NON STOP! MIASTECZKO NAMIOTOWE przed Sądem Najwyższym "ZAMKNĄĆ MICHNIKA - UNIEWINNIĆ MIERNIKA!"(od 29 października)
data:29 października 2016     Redaktor: GKut

Relacje do 29 października
 
"Na czas aresztu Zygmunta Miernika rozwijamy miasteczko namiotowe" - ogłosił 11 września 2016r. Adam Slomka.
"ZAMKNĄĆ MICHNIKA - UWOLNIĆ MIERNIKA! " - Ruszyło oblężenie Sądu Najwyższego - powstało namiotowe Miasteczko Protestu przed SN . Tel. do koordynatora protestu: Adam Słomka (Niezłomni) tel. 503 814 900


28 LUTEGO

 

Pani Gersdorf - przedstawiciel kasty nietykalnych - video 6 Zielona wrona

http://solidarni2010.pl/34771-pani-gersdorf---przedstawiciel-kasty-nietykalnych.html


23 LUTEGO

 

Zapraszamy na proces generałów Służby Bezpieczeństwa PRL Władysława Ciastonia i  Józefa Sasina za represje stanu wojennego, który odbędzie się w czwartek 23.02.2017 r. w Sądzie  Rejonowym dla Warszawy Mokotowa, III Wydział  Karny,  ul. Ogrodowa 51A (blisko ul. Żelaznej i sądu na Alei Solidarności),  sala nr 4 (parter) o godz. 10:00.

 

W sprawie tych komunistycznych zbrodniarzy chodzi o internowanie w koszarach na terenie LWP i fikcyjny pobór do wojska oraz wielomiesięczne przetrzymywanie działaczy opozycji w cieniutkich namiotach na mrozie. W efekcie tych represji były ofiary śmiertelne!

Po rozprawie zgromadzeni są zaproszeni do miasteczka namiotowego pod SN „UNIEWINNIĆ MIERNIKA – POSADZIĆ MICHNIKA” na spotkanie w „WOZIE DRZYMAŁY II”.


22 LUTEGO

Zygmunt Miernik z Konfederacji Polski Niepodległej złożył w Prokuraturze Krajowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf.

Sprawa ma związek z sytuacją do jakiej doszło w siedzibie Sądu Najwyższego 24 stycznia tego roku.

Miernik wraz z towarzyszącymi mu osobami składał tego dnia petycję ws. braku zgodnych z ustawą wizerunków godła państwowego w salach Sądu Najwyższego i Sądu Administracyjnego. Wtedy to, przyjmująca od nich petycję prezes Małgorzata Gersdorf miała użyć słów które można uznać za groźbę karalną. Miała wówczas powiedzieć, że jeśli protestujący nie usuną miasteczka przed gmachem Sądu, sama ich rozjedzie własnym samochodem.


21 LUTEGO


Zapraszamy:

23.02. w Warszawie,  w Sądzie  Rejonowym dla Warszawy Mokotowa III Wydział  Karny  ul. Ogrodowa 51A  sala nr.4 o godz. 10:00 odbędzie się  kolejna rozprawa  przeciw  generałom SB Ciastoniowi i Sasinowi.
To ci dwaj  wymyślili (nie tylko oni) i skazali opozycjonistow w stanie wojennym   na Specjalny  Obóz  Internowania  w Chełmnie. Przypomnę, że na ławie oskarżonych  zasiądzie  gen. Sasin. Przesłuchiwani będą oprawcy , którzy tam w Obozie znęcali się nad nami;  poszkodowali już zeznawali. Wstęp na salę  rozpraw  nie  stanowi  żadnego  problemu.
 
tego samego dnia:

 

Szanowni  represjonowani w PRL

 

w dniu  23 lutego br.o godż  15 ;00   w Wozie Drzymały w  miasteczku protestu przed Sądem Najwyższym  - PL. KRASIŃSKICH
w Warszawie / - Telewizja REPUBLIKA   pod kierownictwem  Pani  red. Ewy  Stankiewicz  będzie  przedstawiała  wszystkie sprawy represjonowanych i trudności, które nas  dotyczą min. brak woli politycznej  obecnej ekipy rządzącej  odnośnie  uchwalenia   nowelizacji ustawy  o pomocy działaczom opozycji  antykomunistycznej .... do  tego programu  osobiście zostałem zaproszony, żeby bez żadnych ograniczeń  przedstawić nasze  bolączki i sprawy ...zwracam się z prośbą  do koleżanek i kolegów  represjonowanych,  aby gremialnie  stawili się w tym dniu do Warszawy,  aby przedstawić opinii publicznej, jak podle jesteśmy   traktowani  i poniżani  przez POLITRUKÓW   róznej formacji  - którzy dzięki nam   zasiadają  dziś  w ławach poselskich, ministerialnych  i innych  wysokich stanowiskach państwowych i samorządowych  i  nawet  nie dostrzegają naszej biedy i  tragedii życiowej  !!! Przez swoje zaślepienie , bezdusznośc i butę  nie dotrzymują  nawet swoich  ZOBOWIĄZAŃ  MORALNYCH  w stosunku do nas i naszych rodzin !!! Bardzo Was Proszę,  przybądżmy  w tym dniu  gremialnie do Warszawki i pokażmy swoją siłĘ i solidarność  !!!
BO TYLKO ZJEDNOCZENI   ZWYCIĘZYMY- PODZIELENI  PRZEGRAMY !!!!
Pozdrawiam Tadeusz Wołyniec, Koszalin
 

20 lutego

 

W poniedziałek 20 lutego w Miasteczku Protestu  „ZAMKNĄĆ MICHNIKA – UNIEWINNIĆ MIERNIKA" przed gmachem Sądu Najwyższego przy pl. Krasińskich odbyła  się konferencja prasowa, która opisała łamanie praw obywatelskich przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz Waltz (wiceszef PO) i Prezes SN M.Gersdorf

 

Prezydent Warszawy w interesie „nadzwyczajnej kasty” wydała decyzję o "administracyjnej" likwidacji miasteczka protestu w ciagu 7 dni (wbrew ustawie o zgromadzeniach, bo protest jest legalny!) W każdej chwili grozi siłowe zniszczenie naszych namiotów przez stołeczną straż miejską i komorników. Przypominamy, że protest jest legalny zgodnie art. 57 Konstytucji RP oraz zarejestrowany zgodnie z ustawą „Prawo o zgromadzeniach”. Presja nadzwyczajnej kasty sędziów na likwidację protestu przynosi pierwsze owoce… Akcja Prezydent H. Gronkiewicz-Walz następuje w momencie całkowitego upadku miasteczka KOD (Komitetu Obalania Demokracji), które zlikwidowało wszystkie namioty przed Kancelarią Premiera (zostawili tylko jednego stróża), natomiast Miasteczko protest przeciw bezprawiu sadów obecnie powiększa się!

W związku z tą skandaliczną decyzją polityka PO przybył do miasteczka oryginalny WÓZ DRZYMAŁY!

Nieomal wierna kopia wozu Michała Drzymały. Ciekawi jesteśmy, czy wobec zapowiedzi likwidacji namiotów Miasteczka protestu zostanie również zaaresztowany Wóz Drzymały stojący zaparkowany przy ulicy?

Konferencja koordynatorów protestu pod SN odbyła się właśnie przed WOZEM DRZYMAŁY II

REPORTAZ Z KONFERENCJI PRSOWEJ MIASTECZKA PROTESTU POKAZAŁA TVP

https://warszawa.tvp.pl/29156046/20022017   [OD 10 MINUTY]

relacja zdjęciowa i video

https://pl-pl.facebook.com/adam.sandauer  {tu skan decyzji Prezydent HGW i ładne zdjęcia}

Dwa duże wywiady przeprowadziło Polskie Radio PR 1 ( dziś wyemitowano z A.Słomką i jutro ukaże się z Z.Miernikiem)

http://www.polskieradio.pl/7/4399/Artykul/1730121,Prawda-o-kondycji-srodowiska-sedziowskiego-w-Polsce  

/jest tu zapis dźwiękowy całej interesującej audycji/

Zaskakuje tylko i martwi brak obecności w miasteczku i relacji w TV Republika oraz TV Trwam.

 

Biuro Prasowe protestu

ZAMKNAC MICHNIKA – UNIEWINNIC MIERNIKA

 

Ps. Niebawem udostępnimy opinii publicznej film z wypowiedzią Prezes SN grożącą „rozjechania miasteczka protestu”.   Cdn

 

------------------------------------------


DZIŚ - godz. 10 sala 230 [piętro 2 korytarz H] w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy-Mokotowa XIV (III) Wydział Karny (sprawa XIV Kp 3764/16  KRP Warszawa II WZ-I-7528/16) odbędzie się kolejna  rozprawa z wniosku Adama Słomki w sprawie nielegalnego pozbawienia wolności (w nocy z 12 na 13 grudnia 2016 r.) w Areszcie Śledczym Warszawa-Mokotów kilku osób, w tym kierującego protestem uczestników Miasteczka Namiotowego "Uwolnić Miernika. Zamknąć Michnika" pod Sądem Najwyższym w Warszawie w 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w sprawie uwięzienia Zygmunta Miernika i bezkarności zbrodniarzy stanu wojennego.


oraz

UWAGA!

DZIŚ - godz.14.30  Miasteczko Protestu - konferencja prasowa wobez ZAGROŻENIA likwidacją Miasteczka przez HGW, która podjęła decyzję o "administracyjnej" likwidacji Miasteczka w ciągu 7 dni!!!!!

Konferencja w HISTORYCZNYM WOZIE DRZYMAŁY!16 lutego

Polecamy rozmowę Zygmunta Miernika w TVP INFO z Michałem Rachoniem z 8.02:

https://vod.tvp.pl/28691234/08022017%20Miernik%20Rachon%20Minela20


15 lutego


Przedruk zapisu fragmentu rozmowy z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim dla Sygnałów dnia z 10.02

 

Panie prezesie, rusza reforma sądownictwa pod hasłem walki z patologią, ale wasi przeciwnicy mówią, że to krok w kierunku upolitycznienia sądów. Jak by pan odpowiedział na ten argument?

 

To ja przypomnę sprawę sędziego Milewskiego i tej sytuacji, w której z ukaraniem sędziego były bardzo, bardzo poważne kłopoty i w gruncie rzeczy tak naprawdę go nie ukarano, natomiast dziennikarz, który dokonał tej prowokacji dziennikarskiej, bardzo dobrego, prospołecznego czynu, został ukarany. Tak to w Polsce wygląda. Jest tak, że 10 miesięcy więzienia dostaje ktoś, kto rzucił tortem w panią sędzię, która, powiedzmy sobie, naprawdę złamała wszelkie zasady prawne i moralne, wydając pewien wyrok w stosunku do Kiszczaka, a ktoś, kto był zaangażowany w bardzo poważną działalność przestępczą, łącznie z napadami, pobiciami i tak dalej, dostaje10 miesięcy z zawieszeniem. Dlaczego? Bo ma plecy. Tak to dzisiaj wygląda. Ja bym mógł sypać z rękawa tego rodzaju przykładami, jak to pan Karapyta chodzi sobie po wolności, a człowiek, który kupił telewizor, mieszka w domu pomocy społecznej, nie był w stanie spłacać rat, wylądował za kratami. Wylądował za kratami chłopak, który jechał na gapę bodajże w autobusie. Ludzie, którzy... potężni mężczyźni, młodzi, którzy zatłukli zupełnie bezradnego, bardzo niewielkiego wzrostu chłopca, dostali po 2–3,5 roku więzienia i już byli na wolności, kiedy była druga instancja i zastraszali rodzinę tego chłopca, bo też mieli jakieś tam plecy. Polskie sądownictwo to jest jeden gigantyczny skandal i z tym skandalem trzeba skończyć.

za: http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/1726088


13 LUTEGO

 

Apel o wzięcie udziału w posiedzeniu sądu w Krakowie

 

Sprawa dotyczy zażalenia na użycia przemocy przez policjantów w stosunku do 70-letnich Kombatantów podczas rozprawy sądowej z udziałem Zygmunta Miernika, odmowy przyjęcia zgłoszenia o popełnieniu przestępstwa i posługiwania się przez policjantów nieaktualnymi legitymacjami służbowymi.

 

Termin rozprawy: środa, 15 luty o godz. 13.50 sala B-030, Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie XIV Wydział Karny, ul. Przy Rondzie 7, Kraków.

 

Przewodniczący:SSR Agnieszka Pilarczyk.

 

Apeluję do wszystkich o przyjście do sądu jako publiczność, jako ci, którzy będą oceniać uczciwość całego procedowania.  Nie pozwólmy, aby dochodziło w sądach do prześladowania patriotów.

 

Z poważaniem
Krzysztof Bzdyl – prezes Związku Konfederatów Polski Niepodległej.


12 LUTEGO

 

Uaktualniliśmy hasło Miasteczka Namiotowego pod Sądem Najwyższym na

 

 

Zamknąć Michnika - Uniewinnić Miernika!

 

 

Pozdrawiam,

 

Adam Słomka, Paweł Zdun
 
 

4 lutego

 

Pozdrowienie i błogosławieństwo!

 

Na TVP Info od miesięcy w sobotę w godz. 21:50-23:30 nadawany był autorski program publicystyczny red. Macieja Pawlickiego (ze współprowadzącą Katarzyną Matuszewską) pt. STUDIO POLSKA, w którym poza zaproszonymi gośćmi mogli brać udział wszyscy chętni zgłaszający się bez innych ograniczeń niż pojemność studia. Jest to jedyny jak się zdaje program w telewizji publicznej z wolnym dostępem dla publiczności, w którym swoje opinie na tematy bieżące wymieniali zwykli obywatele, działacze społeczni i niekiedy politycy. Z materiału na http://wpolityce.pl/media/325895-studio-polska-znika-z-anteny-prezes-kurski-podjal-decyzje oraz https://www.facebook.com/maciej.pawlicki.31?fref=nf&pnref=story dowiadujemy się o zdjęciu z anteny tego programu.

 

W związku z powyższym uczestnicy Miasteczka Namiotowego "Uniewinnić Miernika. Zamknąć Michnika" pod Sądem Najwyższym włączą się do protestu w sprawie decyzji Jacka Kurskiego w sobotę 4 lutego o godz. 21:00 przed gmachem Telewizji Polskiej na ul. Woronicza 17.

 

Chętnych do wyruszenia razem z nami do TVP zapraszamy do naszego Miasteczka na pl. Krasińskich 2/4/6 w Warszawie. Zbiórka tamże w sobotę 4 lutego do godz. 20:00, potem ruszamy na ul. Woronicza 17. Zapraszamy.

 

Adam Słomka, Paweł Zdun
 

3 lutego


 

3 lutego 2017 r. w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy-Mokotowa XIV (III) Wydział Karny (sprawa XIV Kp 3764/16  KRP Warszawa II WZ-I-7528/16) odbyła się rozprawa z wniosku Adama Słomki w sprawie nielegalnego pozbawienia wolności (w nocy z 12 na 13 grudnia 2016 r.) w Areszcie Śledczym Warszawa-Mokotów kilku osób, w tym kierującego protestem uczestników Miasteczka Namiotowego "Uwolnić Miernika. Zamknąć Michnika" pod Sądem Najwyższym w Warszawie w 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w sprawie uwięzienia Zygmunta Miernika i bezkarności zbrodniarzy stanu wojennego.
Rozprawę prowadził SSR Łukasz Malinowski. Na rozprawie obecni byli w charakterze publiczności uczestnicy protestu Miasteczko Namiotowe pod Sądem Najwyższym (m.in. Paweł Zdun).
Adam Słomka wyjaśnił powód swojego wniosku dotyczącego nielegalnych czynności (w tym użycia siły i zatrzymania) nieustalonych zamaskowanych sprawców (prawdopodobnie brygady antyterrorystycznej, tj. "Grupy Interwencji Specjalnych") działających jak się zdaje w porozumieniu z Aresztem Śledczym Warszawa-Mokotów.

Adam Słomka złożył trzy wnioski dowodowe wraz z uzasadnieniami.

1. o przegląd zapisu z monitoringu Aresztu dla ustalenia faktycznego przebiegu zdarzeń w nocy z 12 na 13 grudnia 2016 r.
2. o przesłuchanie w charakterze świadków funkcjonariuszy służby więziennej z Aresztu Śledczego Warszawa-Mokotów oraz funkcjonariusza policji (dane w aktach sprawy).
3. o przesłuchanie w charakterze świadka dziennikarza Aleksandra Pruszyńskiego świadka zdarzenia.
 
SSR Łukasz Malinowski przyjął i podał do zaprotokołowania wszystkie wnioski dowodowe oraz wyznaczył kolejną rozprawę
na 22 marca 2017 r. na godz. 14:00 w tym samym Sądzie Rejonowym w sali 4.

 

Paweł Zdun - Ruch Kontroli Wyborów


2 lutego


W piątek 3 lutego 2017 r. o godz. 8:45 odbędzie się proces wytoczony przez Adama Słomkę w związku z bezprawną interwencją służb wobec kilku uczestników protestu - okupacji Aresztu Śledczego na ul. Rakowieckiej (12-13 grudnia 2016 r.).
Miejsce: Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów
ul. Ogrodowa 51a (?), sala 524 p. V.
 
Zapraszam
Paweł Zdun Ruch Kontroli Wyborów
 

30 stycznia

Relacja filmowa z ostatniej - kluczowej dla dalszego działania - narady miasteczka protestu UNIEWINNIC MIERNIKA - video 5.

 24 stycznia
Relacja ze złożenia petycji ws. dostosowania wizerunków Orła w Sądzie Najwyższym do wzoru godła państwowego, skierowanej do Prezes Sądu Najwyższego prof. dr hab. Małgorzaty Gersdorf, złożonej na ręce p. Prezes osobiście (z odręcznym podpisem odbioru).

Pukajcie, a będzie wam otworzone.
(Opis z pamięci. Zapis filmowy w przygotowaniu.)
 
0. Złożenie petycji we wtorek 24.01.2017 zapowiedziano przed-pismem do p. Pierwszej Prezes dnia poprzedniego, z prośbą o osobiste przyjęcie delegacji z petycją lub wyznaczenie osoby uprawnionej.
1. Sąd Najwyższy był dobrze przygotowany na przyjęcie delegacji z petycją (Zygmunt Miernik, Paweł Lenartowicz i Paweł Zdun).
2. Już przy wejściu zatrzymano nas, informując, że "jest decyzja, by delegacji nie wpuszczać". W godzinach urzędowania odmówiono obywatelom wejścia do środka.
3. Po naszym dopytywaniu u ochrony, dlaczego i kto podjął decyzję o niewpuszczaniu nas, po konsultacjach telefonicznych pracowników ochrony z bliżej nieokreślonymi osobami usłyszeliśmy, że podjęto kolejną, inną decyzję, by jednak nas wpuścić i skierować
do biura podawczego (odmówiliśmy przekazania petycji ochronie).
4. W biurze podawczym czekaliśmy na pracownika, po jego przybyciu odmówiliśmy przekazania pisma "na dziennik" i prosiliśmy o kontakt
z sekretariatem Prezes SN, gdy to było bezskuteczne - z rzecznikiem prasowym.
5. Z pracownikiem biura prasowego zdążyliśmy zamienić tylko kilka zdań, bo nagle zeszła do nas osobiście p. Prezes Małgorzata Gersdorf, odebrała pismo z załącznikiem, obiecała zawieszenie załącznika (godła państwowego) obok jednego z przedstawień orła
(przeciwko obecności których protestujemy).
6. Przy okazji, p. Prezes SN oświadczyła, że ona także ma do nas petycję - zapytała, kiedy usuniemy śmietnik przed SN (jak określiła nasze Miasteczko Namiotowe). Odpowiedzieliśmy, że czekamy na pismo w tej sprawie i obiecaliśmy, że także osobiście takie pismo odbierzemy i ustosunkujemy się do niego.
Niestety, p. Prezes nie powstrzymała się przed uwagą, że jeśli nie uprzątniemy, to rozjedzie nas (Miasteczko) własnym samochodem.
 
Paweł Zdun, Ruch Kontroli Wyborów,
Miasteczko Namiotowe "Uwolnić Miernika. Zamknąć Michnika" przed Sądem Najwyższym w Warszawie.
 
 
18 stycznia
relacja video  4.

                      ZAPROSZENIE na NARADĘ 21 I 2017 (najbliższa sobota) godz. 12.00

Uwaga komunikat!

NARADA uczestników protestu "Miasteczko Namiotowe "Uwolnić Miernika - Zamknąć Michnika!" przed Sądem Najwyższym w Warszawie" odbędzie się w sobotę 21 stycznia 2017
o godz. 12.00 w Cafe Niespodzianka, Warszawa, ul. Marszałkowska 7.

Po zakończeniu narady przewidziany jest briefing prasowy.

Adam Słomka

 

Przyjaciele!                                                                        

Odnieśliśmy pierwszy ważny sukces, nasz kolega walczący o niepodległość oraz z bezprawiem sądów Zygmunt Miernik został właśnie wypuszczony z więzienia na warunkowe zwolnienie.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uwolnienia więźnia sumienia z zakładu karnego składamy serdeczne podziękowanie.

Przed nami konieczność podjęcia kilku ważnych decyzji dotyczących przyszłości ruchu (koalicji, federacji) zawiązanej w miasteczku protestu.

Po pierwsze musimy podjąć decyzję: co do formy protestu w tym także kształtu miasteczka przed Sądem Najwyższym. Czy też zawieszamy nasz protest mimo groźby recydywy rządów PO+SLD+KOD+PSL.

Po drugie: powinniśmy uporządkować  listę postulatów (poza rozliczeniem zbrodniczej kliki komunistycznej pod hasłem zamknąć Michnika) takich jak np.

- wprowadzenie ŁAW PRZYSIEGŁYCH  (przywrócenie, bo obowiązywały od 1928 roku)

- zmianę PRAWA WYBORCZEGO

- JAWNOŚCI (transparentności) wszelkich poczynań władz jako standardu (w tym publikowania dokumentów, prawa do nagrywania przez obywateli itp.)

-  ustanowienia systemu OPIEKI NAPRZEMIENNEJ (realnego prawa dzieci do obojga rodziców)

- standardu jawnych PRAWYBORÓW dla wyłaniania kandydatów na urzędy obieralne (parlamentarzystów, radnych)

- wprowadzenia systemu faktur VAT przyjaznego polskim przedsiębiorcom.

- uchylenia ustawy o prawie do „bratniej pomocy” wojsk państw sąsiednich

- UJAWNIENIA CAŁOŚCI ZBIORU ZASTRZEŻONEGO  IPN

Postulatów może być wiele (dotyczące np. komorników, automatów do skupu butelek plastikowych itp] odnośnie istotnych a niezałatwionych spraw.

Po trzecie przyjęcia formuły współdziałania środowisk współpracujących ze sobą w miasteczku protestu.  Na przykład w szerokim ruchu o nazwie  „GŁOS LUDZI”

Czyli stawiającego kwestie do załatwienia w imieniu świadomej części obywateli.

Aby poznać Państwa zdanie, wymienić poglądy oraz uzyskać deklaracje realnego wsparcia (współudziału) w naszych pracach, zapraszamy do wyrażania przez najbliższe dni swoich poglądów drogą elektroniczną i telefoniczną oraz do przyjazdu na ogólnopolską naradę na 21 stycznia 2017 r. (sobota) na godzinę 12:00 do miasteczka protestu w Warszawie pl. Krasińskich.

Udamy się do zaprzyjaźnionej ciepłej Sali.

Serdecznie wszystkich pozdrawiamy i zachęcamy do współudziału w przywracaniu uczciwej, suwerennej i niepodległej Polski. Nasza Ojczyzna Rzeczpospolita Polska potrzebuje Państwa zaangażowania!"

 

Adam Słomka  KPN - Niezłomni

Paweł Zdun – Ruch Kontroli Wyborów

Paweł Lenartowicz – Ruch Ojcowski

Andrzej Woroszyło – RKW - Ruch Kontroli Władzy

Zygmunt Miernik – więzień polityczny PRL i III RP

16 I 2017

  ------------------------------------------------------------------------------------------

W załączeniu polecamy  :

1/ kalendarium protestu

http://solidarni2010.pl/33741-wzywamy-dolacz-akcja-niezlomnych-uwolnic-miernika---aktualizacja-na-biezaco.html

Sporo filmów o nas też zamieściliśmy na https://www.facebook.com/Kregi.Aktywne/

2/ oświadczenie RKW w sprawie warunkowego zwolnienia Z.Miernika

http://ruchkontroliwyborow.pl/oswiadczenie-ruchu-kontroli-wyborow-z-13-stycznia-2017-r/

APEL osób publicznych w sprawie więźnia sumienia do min. Ziobry

http://solidarni2010.pl/34550-apel-weteranownbspnbspniepodleglosciowych-w-sprawie-zygmunta-miernika.html?PHPSESSID=3900c15340d67dc22b80f4e0a5681566

Informacja Onetu (przy całkowitej cenzurze w programach informacyjnych TVP Kurskiego o Mierniku od 6 miesięcy !)

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zygmunt-miernik-wyszedl-na-wolnosc-to-wiezien-polityczny-iii-rp/p1bfdb1

Program A.Gargas o sędziach zbrodniarzach PRL w obecnym Sądzie Najwyższym i o miasteczku namiotowym https://vod.tvp.pl/28231715/21122016

Regularne audycje o działaniach miasteczka protestu prowadzi Ewa Stankiewicz (Solidarni 2010) w programie Otwartym Tekstem na antenie TV Republika oraz także radio wNET:12 stycznia!!!!
Skazany na karę 10 miesięcy więzienia Zygmunt Miernik wyszedł na wolność!
Tuż przed godziną 16.00 w dn. 12 stycznia Zygmunt Miernik opuścił więzienie i przebywa obecnie na zwolnieniu warunkowym.

 
31 grudnia

Na progu Nowego Roku 2017 (oby już bez reliktow komuny) pragniemy złożyć życzenia zdrowia i pomyślności w życiu osobistym oraz sukcesów w pracy dla Rzeczpospolitej!

Zygmynt Miernik z więzienia w Wojkowicach

Adam Slomka z miasteczka protestu pod Sądem Najwyzszym

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Protest uczestników miasteczka UWOLNIC MIERNIKA  w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich - relacja z 5 godzin okupacji

 

W piątek 30 grudnia 2016 roku kilkudziesięciu działaczy pozycji antykomunistycznej oraz uczestników protestu UWOLNIC MIERNIKA z miasteczka na pl. Krasińskich przybyło o godzinie 14.00 do siedziby Rzecznika Praw Obywatelskich przy alei Solidarności.  Około 30 osób  ze śpiworami, żywnością i plakatami weszło do pomieszczeń biurowych natomiast kilkanaście z banerem ustawiło pikietę.

Rozpoczęliśmy okupacje przedstawiając postulaty pilnego zajęcia się sprawą więźnia politycznego Zygmunta Miernika, który właśnie rozpoczyna 5 miesiąc pozbawienia wolności w więzieniu za protest tortowy wobec sądowej ochrony zbrodniarzy komunistycznych.

Perspektywa spędzenia sylwestra w budynku RPO spowodowała szybkie podjecie rozmów które trwały z przerwami na konsultacje telefoniczne z A.Bodnarem do godziny 19.

Rzecznik Praw Obywatelskich   zobowiązał się wystąpić w obronie Zygmunta Miernika jako "więźnia niekryminalnego"! unikając jak święconej wody określenia więzień polityczny   Jest to identyczny zwrot „więzień niekryminalny” jaki używała propaganda PRL wobec nas w latach 80-tych.

To bardzo sympatyczna akcja zakończona sukcesem na koniec roku. Jakże odmienna sytuacja od arogancji władz okazana nam 12 XII na Rakowieckiej gdzie odmówiono nawet przyjęcia identycznej listy postulatów oraz nasłano na nas grupę „antyterrorystyczną”.

 

Ireneusz Wolański

Rzecznik Prasowy

30 grudnia
 
Podpisano porozumienie z przedstawicielami  RPO i zakończono kilkugodzinną "wizytę" w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich  - RPO zobowiązał się wystąpić w obronie Zygmunta Miernika jako "więźnia niekryminalnego"!
Szczegóły w osobnym artykule:
http://solidarni2010.pl/34490-news-kilka-godzin-w-biurze-rpo-trwal-protest-w-obronie-z-miernika---aktualizacja.html
oraz na stronie RPO.
---------------------------------------------------------
Dziś pikieta przed biurem Rzecznika Praw Obywatelskich z pytaniem: dlaczego nie broni więźnia sumienia?

Godzina 14:30, Aleja Solidarności 77.

29 grudnia

Adam Słomka wraz z uczestnikami Miasteczka Namiotowego organizuje dziś 29.  grudnia o 14.00 pikietę

przed śródmiejskim biurem Amnesty International Warszawa, ul. Piękna 66a lok. 2

z wezwaniem do zainteresowania się aktywistów tej organizacji sprawą więźnia
sumienia, Zygmunta Miernika "Tortowego".

PRZYJDŻ!

Poniżej pismo do Amnesty International Poland:

http://solidarni2010.pl/33741-wzywamy-dolacz-akcja-niezlomnych-uwolnic-miernika---aktualizacja-na-biezaco.html

---------------------------------------------------------------------

Prokuratura wystąpi o warunkowe zwolnienie z odbycia reszty kary dla Zygmunta Miernika?

Jak informuje Prokuratura Krajowa w piśmie z dn. 19 grudnia do Stowarzyszenia Walczących o Niepodległość 1956-89, złożony zostanie wniosek by po upływie połowy kary udzielono Zygmuntowi Miernikowi niezwłocznie warunkowego zwolnienia z odbycia jej reszty, co może nastąpić już z dniem 2 stycznia 2017 roku. Ponadto Prokurator Generalny zlecił już Prokuratorowi Regionalnemu w Katowicach podjęcie wszelkich możliwych kroków w celu poprawy sytuacji penitencjarnej skazanego.
Przypomnijmy, iż Zygmunt Miernik został skazany na 10 miesięcy bezwzględnego więzienia za rzucenie tortem w sędziego jako protest przeciw farsie jaką był proces generała Czesława Kiszczaka za stan wojenny. Generał otrzymał wyrok w zawieszeniu, a Miernik poszedł siedzieć. Z apelem o nadanie statusu więźnia politycznego, o odbywanie kary w zamian, o wstrzymanie wykonania kary i o ułaskawienie zwracały się organizacje zrzeszające działaczy opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane. Bezskutecznie. 7 grudnia Stowarzyszenie Walczących o Niepodległość 1956-89 zwróciło się do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro o wszczęcie z urzędu postępowania ułaskawiającego wobec Zygmunta Miernika i wstrzymania wykonania kary - w dniu 35 rocznicy Stanu Wojennego.
 
19 grudnia Prokuratura Krajowa odniosła się do wniosku Stowarzyszenia. Prokuratura zgodziła się, iż kara 10 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności wymierzona Zygmuntowi Miernikowi za przypisany mu występek budzi wątpliwości, gdyż odbierana jest jako nadmiernie surowa w kontekście całokształtu okoliczności podmiotowych i przedmiotowych sprawy. Ale równocześnie dodaje że jednocześnie jednak jej wymiar mieści się wymiar w granicach ustawowego zagrożenia i sąd według swojego uznania był uprawniony do wydanie rozstrzygnięcie tej treści. Prokuratura nie znalazła podstaw do wniesienia kasacji na korzyść skazanego, ani też skoro strona nie wniosła wniosku o ułaskawienie - szanując stanowisko skazanego, nie podjął w tej sytuacji decyzji o wszczęciu z urzędu postępowania o ułaskawienie Zygmunta Miernika.
Wszczęcie z urzędu oznacza, że nie byłoby konieczności wniosku strony w tej sprawie. Prokuratura odmówiła, ale zdecydowała się jednak na wniosek o warunkowe zwolnienie z odbycia reszty kary. Zobaczymy jakie będzie rozstrzygnięcie Sądu ws. tego wniosku?
 
Wigilia w namiocie przed Sądem Najwyższym.
 
 
 

24 grudnia na Wigilię w Namiocie (od ok. 14) wybiera się Zygmunt Miernik.
Więzień sumienia 3 RP przebywa chwilowo na świątecznej przepustce z więzienia.
ZAPRASZAMY!

20 grudnia
 
Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych trwamy. Przygotowujemy
się do Świąt Narodzenia Pańskiego. Serdecznie wszystkich zapraszamy do
podzielenia się opłatkiem z protestującymi, na skromną wieczerzę
wigilijną (prawdopodobnie od godz. 14-15) oraz odwiedziny w Święta.
Dziękujemy za wiele wyrazów poparcia i konkretne wsparcie.
(Paweł Zdun- Ruch Kontroli Wyborów)
-------------

Solidarni z Zygmuntem Miernikiem- video Józefa Wieczorka

 
 

19 grudnia
 
 
 
 

19 grudnia

Przedstawiciele Miasteczka Namiotowego "Uwolnić Miernika. Zamknąć
Michnika" (Roman Sieroń, Eugeniusz Szostak, Alfons Thorner i Paweł
Zdun) wzięli udział w spotkaniu opłatkowym Klubu Ronina. Członkowie
Klubu szczodrze wsparli nasz protest. Bardzo dziękujemy Roninom za
życzenia, wyrazy sympatii oraz wsparcie materialne.
 
 
18 grudnia

W znacznie wzmocnionym (zarówno o uczestników naszego protestu z
Warszawy, jak i z innych miejscowości - m.in. z Poznania) składzie
wzięliśmy udział w demonstracji "W Obronie Demokracji" zorganizowanej
przez Kluby Gazety Polskiej przed Pałacem Prezydenckim.
Bez względu na zastrzeżenia m.in. wobec wolnego tempa zmian
przeprowadzanych przez obóz rządzący, trzeba bronić polskiej
demokracji przed tymi, którzy chcieliby jej zagrozić, m.in. przed tzw.
Komitetem Obalania Demokracji i Obywatelami PRL - zob. relację portalu
portalu
blogpress.pl na http://blogpress.pl/node/23487, zapis wideo na
https://www.youtube.com/watch?v=FyJyamuJciE , zdjęcia na
https://www.flickr.com/photos/55306383@N03/sets/72157674167685483

 
17 grudnia


Przedstawiciele Miasteczka Namiotowego (Paweł Lenartowicz, Roman
Sieroń, Eugeniusz Szostak, Alfons Thorner, Paweł Zdun i inni) wzięli
udział w kolejnym programie Studio Polska w TVP Info poświęconym
sprawom bieżącym (m.in. wydarzeniom w Sejmie). Zapis programu zob. na
http://vod.tvp.pl/27992808/17122016-cz-1 oraz
http://vod.tvp.pl/27992849/17122016-cz-215 grudnia
Po uroczystościach staromiejskich (12 na 13 grudnia) Zygmunt Miernik po raz kolejny nocował w Miasteczku. 13 grudnia brał udział w różnych upamiętnieniach ofiar stanu wojennego oraz spotkaniach z internowanymi i represjonowanymi. Późnym wieczorem odjechał na Śląsk. 14 grudnia w terminie stawił się do więzienia w Wojkowicach, by jak sam wspomniał "grzać ławkę dla tych, którzy powinni tam siedzieć" (tj. zbrodniarzy stanu wojennego).

Dziękujemy Zygmuntowi Miernikowi za poświęcenie nam czasu, za spotkania z kombatantami. Dziękujemy wszystkim osobom, które wyrażały swoje poparcie Zygmuntowi i uczestnikom protestacyjnego Miasteczka Namiotowego "Uwolnić Miernika. Zamknąć Michnika" przed Sądem Najwyższym.

Trwamy dalej we wspólnej walce o ukaranie wszystkich winnych zbrodni na Narodzie polskim (z LWP, MO, SB, ZOMO, PZPR, ZSL, SD, sprzedajnych sędziów, prokuratorów i wszelkiej maści polskojęzycznych renegatów i kolaborantów z okupantem sowieckim) w całym okresie PRL, a także post-PRL.

Prosimy o dalsze wsparcie w walce o suwerenne, samorządne i praworządne Państwo polskie, o oczyszczenie zarówno sądownictwa, jak i wszystkich instytucji państwowych z obcej agentury i jej sojuszników. Czas najwyższy, by wszystkie decyzje dotyczące Polaków zapadały nad Wisłą, zgodnie z polskim interesem narodowym, naszą wiarą, tradycją i obyczajami.
Paweł Zdun


14 grudnia
ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE OPŁATKOWE W MIASTECZKU !
14.12 - GODZ. 17.00!

13 grudnia
Dziś 13.12 o 12.30 wiec pod aresztem na Rakowieckiej 37 w Warszawie!
Przemówi Zygmunt Miernik [nadal przebywa na przepustce].
W areszcie nadal przebywa grupa protestujących.
Więcej informacji o okupacji aresztu tu:
http://solidarni2010.pl/34416-news-trwa-okupacja-aresztu-na-ulrakowieckiej-w-warszawie---aktualizacja.html

Przyjdź!


12 grudnia

UWAGA!
30 weteranów niepodległościowych rozpoczęło okupację aresztu śledczego w Warszawie na ul. Rakowieckiej!
Wśród 9 postulatów jest m.in. ściganie zbrodniarzy komunistycznych
i uwolnienie więźnia sumienia Zygmunta Miernika.
czytaj tu:
http://solidarni2010.pl/34416-news-trwa-okupacja-aresztu-na-ulrakowieckiej-w-warszawie.html

Postulaty protestu Stowarzyszenia Niezłomni:11 grudnia

35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

 

Uroczystości rocznicowe rozpoczną się, jak co roku, apelem poległych - 12 grudnia.

Gromadzimy się w Warszawie na Starym Mieście ulica Jezuicka 2 przed tablicą śp. Grzegorza Przemyka ok godz. 23.30 - 24.00

Po apelu poległych, tużą po północy, nastąpi przemarsz przez miasteczko protestu weteranów przed Sądem Najwyższym UWOLNIĆ MIERNIKA do płyty pamiątkowej ku czci śp. Emila Barchańskiego naKościele p.w. św.Jana Bożego, ul. Bonifraterska 12, gdzie nastąpi zakończenie uroczystości.

Zapraszają Stowarzyszenie więźniów politycznych stanu wojennego NIEZŁOMNI oraz studenci NZS.

Uwaga: stan wojenny rozpoczął się faktycznie 12 XII 1981 roku o godz. 22.00 operacją „Azalia” tj. internowaniem patriotów.

W poprzednich latach uroczystości rocznicowe organizowaliśmy pod domem gen Jaruzelskiego, Kiszczaka, Ciastonia, Sansina i Urbana.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Przemyk

https://pl.wikipedia.org/wiki/Emil_Barcha%C5%84ski

za BiP Niezłomni

/-/ Adam Słomka10 grudnia

Zygmunt Miernik prawie cały piątek przebywał na terenie Miasteczka
Namiotowego, biorąc udział w codziennym życiu naszego obozu
protestacyjnego. Poza Miasteczkiem odwiedził siedzibę Radia WNET i
udzielił wywiadu Krzysztofowi Skowrońskiemu - zob.
http://www.radiownet.pl/#/publikacje/miernik-sedziowie-powinni-byc-z-wyboru-a-nie-z-ukladow,
później na terenie Sejmu RP spotkał się z Marszałkiem Seniorem,
Kornelem Morawieckim. W spotkaniu udział wzięli także posłowie Jacek
Kurzępa i Robert Warwas oraz przedstawiciele Miasteczka Namiotowego,
Eugeniusz Szostak i Paweł Zdun.
Po południu Zygmunt Miernik wyjechał do Iławy na Ogólnopolski Zjazd
Internowanych w stanie wojennym.

Sobotę 10 grudnia był na Zjeździe w Iławie, a Miasteczko Namiotowe
wróciło do swojego codziennego życia.
--------------------------------------

Wieczorem w sobotę 10 grudnia Zygmunt Miernik wrócił do Miasteczka
Namiotowego i wkrótce wraz z Adamem Słomką oraz Pawłem Lenartowiczem,
Pawłem Zdunem i innymi reprezentantami Miasteczka Namiotowego wziął
udział w programie Studio Polska w TVP Info.

(materiał filmowy programu "Studio Polska- nr4)

 
Z TVP powrót przed Sąd Najwyższy. Kolejna noc Zygmunta Miernika w
warunkach polowych w Miasteczku Namiotowym.

Paweł Zdun

9 grudnia

Na 8 grudnia 2016 r. planowany był koncert Pawła Piekarczyka w Miasteczku Namiotowym "Uwolnić Miernika. Zamknąć Michnika" przed Sądem Najwyższym w Warszawie. Występ oczywiście odbył się i spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem zebranych uczestników naszego protestu. Tak mogłaby brzmieć notatka z tego wydarzenia.
Miało ono jednak znacznie bardziej wyjątkowy charakter, niż występ barda w warunkach polowych, bowiem w tym samym czasie do naszego Miasteczka przyjechał Zygmunt Miernik przebywający na kilkudniowej
przepustce (na Ogólnopolski Zjazd Internowanych w Iławie pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy) z więzienia. Postanowił zostać razem z nami i przenocować jako jeden z uczestników Miasteczka Namiotowego, solidaryzując się z naszą walką o przywrócenie sądownictwa wolnej Polsce, o sprawiedliwość w wymiarze sprawiedliwości.

Paweł Zdun


8 grudnia

Wszcząć procedurę ułaskawienia z urzędu wobec Zygmunta Miernika w dniu 35 rocznicy stanu wojennego

 
Stowarzyszenie Walczących o Niepodległość 1956-89 zwróciło się do Prokuratora Generalnego ministra Zbigniewa Ziobry o wszczęcie z urzędu postępowania ułaskawiającego wobec Zygmunta Miernika (skazanego za "zamach tortowy" na sędzię, która prowadziła postępowanie sądowe wobec gen. Czesława Kiszczaka za stan wojenny) bez zasięgnięcia opinii skompromitowanych sądów, oraz o wstrzymanie wykonania kary do czasu rozstrzygnięcia kwestii ułaskawienia. Stowarzyszenie postuluje, by działania w sprawie Prokurator Generalny podjął w dniu 35 rocznicy stanu wojennego - co ma stanowić akt przywrócenia sprawiedliwości dla środowiska działaczy osób antykomunistycznych i osób represjonowanych.
 

Autor plakatu: Wojciech Korkuć

-----------------------------

 

PROKURATORZY DO WIEZIENIA - MIERNIK NA WOLNOŚĆ !

- takim apelem zakończył się program w TVP

 

(OD 29 MINUTY)

Jerzy Targalski w programie „minęła 20” TVP IN FO u red. Rachonia

http://vod.tvp.pl/27745572/06122016

 
 

Na skróty
Nasz Facebook


Informujemy, iż w celu optymalizacji treści na stronie, dostosowania ich do potrzeb użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych w plikach cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować w ustawieniach przeglądarki internetowej. Korzystając z naszej strony, bez zmiany ustawień w przeglądarce internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.