"Musimy się na nowo policzyć"
Anna Walentynowicz
Jadwiga Chmielowska: Po prostu ŻENADA
data:23 listopada 2014     Redaktor: GKut

Nie po raz pierwszy środowisko dziennikarskie okazuje nie tylko brak elementarnej solidarności, ale wręcz wprowadza dodatkowy zamęt. Nie mam tu na myśli zatrudnionych funkcjonariuszy agit-prop-u, czyli, używając współczesnego języka, PR-owców poszczególnych ekip rządowych czy partii politycznych. Chodzi mi o dziennikarzy uważających się za  n i e z a l e ż n y c h.

 

Z dyskusji w „Saloniku  politycznym Ziemkiewicza"  (TV Republika, 23 listopada) można było się dowiedzieć, że Ewa Stankiewicz i Grzegorz Braun to OSZOŁOMY, które tylko czekają, by stanąć na czele ruchu rewolucyjnego, by przejąć władzę.

Redaktorzy Andrzej Stankiewicz i Łukasz Warzecha w ogóle nie rozumieją otaczającego ich świata. Reytan też zakłócił mir domowy sejmu rozbiorowego -  rzucając się na próg i rozdzierając szaty, pokazał nagą pierś. „A fuj”- krzyczeli wtedy nie tylko zdrajcy, ale i pożyteczni idioci.

 

Brednie o carskiej ochranie w stosunku do prób rozmowy z PKW i żądania ustąpienia ze stanowisk jej członków najlepiej pokazuje poziom naszych elit polityczno-dziennikarskich. O ile podejrzane jest dla mnie środowisko samozwańcze Ruchu Narodowego, to ci, którzy weszli do lokalu PKW są autentycznymi przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego.

 

„Nic o nas bez nas”- ta idea przyświecała już naszym przodkom w I Rzeczypospolitej. My Polacy możemy poszczycić się tym, że tradycje demokratyczne mamy o kilkaset lat starsze od tych państw współczesnej Europy, które teraz śmią nas pouczać. Najgorsze jest jednak to, że „światek dziennikarski” występuje jedynie w obronie Jana Pawlickiego z TV Republika i Tomasza Gzelli z PAP. Czyli są znowu równi i równiejsi.

 

Pierwszą powinnością musi być występowanie w obronie słabszych,  w tym przypadku dziennikarzy z mediów mniej znanych i mniej wpływowych. Aresztowanych zostało czworo dziennikarzy. Oprócz dwóch wymienionych było jeszcze dwoje innych:

 

-  Hanna Dobrowolska - korespondentka kilku portali internetowych prowadziła video - rejestrację wydarzeń w PKW;

- Witold Zieliński - realizator dźwięku z Niepoprawnego Radia (niepoprawneradio.pl)

  To oni  zasługują chyba na największą ochronę.

 

Bez operatorów, realizatorów dźwięku i fotoreporterów, współczesne media nie mogłyby funkcjonować.

Nawiasem mówiąc, tylko Niepoprawne Radio zdało egzamin na „5”. Słuchacze mogli na bieżąco obserwować wszystko co działo się w lokalu PKW, mogli też śledzić procesy.

To właśnie „Niepoprawni” byli na komisariacie na Wilczej. Szef Radia, któremu udało się uniknąć aresztowania, nie zostawił swego kolegi. Nie wyłączał mikrofonu. Słychać było jego kroki i oddech, gdy biegł na Wilczą. Informował, że właśnie wchodzi na Kruczą… Potem skręca w Wilczą.

 

Tak był robiony najbardziej wstrząsający i potrzebny REPORTAŻ ROKU 2014.

 

P.S. Do uczestników „Saloniku politycznego Ziemkiewicza”:

Kiełbasa, o której wspominaliście nie była rekwizytem w PKW. To ludzie zgromadzeni przed siedzibą przynieśli wodę, chleb, kiełbasę, czekoladę i kawę. Każdy z uczestników protestu i dziennikarzy mógł wziąć sobie kromkę chleba i ułamać kawałek kiełbasy.

Gdybyście słuchali relacji na żywo, nie pletlibyście głupot. A tak - po prostu ŻENADA!!!
Dodaj komentarz :
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Login :   Hasło :


Komentarze :
Mamrot66
10-07-2016 09:34
Wielki POlak - ojcem wbrew Pismu zwany Tadeusz R. toruński specjalista od niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw.
Efekt religijnego ogłupiania gawiedzi.
Z radiomaryjnego spędu jasnogórskiego
Przyjechała z pielgrzymką na Jasną Grę aby podziękować Maryji że dostała się do liceum.
+++++++++++++
Tysiąc+50 lat wiary w cud...
Biedny kraj, ciemny lud...  

Piotr z Torunia
24-11-2014 21:23
Proszę o podanie nam nazwisk Prawdziwych Polaków Patriotów żebyśmy wiedzieli komu ufać.Okazuje się że w naszym środowisku jest więcej agentów niż u lewaków i genderowców.

Aleksandra z Ww
24-11-2014 19:39
Pani Jadwigo !" Musimy się na nowo policzyć" - niestety dotyczy to także i Waszego środowiska.Serdecznie pozdrawiam .

jaś
24-11-2014 19:22
Przecież Ziemkiewicz to ukryta koczownicza V kolumna , kto tego nie wie  ten kiep.  

Adam
24-11-2014 16:22
Gazeta Polska? Niepolska! Od 2 lat omijam ją z daleka, tak samo jak Gazetę Wyborczą. Podobno ostatnio ta antypolska gazeta popisała się swoim wiernopoddańczym stosunkiem do banderowców za co jej naczelny od banderowskiej razwietki otrzymał medal. Czy naprawdę to za mało aby wyrzucić ją na śmietnik?

maciej kublikow
24-11-2014 11:47
jak zwykle Jadwigo masz rację, ale w tym kraju to za mało
musimy sobie zdawać sprawę, że zacznie się lawina procesów,wyroków płacenia grzywny i jak widać nie wszyscy będą mieć taką obronę jaką ma red. Pawlicki.
będą następne protesty i manifestacje, oni zrobią wszystko żeby nas odstraszyć, więc zacznijmy tworzyć komitety społeczne  w myśl ustawy o zbiórkach publicznych z dnia 18.07.2014 dziennikustaw.gov.pl/DU/2014/833 aby zbierać środki na zapewnienie obrony prawnej i ewentualne grzywny
w tym tygodniu zgłaszamy powstanie Komitetu Obrony Pokrzywdzonych
do którego i Ty Jadwigo wyraziłaś chęć przystąpienia, a także pani Zofia Romaszewska jest tym zainteresowana,
a więc likwidując komitety władzy jak PKW (nie mylić palmy komitety)twórzmy komitety  

nikoś
24-11-2014 04:30
Pani Jadwigo, jest jeszcze jedno takie, minowicie prof. Nowak zaatakował p. Grzegorza Brauna, że ten chce okupować budynki itd.
No co tu się dzieje?!
SB-cja szczuje jednych na drugich?
za G.P.:
"Z kolei pan Grzegorz Braun chciałby zdobywać władzę poprzez czynną okupację urzędów państwa. Nie pociąga to olbrzymiej większości społeczeństwa. Stworzono nam tym samym straszliwą alternatywę. Zadaniem opozycji jest docenienie tego tragicznego dylematu – którego istotą jest wybór między zgodą na upadek państwa i propozycją jego spalenia – i wyprowadzenie Polski z tej sytuacji trzecią drogą"

Powstanie_44
24-11-2014 01:36
Bardzo trafnie napisane Pani Jadwigo - już wielokrotnie także tutaj pisałem o zeszmaceniu się Ziemkiewicza, teraz dochodzą następni - niezalezna z Sakiewiczem mam wrażenie, że stoi w tej sprawie w rozkroku i raz jest za jednymi a raz przeciwko nim. Mam wrażenie, że Pani Ewa nie popracuje długo w TV Republika i że została wykorzystana aby jako znana Patriotka świadczyć swoją osobą i tym samym przekonać Patriotów do wykupywania abonamentu tej TV jak zaczynała od zera - teraz jak mają już podpisane umowy z kolejnymi platformami, to najwyraźniej im pani Ewa przeszkadza, bo jest prawdziwą Patriotką a nie fasadową (jak ci wymienieni), którym Patriotyzm jest potrzebny tylko do naciągnięcia Patriotów na kase dla nich.
Życzę Pani Ewie jak najlepiej i mam ciagle nadzieję, ze mój "czarny" scenariusz się nie ziści - choć z drugiej strony, to lepiej być wśród autentycznych Patriotów, a nie nadmuchanych/nastawionych na kase z Patriotów

Jadwiga
24-11-2014 00:38
to ja już nie wiem czy mam kupować Gazetę Polską czy nie?Może ktoś mi powie

Teresa
24-11-2014 00:17
Dziękuję Pani za ten głos. Jest autentyczny i wyważony. Proszę nie zapominać o obecności w PKW Panów: Marcina Dybowskiego i dra Santorskiego z Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę! Wspaniali ludzie, pełni niekłamanej miłości do Polski.  

A
23-11-2014 23:59
Dodam tylko ze niezalezzna.pl mojego potu nie umiescila

A
23-11-2014 23:56
kopia z niezalezna.pl

Szanowny Panie Redaktorze. Mam nadzieje ze Pan to czyta, bo to jest wazne.

Pragne zwrocic uwage na postawe dziennikarzy radia "niepoprawneradio.pl" ktorzy CALE zdarzenie pod PKW od poczatku manifestacji do aresztowania i zdarzen pod komisariatem policji transmitowali online w jednym ciagu przez ok 20 godzin.

Ponadto nastepnego dnia transmitowali zdarzenia pod komisariatem policji i radosci i smutki zwiazane z uwalnianiem bodz zatrzymaniem poszczegolnych "podejrzanych" 11 godzin.

Nastepnie transmitowali cala rozprawe sadowa Grzegorza Brauna i Hanny dobrowolskiej.

To jest absolutnie nowa forma zurnalizmu. Dzieki najnowszej technice przekazywany jest ciag zdarzen jednym ciagiem, w ktorym nie ma miejsca na manipulacje.

Sluchacz mial wrazenie uczestniczenia w zdarzeniach i mogl wyrobic sobie swoje wrazenie. Slychac jak Redaktor tego radia martwi sie o aresztowanego kolege, jak idzie o 2:00 do komisariatu i tam dopytuje sie.

Sluchacz znajacy zdarzenie w 100% wie kiedy swiadkowie z Palacu Prezydenta w sadzie klamia a kiedy mowia prawde.

Niepoprawneradio.pl zasluguje na Polskiego Pulitzera.

nikoś
23-11-2014 23:00
Oops, miało oczywiście być: Droga Pani Jadwigo.
Napisała Pani tak, jakby pisała to Pani Ewa.
Nic dodać, nic ująć,

nikoś
23-11-2014 22:56
Zgadzam się z Panią, Droga Pani Ewo! Też to od razu zauważyłem. W moim środowisku mówi się, że G.P. to tak naprawdę jest gazeta jarmułkowa i najwidoczniej coś w tym jest. Oni też są na czyichś usługach i mają jakieś interesy.

Adam
23-11-2014 22:16
Najbardziej dziwi mnie postawa Sakiewicza najpierw przeciw potem popiera a teraz pisze ze to ruska prowokacja czyli się usprawiedliwia .
Tomasz Sakiewicz: Scenariusz prowokacji
http://niezalezna.pl/61700-tomasz-sakiewicz-scenar iusz-prowokacji

Joanna
23-11-2014 21:45
Nic dodać, nic ująć. Dziękuję za mądry głos (jeden z niewielu).

Orcyn
23-11-2014 21:39
A cóż na to Pani Stankiewicz? Nie będzie oświadczenia w sprawie wypowiedzi Sakiewicza i innych "niezależnych"? A tak pięknie im się razem współpracowało, a może...? Na razie pozostawiam to bez komentarza. Zobaczymy, co przyniosą następne dni. Dziękuję Pani za właściwy i oczekiwany głos.

Joanna
23-11-2014 21:07
Nic dodać, nic ująć. Dziękuję za mądry głos (jeden z niewielu).

kasandra
23-11-2014 21:05
To byl sprawdzian. Widzimy kto chce walczyc o Polske, o prawde, o obiektywne informowanie opinii publicznej, a kto chce w cieplych kapciach byc pseudo opozycja i mediami. Juz niektorym wygodnie sie zycie ulozylo w obecnym rezimowym systemie. Co tu duzo mowic, wtopili sie w system. Spotkania, pogadanki, wydawane ksiazeczki, karty abonamentowe na TV. Na nieszczesciu Narodu niezle mozna zarobic. Po co to zmieniac? Wazne jest tez, zeby rezim obchodzil sie lagodnie z NASZYMI dziennikarzami, bo my jestesmy grzeczni.  

Łoskot
23-11-2014 20:43
Masz rację Kasandro.Ci Nasi "opozycyjni",aż przebierają nóżkami żeby zająć miejsce GW,TVN, itp , dlatego dobrze się do kogoś podczepić. Trochę ponarzekać,pomachać chorągiewką, pokazać się w dobrym towarzystwie pod warunkiem, że nie trzeba będzie nadstawić karku.Szkoda, że Pani Ewa w takich okolicznościach musiała się przekonać, kto jest kto....  

kasandra
23-11-2014 19:42
To byl sprawdzian. Widzimy kto chce walczyc o Polske, o prawde, o obiektywne informowanie opinii publicznej, a kto chce w cieplych kapciach byc pseudo opozycja i mediami. Juz niektorym wygodnie sie zycie ulozylo w obecnym rezimowym systemie. Co tu duzo mowic, wtopili sie w system. Spotkania, pogadanki, wydawane ksiazeczki, karty abonamentowe na TV. Na nieszczesciu Narodu niezle mozna zarobic. Po co to zmieniac? Wazne jest tez, zeby rezim obchodzil sie lagodnie z NASZYMI dziennikarzami, bo my jestesmy grzeczni.  

Anka
23-11-2014 19:22
Kilka (już kilkanaście?!) lat temu w Stanach Zjednoczonych były wątpliwości co do wyniku wyborów prezydenckich. Przeliczono wtedy jeszcze raz uważnie każdy głos. Dlaczego u nas nie słychać o takiej możliwości? Dlaczego znów mają być "ci, co nadpłacili" i "strzelanie do wroga z brylantów"?

WRadkowiak
23-11-2014 18:45
Serdeczne dzięki Pani Jadwigo za utarcie nosa, tym pożal się Boże mądralom !!!
"Żenada !!!", to wg mnie zbyt delikatne określenie tych Panów.
W całym wydarzeniu, jest jednak wiele pozytywów. M.in. odsłaniają się kolejni, którzy czynią zamęt w głowach rodakom, zatroskanym o Ojczyznę.
Uważam jednak, że sytuacja wymaga zbudowania szerokiej koalicji, gdzie i dla takich "pajaców" będzie miejsce.  

jcieszkowska
23-11-2014 17:52
ma pani absolutna racje ale zienkiewicz juz sie skompromitowal wieloma akcjami jest zwyczajnie nahajczykiem mendialnym, wiec po co zostal zaproszony, natomiast akcja Ewy i Grzegorza nosi symptomy szalonej, ale jest to szaslenstwo patriotyczne emocjonalistow.  Sytuacja jest jednak nieslychanie zla i musimy znalesc jakies swycieskie rozwiazanie.  Mnie nie bardzo odpowiada wiadomosc ze ludzie maja wyjsc na ulice w grudniu, beda zwolnienia i zimna zima, poza tym wlodzio sie kontynuuje ofensywe, jak okielznac ten burdel, konkretnie pociagnac do odpowiedzialnosci konkretne osoby. Musza byc dowody a te jak w Smolensku sa niszczone.

Ewa Credo
23-11-2014 17:45
Serdeczne dzięki za ten felieton. Ogromnie mnie wzmocnił. Myślę prosto - sercem, ale to własnie serce pomaga mi oddzielać ziarna od plew.


Solidarni2010.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Wypełnij ankiete, Twoja pomoc jest bardzo ważna!
Wypełnij ankietę »
Chcesz wstąpić do Stowarzyszenia ?
Wypełnij deklaracje »
Akcje obywatelskie.Dzieje się coś ważnego w Twoim mieście?
Napisz nam o tym »
wrzesień 2016
PnWtŚrCzPtSoNd
 
29
 
30
 
31
1
 
2
3
4
 
5
 
6
7
 
8
 
9
10
11
12
 
13
 
14
15
16
17
 
18
19
 
20
21
22
23
24
25
 
26
 
27
 
28
29
 
30
 
1
 
2
Brak wydarzeń
x
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści na stronie, dostosowania ich do potrzeb użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych w plikach cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować w ustawieniach przeglądarki internetowej. Korzystając z naszej strony, bez zmiany ustawień w przeglądarce internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.