Członkami komitetu jest kilkanaście najważniejszych amerykańskich firm
przemysłowych, takich jak Northrop, Grumman, Honeywell, Alcoa, Dow Chemical, Siemens oraz kilka uczelni, w tym Berkeley, Georgia Tech, MIT, jak również Uniwersytet Akron gdzie dziekanem jednego z wydziałów jest prof. Binienda.
- Nie ukrywam, że czuję się zaszczycony zaproszeniem do tej współpracy. Szczególnie, że zostałem poproszony o konsultację w zespole opracowującym strategię rozwoju w dwóch bardzo ważnych dziedzinach: analizy wielkich baz danych oraz ich wizualizacji oraz w wielkiej prędkości obliczeń i symulacji komputerowych najbardziej zaawansowanych technologii – mówi prof. Binienda w rozmowie z „Codzienną”.
Pełna lista członków Komitetu Wykonawczego Partnerstwa Zaawansowanych Technologii Przemysłowych znajduje się w linku poniżej:
Są to ludzie poważani, o wysokich kompetencjach, za którymi stoją potęzne firmy i koncerny. Na ekspertów powołują osoby, których fachowość jest szeroko znana i będą stanowić wartość dodaną. Jedną z takich osób został właśnie profesor Wiesław Binienda. Został poproszony o konsultacje w dwóch dziedzinach: opracowywaniu strategii rozwoju w dziedzinie analizy wielkich baz danych i ich wizualizacji , oraz w dziedzinie wielkiej prędkości obliczeń i symulacji komputerowych najbardziej zaawansowanych technologii- te prace wykonywał również dla zespołu Macierewicza.
AN