INFORMUJEMY NA BIEŻĄCO!!!  Bluźniercy drwią z katolików - "Golgota Picnic" w ... Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Białymstoku, Łodzi, Wrocławiu
data:23 czerwca 2014     Redaktor: Redakcja

                                        
NIE DOPUŚĆMY do SPEKTAKLI i CZYTANIA TEKSTU!  

"Golgota..."rozlewa się po Polsce! Zapowiedzi oficjalne już z wielu miast zaangażowanych w  profanację! Na bieżąco informujemy o miastach i teatrach, które powinniśmy, jako katolicy, "odwiedzić", by powstrzymać bluźnierstwo!

U Z U P E Ł N I A M Y   N A   B I E Ż Ą C O !!!!!

 

28 czerwca
 
Kraków
modlitewny protest od godz. 20:15 pod Teatrem Nowym przy ul. Gazowej 21 (Kazimierz) - zaplanowana projekcja "sztuki"
 

 
 
27 czerwca
 
Warszawa
na godz. 16.00 Teatr Rozmaitości planuje pokaz obrazoburczej „Golgota Picnic”.
na 20 - Placu Defilad- zaplanowane czytanie "sztuki";
Kraków
modlitewny protest od godz. 18:45 pod Teatrem Nowym przy ul. Gazowej 21 (Kazimierz) - zaplanowane czytanie "sztuki"
oraz
modlitewny protest od godz.20:00 przed Teatrem Starym przy ul. Jagiellońskiej - zaplanowany pokaz wraz z czytaniem scenariusza "sztuki".
Wrocław
w kościele pw. św. Wojciecha na pl. Dominikańskim o godz. 15.00 wierni będą się modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji przebłagalnej za grzech publicznego bluźnierstwa; członkowie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę i Akcja Katolicka Archidiecezji Wrocławskiej zapraszają do udziału w modlitwie różańcowej, w kręgach do 15 osób, przed Teatrem Polskim przy ul. Zapolskiej , w piątek o godz. 19.45. Modlitwa będzie miała charakter ekspiacyjny za planowaną projekcję bluźnierczego pseudo- spektaklu.
Bydgoszcz
modlitewny protest uliczny przed Teatrem Polskim, w godz. 18.30-22.00;
Poznań
na placu Wolności protest - godz. 18.30.
Łódź
o 18:00 w Manufakturze w Muzeum Sztuki
o 20:00 czytanie "sztuki" w teatrze "Pinokio(!!!!) - godz.20.
Białystok
Czytanie sceniczne połączone z projekcją fragmentów "Golgota picnic", Teatr TrzyRzecze, godz. 19.00
 
 
 

 
 
26 czerwca 2014
(19:00)
 
Warszawa
Trwa blokada warszawskiego teatru przez środowiska sprzeciwiające się bluźnierstwu i wydawaniu publicznych pieniędzy na nic nie warte spektakle.
Teatr otoczony jest kordonem policji, która nie dopuszcza protestujących i modlących się ludzi do jego murów. Mimo to udało się uchylić okna i ustawić transparenty tak, żeby było widać je od środka. W okna skierowane są również megafony, które z całą pewnością skutecznie zagłuszają to wydarzenia. Wystawiający póbowali podgłośnić swoje urządzenia, ale przegrali sromotnie.
Modlitwę prowadzi ksiądz Małkowski.
 
Widzowie tego wydarzenia, bo sztuką nazwać to bardzo trudno, dostali się do budynku w większości tylnym wejściem.
 
(http://solidarni2010.pl/28310-warlikowski-i-teatr-nowy-w-warszawie---aktualizacja.html)
 
Nie odpuścimy.
 
Jutro protesty w pozostałych miastach Polski.

 

 
 
Kraków: jutro (27 czerwca) spotykamy się z różańcami przed Teatrem Nowym (ul. Gazowa) o godz. 18:45 i przed Teatrem Starym o godz. 20:00 (wybieramy jeden teatr).

Z OSTATNIEJ CHWILI !!!

26 czerwca

(17:00)

WROCŁAW:

W środę, czwartek i piątek o godz. 15.00 w kościele św. Wojciecha na pl. Dominikańskim podczas Koronki do Miłosierdzia Bożego jej uczestnicy będą się modlić w intencji przebłagalnej za grzech publicznego bluźnierstwa jakim jest Golgota Picnic. W modlitwę ekspijacyjną włączają się też wrocławskie Karmelitanki i Boromeuszki.

(14:20)


 

Solidarni 2010 Warszawa;

W dniu 27 czerwca w godz. 15-16 organizujemy pikietę przeciw bluźnierczemu spektaklowi "Golgota PicNic" wystawianemu tego dnia w warszawskim Teatrze Rozmaitości (Marszałkowska 8).

Następnie przenosimy się na Plac Defilad, gdzie od godziny 20.00 aktorzy będą odczytywać tekst haniebnego spektaklu.
Zabierzmy ze sobą flagi narodowe, transparenty, banery oraz akcesoria dźwiękowe - trąbki, gwizdki, dzwonki itd.
Opowiedzmy się po stronie PRAWDY !

 

(12:15)

U W A G A W A R S Z A W A !!!!!

SPONTANICZNY PROTEST MODLITEWNY.

KRUCJATA RÓŻAŃCOWA APELUJE: PRZYBĄDŹMY JAK NAJLICZNIEJ - 26.06, godz. 19!!!

Nowy Teatr [WARLIKOWSKIEGO], hala warsztatowa, ul. Madalińskiego 10/16

 

 

(11:45)

Szefowa resortu "kultury" (Małgorzata Omilanowska- red.) przekonuje, że dokładnie zapoznała się z zapisem spektaklu i... jest nim zachwycona.

(za: niezalezna.pl)

 

(11:18)


 

ŁÓDŹ

https://www.facebook.com/events/244556405743610/?ref_newsfeed_story_type=regular

Dziś o 19.00 w Fabryce Sztuki w Łodzi na Tymienieckiego 3 ma się odbyć projekcja "Golgota Picnic".Łódzcy patrioci zaplanowali zgromadzenie tam o 18.30 z różańcami i eksplikację swego zdania na zadany temat. Pokojowo, w ramach wolności rzecz jasna. Po prostu nie lubimy brzydoty i braku kultury w sztuce.https://www.youtube.com/watch?v=RFvYVUENFSk

Niektórzy nie rozumieją, że wolność to nie "róbta co chceta", lecz "chcę robić rzeczy wartościowe", zrozumienie konieczności uwzględniające potrzeby innych, stan dojrzałości, kultura bycia( z korespondencji od Joli Sowińskiej- Gogacz- Łodź)


 

(10:50)

LUBLIN: Udało się! Antykatolicka hucpa odwołana!

Protesty wielu środowisk /m.in. radnych PIS z Rady Miasta, Lubelskiej Kurii, ONR Brygada Lubelska, Młodzież Wszechpolska Lublin/ oraz zapowiedziana na godz. 21.00 w dniu 27.06.2014 pod Lubelskim Centrum Kultury demonstracja przeciwko emisji filmu z „Golgota Picnic” przyniosły oczekiwany rezultat. Antykatolicką hucpę odwołano !

Wojciech Radkowiak

Solidarni 2010 OT Lublin


(8:53)

Warszawa

Bluźnierstwo planowane DZIŚ!!!

Nowy Teatr [WARLIKOWSKIEGO], hala warsztatowa, ul. Madalińskiego 10/16

26 czerwca 2014 | 20:00

Koncert połączony z czytaniem tekstu „Golgota Picnic” Rodrigo Garcíi.W wieczorze wezmą udział aktorzy Rodrigo Garcíi: Gonzalo Cunill, Nuria LLoansi, Juan Loriente, Juan Navarro. Czytaniu tekstu ma towarzyszyć wykonanie „Siedmiu ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu” Josepha Haydna - na zdjciu ze strony teatru pianista siedzi nagi przy fortepanie!

Po czytaniu planowana jest rozmowa z Rodrigo Garcíą.

Wejściówki: 10 zł , kasa od godz.11.0


Poznań

Uwaga !!! Poznań Plac Wolności !!!!
27 czerwca o godz. 19.oo homolewactwo zamierza chóralnie odczytać treść Golgoty picnic!!!! Nie możemy do tego dopuścić!
Prosimy o pełna mobilizację. Jedziemy do Poznania!
Spotykamy się na Placu Wolności (zamiast pod CK Zamek). Przyjdź stawać w obronie wiary godności i prawa. Dość dyktatury homolewaków
 
 

25 czerwca

(21:05)

Solidarni 2010 Kraków:

Niestety bluźniercza zaraza nie ominęła także i Krakowa, miasta świętych, miasta polskich królów, miasta świętego Jana Pawła II, wreszcie – naszego miasta. Pokazy i odczytywanie scenariusza „Golgota Picnic” odbędą się w Teatrze Starym w piątek 27 czerwca o godz.19:30 oraz w Teatrze Nowym w piątek o godz. 19:15 (czytanie tekstu) i w sobotę o godz.21:15 (projekcja wideo).

 
 
Szanowni Państwo – spotkajmy się wszyscy w piątkowy i sobotni wieczór pod Teatrem Nowym i Teatrem Starym z różańcami w rękach. Będziemy protestować, by do bluźnierczych odczytów i projekcji nie doszło.

 

(14:00)

Ksiądz Jerzy Garda wraz z grupą osób pikietujących na placu Zbawiciela w Warszawie w obronie wartości chrześcijańskich dołączy do dzisiejszej manifestacji przed budynkiem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Będą tam protestować przeciw finansowaniu i promowaniu bluźnierczych przedstawień, takich jak „Golgota Picnic”.

(za: naszdziennik.pl)

PRZYPOMINAMY:

 

Warszawa szykuje się do drugiej pikiety pod Ministerstwem Braku Kultury - środa, 25.06 godz.16.30

 

(9:20)

Wzywamy wszystkich Rodaków do Postu i Modlitwy Różańcowej w najbliższych dniach - 27 czerwca 2014 roku stawmy się licznie w niżej wymienionych miejscach z Różańcami Świętymi w dłoniach i powstrzymajmy bluźnierstwa!

 
 
Oto lista miejsc, w których powinniśmy dać świadectwo wiary - wstęp jest wolny - należy pilnie w kasach zgłosić się po wejściówkę lub po prostu przyjść gdyż wstęp jest wolny:
Poznań, plac Wolności, godz. 19.00 (grupowe czytanie)
Białystok, Teatr TrzyRzecze (projekcja i czytanie)
Bydgoszcz, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki (projekcja)

Lublin, Centrum Kultury (projekcja)

Kraków: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (czytanie) oraz Teatr Nowy (czytanie i projekcja)
Warszawa: TR Warszawa (projekcja) oraz Teatr Studio im. Stanisława I. Witkiewicza (czytanie)
Wałbrzych, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego (czytanie)
Wrocław, Teatr Polski (projekcja)
 
 

(23:15)

Wrocław

Wycofany z programu festiwalu Malta w Poznaniu kontrowersyjny spektakl „Golgota Picnic” będzie można za darmo zobaczyć w najbliższy piątek w stolicy Dolnego Śląska. Obrażający chrześcijan trzygodzinny pokaz w formie zapisu wideo ma się rozpocząć o godz. 20.00 na scenie im. Grzegorzewskiego przy ul. Zapolskiej.

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/202163-poznan-odwolal-wroclaw-na-tak-wulgarny-i-obrazajacy-uczucia-chrzescijan-spektakl-ma-byc-pokazany-za-publiczne-pieniadze

 

 

(22:54)

Warszawa:

Teatr Studio przygotowuje czytanie scenariusza "Golgota Picnic". Ma się ono odbyć w najbliższy piątek o godz. 20.00 na placu Defilad.

 

(22:40)

„Golgota Picnic” w Białymstoku!

Do akcji włącza się białostocki Teatr TrzyRzecze, w którym dojdzie do projekcji publicznej bluźnierczego spektaklu 27 czerwca o godz. 19.

 
 
 
 

 

(godz.20)

 

WARSZAWA

TEATR ROZMAITOŚCI (ul. Marszałkowska 8) - 27 czerwca, godzina 16 !!!

Teatr Rozmaitości planuje pokaz rejestracji filmowej przedstawienia.

 

BILETY (ZA DARMO) DO WZIĘCIA W KASIE TEATRU!

http://trwarszawa.pl/#!/kontakt/

TEL.22 480 80 80

kasa@trwarszawa.pl

 

Prosimy i zachęcamy do odbioru wejściówek(biletów) w dniu 25 czerwca. Kasa czynna od godziny 11. Prosimy przyjść kwadrans przed 11.

 

***

 

(godz.19.03)

Dziś środowiska katolickie w Bydgoszczy rozpoczęły protest przeciwko planowanemu wystawieniu obrazoburczej sztuki Golgota Picnic w miejscowym Teatrze Polskim. Akcja zaczęła się od próby przejęcia darmowych wejściówek na piątkowy spektakl. Protest przyjął teraz formę pisania próśb, petycji i apelów. Jeśli do piątku przedstawienie nie zostanie odwołane, to w piątek o 19:30 odbędzie się protest pod budynkiem teatru przy Alejach Mickiewicza.

- Maciej Różycki, Solidarrni 2010 Bydgoszcz

poniżej zdjęcia Hanny Marchlik:

 

***

Krystian Frelichowski - Bydgoszcz:

Niezależnie od siebie trzy różne środowiska zarejestrowały manifestację przed Teatrem Polskim w Bydgoszczy na czas trwania spektaklu. Są to:

1) Diakonia Społeczna, KGP, SOLIDARNI2010, Idee Solidarności, Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w PRL "Przymierze"

2) Bydgoska Liga Polskich Rodzin

3) Młodzież Wszechpolska

***

ANNA KOŁAKOWSKA - z w o l n i o n a!!!

(wcześniej członkowie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę wystosowali w tej sprawie oświadczenie do Helsinskiej Fundacji Praw Człowieka oraz do Rzecznika Praw Obywatelskich)

 

Dziennikarka, członek Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, Anna Kołakowska, została zatrzymana w Bydgoszczy przez policję po złożeniu powiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez organizatorów projekcji Golgota Picnic. Powodem zatrzymania jest "posiadanie nielegalnych materiałów", które pani Anna przedstawiła jako dowód w sprawie.

 

***

Stanowisko Kurii Diecezji Bydgoskiej w sprawie spektaklu „Golgota Picnic” w Teatrze Polskim w Bydgoszczy:

(...)To niedopuszczalne i zasługujące na nasz stanowczy sprzeciw. Nawet jeśli ma to być jedynie projekcja tego spektaklu, to biorąc pod uwagę to, co działo się w ostatnim czasie w Poznaniu i całym naszym kraju, jest ona jak swego rodzaju kpina z chrześcijan, katolików, którzy jasno wyrażali swoje zaniepokojenie i podkreślali, że nie zgadzają się na szydzenie z krzyżowej śmierci Chrystusa.

(całość: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/83054,nie-ma-zgody-na-szydzenie-z-meki-chrystusa.html0

 

***

Jak podaje portal .pch24.pl, dotychczasowy dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Paweł Łysak, od nowego sezonu pokieruje warszawskim Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Huebnera.

 

Całość wiadomości: http://www.pch24.pl/kim-jest-czlowiek--ktory-pokaze-golgota-picnic-,23763,i.html#ixzz35YlpSvFj

 

***

 

Jak poinformował Mikołaj Bylka, rzecznik prasowy Malta Festiwal, w czwartek i piątek w co najmniej 30 miejscach w Polsce odbędą się pokazy i czytania „Golgoty Picnic” hiszpańskiego skandalisty Rodriga Garcíi. Na razie nie zostały ujawnione dokładne miejsca i godziny prezentacji tej pseudosztuki.

za: Nasz Dziennik

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

***

 

Poznań:

27 czerwca spektakl ma się odbyć, choć w nieco innej formie, z rozdawaniem tekstów i czytaniem na żywo, głosami młodych aktorów i studentów szkół dramatycznych; o 19, a nie o 21 jak planowano!

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bydgoszcz:

27 czerwca o godzinie 20 na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy [zarządzanego przez Pawła Łysaka] ma się odbyć projekcja spektaklu "Golgota Picnic" usuniętego z programu poznańskiej Malty.

Klub Gazety Polskiej i Solidarni2010 z Bydgoszczy - protestują!

 

Organizatorzy zapraszają po odbiór tym razem już darmowych wejściówek i zachęcają, informując, że ilość miejsc jest ograniczona. Reżyser spektaklu straszy protestujących!

 

Organizacje katolickie i Krucjata Różańcowa za Ojczyznę nie ustępują - Poznań i zapewne również Bydgoszcz zostaną zablokowane! Stowarzyszenie Unum Principium w piśmie przesłanym do Rafała Bruskiego wezwało prezydenta Bydgoszczy do podjęcia działań zmierzających do odwołania spektaklu. Poniżej protest pisemny Solidarnych2010.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Warszawa:

Jak podaje dzisiejsza [24.06] „Gazeta Polska Codziennie” spektakl ma się pojawić na scenach także w ... Warszawie.

 

Solidarni2010 popierają wszelkie protesty! Warszawa szykuje się do drugiej pikiety pod Ministerstwem Braku Kultury - we środę 25.06 godz.16.30.

 

W I E R Z Y S Z ? - N I E B Ą D Ź B I E R N Y !

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Protest środowisk patriotycznych w Bydgoszczy

 

 

Klub Gazety Polskiej i Solidarni2010 wyrażają głębokie oburzenie przeniesieniem obrazoburczego spektaklu Golgot Picnik na deski bydgoskiego teatru. Wzywa wszystkich mieszkańców miasta do bojkotu przedstawienia oraz organizacji protestów: listów, pikiet i innych. Przypominamy również, że KGP już 2012r. domagał się odwołania z funkcji Dyrektora Pawła Łysaka , za przepełnione pornografią „dzieła” obrażające chrześcijan i błogosłowionego ks. Jerzego Popiełuszkę.(oświadczenie z 2012r. poniżej) Wydaje nam się, że jest to też odpowiedni moment by z racji zbliżających się wyborów uświadomić wierzącym mieszkańcom naszego grodu, że głos oddany na urzędującego Prezydenta Rafała Bruskiego, to głos przeciw Bogu, a niewierzącym, że to głos przeciwko polskie kulturze, która wyrosła z łacińskich tradycji. Wszak to Prezydent miasta odpowida za kierownictwo teatru i mimo licznych protestów odmawiał odwołania w/w dyrektora.

 

Przewodniczący KGP Krystian Frelichowski

Solidarni2010 Maciej Różycki

dodatkowe inf. 502224137

 

“Teatr to jedno ze szczytowych osiągnięć cywilizacji. Cywilizacja Europejska opiera się na trzech filarach: prawie rzymskim, kulturze greckiej i etyce chrześcijańskiej. Dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Paweł Łysak w imię postępu i budzenia emocji wśród widzów stosuje kontrowersyjne środki. Ma do tego prawo, bo teatr ma budzić emocje. Jednak przykład starożytnej Grecji i Rzymu dowodzi, że wieczne są tylko te sztuki, które niosą wartości ponadczasowe. Pan Łysak jako wykształcony filozof i reżyser zapewne zdaje sobie z tego sprawę, jednak świadomie wybrał odmienną drogę igrzysk organizowanych w rzymskim Koloseum, gdzie realizm i skrajne emocje były osiągane dzięki rozlewowi krwi niewolników.

 

Teatr Polski w Bydgoszczy pod rządami Pawła Łysaka poprzez podważanie jednej z podstaw naszej cywilizacji kultury greckiej, poddaje w wątpliwość inną, etykę chrześcijańską atakując prawdę. W najnowszym spektaklu pod tytułem „Popiełuszko” jest wypaczana pamięć o kapelanie Solidarności. Co więcej, insynuowane są komunistyczne kłamstwa o współodpowiedzialności hierarchów Kościoła. Nie jest to jedyny przykład religijnych fobii dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy. W przeszłości dopuszczał się już prowokacji, które jednak można było poczytać jako nieudolną próbę zaistnienia w świadomości bydgoszczan. Dziś jednak antyspołeczne postępowanie Pawła Łysaka przyjmuje formę cyklu okraszonego pseudo-debatą. Stąd też żądamy odwołania Pawła Łysaka z funkcji dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy oraz przeprosin społeczeństwa w środkach społecznego komunikowania. Pod jego dyrekcją scena teatru stała się ostoją wulgaryzmów, ekshibicjonizmu, pustych prowokacji i kłamstwa. Z przykrością stwierdzamy, że Teatr Polski w Bydgoszczy stał się siedzibą antykultury, a widz idący do gmachu przy al. Adama Mickiewicza nie wchodzi do przybytku piątej muzy, a do kloaki, gdzie raz za razem wylewane są pomyje. Dlatego wzywamy wszystkich, którym kultura nie jest obojętna do bojkotu przedstawień Teatru Polskiego w Bydgoszczy, póki nie zostanie z niego odwołany Paweł Łysak. Dla dobra polskiego teatru Paweł Łysak, jako krzewiciel antykultury musi odejść! Teatr Polski w Bydgoszczy, jak wynika z samej nazwy powinien promować sztukę, która wyrasta z najlepszej tradycji polskiej, która jest suwerenną częścią Cywilizacji Łacińskiej.”

 

Terenowe Biuro Radia Maryja

 

Maria Skorupka, Krzysztof Skibicki

 

Związek Solidarności Polskich Kombatantów

 

Jan Perejczuk

 

Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w PRL „Przymierze”

 

Jan Raczycki

 

Narodowa Bydgoszcz

 

Edward Molin

 

Obóz Narodowo-Radykalny

 

Piotr Czarnecki

 

Zdjęcia do artykułu :
Zdjęcia do artykułu :
Zobacz równiez:

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści na stronie, dostosowania ich do potrzeb użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych w plikach cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować w ustawieniach przeglądarki internetowej. Korzystając z naszej strony, bez zmiany ustawień w przeglądarce internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.