Prokuratura wam nie odpuści! - Ruszyło 9 śledztw dot. rządu PO-PSL
Na razie badany jest czubek góry lodowej 8-letnich pseudorządów, czyli rozkradania RP, w wydaniu rządu PO-PSL; liczymy na ujawnienie kolejnych przestępstw, afer i zaniedbań i na surowe ukaranie winnych.
Prokuratura Okręgowa w Warszawie i podległe jej prokuratury rejonowe prowadzą dziewięć śledztw po tzw. audytowych zawiadomieniach ministerstw i innych centralnych organów. Od listopada 2015 r. do prokuratur złożono 21 zawiadomień w takich sprawach.
Jak poinformował rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Michał Dziekański spośród takich zawiadomień - które od 18 listopada zeszłego roku wpłynęły do tej prokuratury - w dziewięciu sprawach wszczęto śledztwo, kolejne sześć spraw jest na etapie postępowania sprawdzającego (po którym zapadnie decyzja o wszczęciu lub odmowie śledztwa). Cztery sprawy zakończyły się odmową wszczęcia śledztwa; w przypadku dwóch zawiadomień wszczęte śledztwo umorzono.
Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie - jak poinformował prok. Dziekański - od listopada 2015 r. trafiły po trzy zawiadomienia resortów: sprawiedliwości, ochrony środowiska oraz obrony narodowej. Dwa zawiadomienia skierowały: Komenda Główna Policji, Centralne Biuro Antykorupcyjne i Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia. Po jednym zawiadomieniu przesłano z: Kancelarii Prezydenta, resortu finansów wspólnie z resortem zdrowia, resortu infrastruktury i budownictwa, Ministerstwa Rozwoju, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Służby Kontrwywiadu Wojskowego.
Od grudnia ubiegłego roku toczy się śledztwo z zawiadomienia Kancelarii Prezydenta w sprawie przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy przez funkcjonariuszy publicznych oraz przywłaszczenia rzeczy ruchomych z rezydencji prezydenckiej w Klarysewie.
Od kilku miesięcy trwają także śledztwa z zawiadomienia MON w sprawach ujawnienia przez funkcjonariuszy SKW informacji uzyskanych w związku z wykonywaniem czynności służbowych, których ujawnienie mogłoby narazić na szkodę interes MON, SKW i Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO oraz przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków określonych w ustawie o ochronie informacji niejawnych przez funkcjonariuszy publicznych.
Kolejne trzy z prowadzonych śledztw dotyczą podejrzeń nieprawidłowości podczas zamówień informatycznych. Chodzi o zawiadomienia Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Finansów wspólnie z Ministerstwem Zdrowia oraz Komendy Głównej Policji. W tym ostatnim przypadku postępowanie dotyczy przetargu na dostawę komputerów przenośnych dla KSP.
Ponadto trwają śledztwa w sprawach przekroczenia uprawnień przez: urzędników MS przy udzielaniu pożyczki mieszkaniowej, dyrektora departamentu bezpieczeństwa wewnętrznego i audytu ABW przy zmianie warunków oddelegowania funkcjonariusza Agencji oraz niejawne śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez dyrektora departamentu operacyjno-śledczego CBA.
Spośród zawiadomień złożonych przez Ministerstwo Ochrony Środowiska na etapie postępowań sprawdzających jest kwestia ewentualnych zaniechań i błędnych decyzji rządów PO-PSL w sprawie Puszczy Białowieskiej, które miały doprowadzić m.in. do uschnięcia kilku milionów drzew oraz sprawa podejrzenia bezprawnego - z „przyczyn pozamerytorycznych” - zerwania umowy na dofinansowanie tzw. geotermii między Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska a Fundacją Lux Veritatis.
za: wpolityce.pl
foto: net, demotywatory.pl
[foto_duzy_2]
[/foto_duzy_2]
[foto_duzy_3]
[/foto_duzy_3]
[foto_duzy_4]
[/foto_duzy_4]
[foto_duzy_5]
[/foto_duzy_5]
[foto_duzy_6]
[/foto_duzy_6]
[foto_duzy_7]
[/foto_duzy_7]
[foto_duzy_8]
[/foto_duzy_8]
[foto_duzy_9]
[/foto_duzy_9]