Protest w PKW 2014r. - zbiór artykułów archiwalnych
data:23 listopada 2014     Redaktor: GKut

20 listopada 2014 grupa Polaków niegodząca się na fałszerstwa wyborcze zajęła siedzibę Państwowej Komisji Wyborczej.

Przypominamy te wydarzenia sprzed czterech lat ku przestrodze fałszerzom wyborczym, skorumpowanym urzędnikom oraz zbyt pewnym siebie partiom politycznym! Nikt nie powstrzyma nas przed walką o prawdziwie uczciwe wybory!

Stworzyliśmy Ruch Kontroli Wyborów i w 2015r. udowodniliśmy, że można skutecznie powstrzymać przekręty wyborcze. Przyłącz się do nas 21 pażdziernika  2018r.! W razie potrzeby dzwoń i pisz:

Numery alarmowe RKW podczas wyboròw 21. października od 7 rano:

787 52 27 24,

787 52 27 27,

787 52 27 30,

787 52 27 33,

787 52 27 39

non stop: sekretariat@ruchkontroliwyborow.pl


 

AKTUALIZACJA! Terminarz rozpraw ws. protestu w PKW. Relacje na żywo

Podajemy terminy rozpraw w sprawie protestu w PKW przeciw fałszerstwom wyborczym. Rozprawy odbywają się w X Wydziale Karnym, Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieście przy al. Marszałkowskiej 82/84 w Warszawie(wejście od ŻURAWIEJ).
czytaj więcej »

POLECAMY! Ekspertyza Ordo Iuris: "Niepokojące działania Policji podczas zatrzymań w PKW"

Publikujemy reakcję Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris dotyczącą zatrzymania osób protestujących w siedzibie PKW.
czytaj więcej »

Komorowski chce nowelizować

Pozorne zmiany i „ojcowskie” połajanki Bronisława Komorowskiego
czytaj więcej »

"Nie odnaleziono strony". Chaos na stronie PKW

Taki komunikat zobaczy każdy, kto zapragnie sprawdzić wyniki wyborów samorządowych w Warszawie na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej. Oznacza to, że warszawiacy czekają na wyniki już 18 dni!
czytaj więcej »

Relacja z rozprawy sądowej Hanny Dobrowolskiej i Grzegorza Brauna z 3 grudnia - video

Rozpoczynamy relację z rozprawy Hanny Dobrowolskiej, redaktor naczelnej naszego portalu, i Grzegorza Brauna.
 
Dzisiejsza rozprawa dobiegła końca. Kolejna odbędzie się 17 grudnia o godz.10:00
czytaj więcej »

Relacja z aresztowania w PKW po angielsku

Prosimy o rozpowszechnianie Wsród Przyjaciół angielskojęzycznych Na całym świecie źle się dzieje, koledzy. Nich Się dowiedzą, jaka u nas Demokracja żart.
czytaj więcej »

Proces wyborczy - kolejna propozycja zmian

Proces wyborczy w Polsce potrzebuje zmian. Przedstawiamy jeszcze jedną propozycję - prostą w wykonaniu, możliwą do zrobienia już  w przypadku wyborów za pół roku, może na stałe, a może jedynie jako system przejściowy, na czas, zanim ogłoszone, rozstrzygnięte i zrealizowane zostaną przetargi na maszyny dziurkujące, czytniki linii papilarnych czy inne nieco bardziej zaawansowane urządzenia wyborcze.
czytaj więcej »

Jadwiga Chmielowska: Kunktatorstwo, głupota czy sabotaż?

Najsensowniejszą wypowiedzią poselską na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Obrony Wolności Słowa były słowa Piotra Naimskiego. Porównał on zarzut zakłócenia miru domowego przez grupę obywateli żądających wyjaśnień bałaganu w PKW do stawianych opozycjonistom w PRL rozdającym ulotki, ściganym za… zaśmiecanie miasta.

czytaj więcej »

Relacja z rozprawy sądowej z 2 grudnia

 
Jak już pisaliśmy:
 
Sąd (w osobie SSR Łukasza Grylewicza) zabronił rejestrowania relacji z posiedzenia w dniu 2 grudnia, gdzie oskarżonymi są: Grzegorz Senatorski, Rafał Mossakowski i  Zenon Nowak.  
Jako powód podano "trudne warunki lokalowe" oraz fakt, że "zeznający mogą czuć się speszeni obecnością mediów"!!!
Należy zaznaczyć, że zeznający tego  dnia, to  pracownicy ochrony i policjanci.
SDP i KMN w obronie dziennikarzy zatrzymanych w PKW
Po brutalnym aresztowaniu dziennikarzy relacjonujących wydarzenia podczas protestu w PKW środowiska dziennikarskie okazały solidarność z zatrzymanymi wystosowując do władz RP apele oraz pisma, które prezentujemy poniżej. Szczególnie chcielibyśmy podziękować kolegom ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Kongresu Mediów Niezależnych za szybką reakcję oraz okazane wsparcie. Nie możemy pozwolić na to, żeby aparat władzy stosując środki przypominające te z epoki reżimu komunistycznego, ograniczał mediom wolność słowa, zagwarantowaną nam w Konstytucji demokratycznego Państwa jakim jest Polska.
czytaj więcej »
Brunatny tuskoland, czyli o moim aresztowaniu w sali Państwowej Komisji Wyborczej
O tym, co działo się 20 listopada 2014r. w Państwowej Komisji Wyborczej od ok. godziny 19. do godziny 24. napisano już naprawdę wiele, powiedziano także… są filmy video [wiele z nich mojego autorstwa na portalu solidarni2010.pl] i zdjęcia, relacje telewizyjne.
Ale niewiele osób wie, co wydarzyło się POTEM!
czytaj więcej »
Sfałszowaliście wybory! - J.Kaczyński do R.Grupińskiego w sejmieJarosław Kaczyński w Sejmie - 26.11.2014 - jednoznacznie ocenił NIE-wiarygodność wyborów samorządowych. Skrócić kadencję nieuczciwie wybranych władz - to postulat PiS.czytaj więcej »
 

Proces dziennikarzy trwa - relacja z dziś

Przed warszawskim sądem rejonowym ruszył dziś drugi proces dziennikarzy zatrzymanych przez policję w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie. Chodzi o Jana Pawlickiego, dziennikarza Telewizji Republika i fotoreportera PAP, Tomasza Gzella. Podczas pierwszego procesu postawiono im zarzut naruszenia miru domowego. Nie przyznali się wtedy do winy. Obrona wniosła o uniewinnienie.
czytaj więcej »

"Naruszenie miru domowego" - felieton satyryczny

Chociaż jest to felieton satyryczny, opisane w nim ekscesy są autentyczne! A więc było to tak:   kot  zachowywał się jak typowy chuligan (ulubiony cytat z tow. Niesiołowskiego): atakował bezbronnego przedstawiciela „gównego nurtu” rzucając się z pazurami na fotę tegoż widniejącą na monitorze komputera. To niedopuszczalna agresja wymierzona w najwiarygodniejsze media. Mało tego, ten niecny chuligan dopuszczał się nieustannych wrzasków, miauczenia, biegania po całym lokalu i dewastowania wszystkiego, co było w zasięgu jego pazurów.
czytaj więcej »

Aktualizacja - relacja na żywo! wtorek, 25 listopada - rozprawa sądowa Hanny Dobrowolskiej i Grzegorza Brauna

Oto terminy kolejnych rozpraw przeciwko Hannie Dobrowolskiej i Grzegorzowi Braunowi:

3 grudnia 2014 (środa) - godzina10:00 w sali 261

17 grudnia 2014 (środa) - w sali 261.

Rozprawy odbędą się w Warszawie, w Sądzie Rejonowym przy ul. Marszałkowskiej 82 (wejście od ulicy Żurawiej).

 
czytaj więcej »
W obliczu zajęcia siedziby Państwowej Komisji Wyborczej i zaskakująco nieprzychylnej reakcji na to większości prawicowych komentatorów, należy zadać kilka pytań.

Bogdan Pliszka: TAŃCZ GŁUPIA TAŃCZ...

 
Jaka jest recepta na sukces wyborczy? Czy jest sens przekonywać politycznych oponentów? Prezentujemy artykuł Bogdana Pliszki, socjologa i politologa.
czytaj więcej »

Co zrobić w obliczu nieprawidłowości wyborczych? Analiza P. Andrzejewskiego, sędziego Trybunału Stanu

 
Prezentujemy doskonałą analizę Piotra Ł. J. Andrzejewskiego, adwokata i sędziego Trybunału Stanu. Wskazuje on konieczne kroki, które powinna podjąć Państwowa Komisja Wyborcza a także niezbędne działania w wykonaniu opozycji i obywateli.
czytaj więcej »

AKO po wyborach samorządowych

W zaistniałej sytuacji wybory powinny zostać powtórzone przy zachowaniu szczególnego nadzoru społecznego, w taki sposób, by ich wynik nie budził obaw o ich wiarygodność.  - Publikujemy oświadczenie AKO w sprawie obecnej sytuacji w Polsce - po sfałszowanych wyborach samorządowych.
czytaj więcej »

Protesty przeciw fałszerstwom wyborczym w całej Polsce

Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Łódź, Kraków, Białystok, Bydgoszcz, Toruń, Kielce, Rzeszów, Lublin, Opole i Olsztyn to miasta w których odbyły się protesty przeciw fałszerstwom wyborczym. Protestujący żądali ustąpienia Państwowej Komisji Wyborczej, Komorowskiego Bronisława, odpowiedzialnego za chaos wyborczy i fałszerstwa, zmiany ordynacji wyborczej oraz powtórzenia ostatnich wyborów. Były też wyrazem wsparcia aresztowanych 2 dni wcześniej Grzegorza Brauna i Ewy Stankiewicz podczas protestu okupacyjnego w Państwowej Komisji Wyborczej.
czytaj więcej »

Grzegorz Braun do Sądu: "...mogę dłużej opowiadać o stanie zagrożenia polskiej państwowości"

Wystąpienie Grzegorza Brauna, oskarżonego o zakłócenie miru domowego w siedzibie PKW w dniu 21.11.2014 r.

 
 
Jak wiadomo, w Piśmie Świętym jest komentarz do absolutnie wszystkich sytuacji na niebie i ziemi jakie tylko mogą się zdarzyć. Są nawet rzeczy, które nie śniły się Panu Komorowskiemu. No, jeśli byłby filozofem naturalnie. Ewangelia Mateusza zawiera następujący komentarz wyborczy napisany dwa tysiące lat temu:
„Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania, gdyż łata obrywa ubranie, i gorsze robi się przedarcie. Nie wlewa się też młodego wina do starych bukłaków. W przeciwnym razie bukłaki pękają, wino wycieka, a bukłaki się psują. Raczej młode wino wlewa się do nowych bukłaków, a tak jedno i drugie się zachowuje.”(Mt, 15)

SKANDAL! SAMOWOLA DZIAŁAŃ POLICJI Z INSPIRACJI SZEFA KANCELARII PREZYDENTA RP?

Zeznania urzędnika Kancelarii Prezydenta RP Konrada Komornickiego w trakcie procesu Hanny Dobrowolskiej i Grzegorza Brauna, oskarżonych o zakłócenie miru domowego w siedzibie PKW.
czytaj więcej »

Oświadczenie Ewy Stankiewicz

Oświadczenie Ewy Stankiewicz w związku z fałszywymi informacjami medialnymi na temat protestu przeciwko oszustwom wyborczym w Polsce i na temat pobytu w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.
czytaj więcej »

Jadwiga Chmielowska: Po prostu ŻENADA

Nie po raz pierwszy środowisko dziennikarskie okazuje nie tylko brak elementarnej solidarności, ale wręcz wprowadza dodatkowy zamęt. Nie mam tu na myśli zatrudnionych funkcjonariuszy agit-prop-u, czyli, używając współczesnego języka, PR-owców poszczególnych ekip rządowych czy partii politycznych. Chodzi mi o dziennikarzy uważających się za  n i e z a l e ż n y c h.

czytaj więcej »
 

Aktualizacja! Solidarni 2010 zatrzymani! Relacja na żywo

 
 
Jak zostaliśmy poinformowani, protestujący w siedzibie PKW zostali zatrzymani i przewiezieni na komisariat na ulicę Wilczą. Wśród zatrzymanych są członkowie naszego Stowarzyszenia - Ewa Stankiewicz i Hanna Dobrowolska .
 
Zatrzymano również przedstawicieli Krucjaty Różańcowej, a także reżysera Grzegorza Brauna oraz dziennikarzy  TVRepublika, Niepoprawnego Radia  oraz PAP.
czytaj więcej »

Czy PKW mogła zmylić wyborców? Spot promujący głosowanie

W ramach promocji wyborów samorządowych, jakie miały miejsce kilka dni temu, Państwowa Komisja Wyborcza wyprodukowała spot zachęcający do głosowania.
czytaj więcej »

EWA STANKIEWICZ ZATRZYMANA!!! Koniec okupacji PKW!

 
AKTUALIZACJA
 
WZYWAMY WSZYSTKICH DO PRZYBYCIA NA WIEJSKĄ 10 DO PKW! PROTEST POKOJOWY, ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KTÓRYM BLISKI JEST LOS OJCZYZNY!
 
WOLNI POLACY! DOŁĄCZCIE SIĘ DO PROTESTU! ŻĄDAMY DYMISJI CAŁEJ PKW I ROZPISANIA NOWYCH WYBORÓW!
 
TRWAJĄ NEGOCJACJE Z PKW, KTÓRA ODMAWIA PRZYJŚCIA OD PIKIETUJĄCYCH GRZEGORZA BRAUNA I EWY STANKIEWICZ
 
 
czytaj więcej »

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści na stronie, dostosowania ich do potrzeb użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych w plikach cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować w ustawieniach przeglądarki internetowej. Korzystając z naszej strony, bez zmiany ustawień w przeglądarce internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.