na piśmie.

 

Wydaje się, że ktoś z zarządzających m.st.Warszawą wpadł na pomysł wykorzystania pretekstu planowanej na 6 lipca 2017 r. wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa m.in. na pl. Krasińskich (czyli nieopodal miejsca naszego protestu) do całkowitego rozwiązania kwestii protestu środowisk niezależnych koordynowanych przez Niezłomnych: A.Słomkę, Zygmunta Miernika i pozostałych aktywistów spod Sądu Najwyższego.

Rozwiązanie siłowe wisi w powietrzu, bowiem protestujący nie widzą powodu, by zaprzestawać obecności w miejscu, w którym nieprzerwanie trwamy od 25 sierpnia 2016 r., czyli już ponad 10 miesięcy.

Co prawda po pierwsze Zygmunt Miernik (którego osadzenie w więzieniu było bezpośrednim powodem zawiązania naszego protestu pod SN) jest od stycznia na wolności, ale przebywa jedynie na zwolnieniu warunkowym, a resztę "kary" (a właściwie zemsty sądowej) tj. prawie 5 miesięcy #dzikakasta może mu odwiesić pod byle pretekstem.

Po drugie, najważniejszym powodem naszej obecności jest naprawa wymiaru sprawiedliwości przygotowana przez jego gruntowną dekomunizację, lustrację, ściganie i ukaranie winnych prześladowań polskich patriotów, a wprowadzona m.in. poprzez przywrócenie ław przysięgłych oraz wprowadzanie wybieralności sędziów oraz standardów transparentności procesów sądowych

i odpowiedzialności sędziów.

Obecny stan zaawansowania i wdrażania reform w sądownictwie jest naszym zdaniem niewystarczający, by skłaniał do zaprzestania bądź zawieszenia naszego protestu. Z obserwacji wielu konkretnych procesów sądowych, aż nadto wyraźnie widać, że następuje coraz większe rozchodzenie się dwóch rzeczywistości - świata urzędowego, tj. planów i głoszonych deklaracji (często interesujących) kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości, z realnym życiem w wielu polskich sądach. Ten obraz codzienny w sądach, szczególnie w Sądzie Najwyższym i części sądów okręgowych, to panosząca się (i wcale nie mniej bezczelna) #dzikakasta. Sędziowie pozostający w sieci nieformalnych i formalnych powiązań uzurpują sobie niejednokrotnie prerogatywy im nieprzynależne - prawodawcy lub władzy wykonawczej. Nadto, co bardzo znamienne, #dzikakasta nadal prześladuje tych, którzy na serio domagają się przywracania suwerenności i niepodległości Polski (m.in. poprzez walkę z reliktami sowieckiej dominacji) oraz stawia coraz silniejszy opór wobec odradzającego się Państwa polskiego i wolnościowych aspiracji polskiego społeczeństwa.

Naszym protestem pragniemy dopingować obecnie rządzących, by poważnie i skutecznie zreformowali polski wymiar sprawiedliwości.

Jeśli popierasz nasz protest i nie chcesz, by został on teraz zniszczony, przyjdź na plac Krasińskich w Warszawie do Miasteczka Namiotowego "Zamknąć Michnika. Uniewinnić Miernika" pod Sądem Najwyższym. Włącz się w nasz protest choćby przez gest solidarności, obecność w takim wymiarze, jaki jest możliwy. (potrzeba nam sprzętu i środków finansowych/ Pokażmy, że społeczeństwo solidarnie domaga się zmian w wymiarze sprawiedliwości. Pokażmy, że pragniemy, by #dzikakasta odeszła na śmietnik historii. Przywróćmy sens nazwie Wymiar Sprawiedliwości! Jeśli teraz będziemy bierni wobec agresywnego działania tych, którzy pragną przywrócić stare "porządki", będziemy współodpowiedzialni, że będzie "tak, jak było".

Paweł Zdun

Ruch Kontroli Wyborów
Miasteczko Namiotowe "Zamknąć Michnika. Uniewinnić Miernika" pod Sądem Najwyższym w Warszawie

23 czerwca
Różne służby miejskie nękają uczestników protestu Miasteczko Namiotowe "Zamknąć Michnika. Uniewinnić Miernika" pod Sądem Najwyższym grożąc wywiezieniem elementów składowych protestu rzekomo w związku z przygotowaniami do wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa, ale u nas życie toczy się normalnym trybem.
 
 
 
 
 
 
14 czerwca
Pięciodniowy areszt Adama Słomki zakończony.

13 czerwca
 
Komunikat z 13 czerwca 2017 r. na podstawie mojej dzisiejszej krótkiej rozmowy telefonicznej z Adamem Słomką przebywającym
w Areszcie Śledczym w Katowicach:
 
Adam Słomka za moim pośrednictwem dziękuje Solidarnym 2010 za zainteresowanie i publikowanie informacji o jego areszcie i o Miasteczku na portalu S2010. Nota bene, prawie we wszystkich mediach (także uważanych za patriotyczne) nadal jest bardzo szczelna blokada informacyjna wokół aresztu Adama Słomki. Temat nie istnieje.
Z informacji bieżących: Zgodnie z art. 107 par. 1. Adam Słomka przebywa nadal w osobnej celi, ma osobne spacery (nie z kryminalistami), ograniczony (ale istniejący) dostęp do telefonu.


Materiał filmowy 1 :

Materiał filmowy 2 :

Materiał filmowy 3 :

Materiał filmowy 4 :

Materiał filmowy 5 :

Materiał filmowy 6 :

Materiał filmowy 7 :

Materiał filmowy 8 :

Materiał filmowy 9 :

Zdjęcia do artykułu :
Zdjęcia do artykułu :
Zobacz równiez:
Galeria do artykułu :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści na stronie, dostosowania ich do potrzeb użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych w plikach cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować w ustawieniach przeglądarki internetowej. Korzystając z naszej strony, bez zmiany ustawień w przeglądarce internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.