29 stycznia 2013 roku w siedzibie „Gazety Wyborczej” odbyła się konferencja komisji rządowej na czele z panem Laskiem, która miała na celu wbicie do głów tez raportu komisji Millera.
Wśród osób zadających pytania był mecenas Bartosz Kownacki, który poprosił o wyjaśnienie, w jaki sposób „rozpoznano” głos śp. gen Błasika i stwierdzono jego rzekomą obecność w kokpicie.
Odpowiedź komisji trudno było uznać za rzeczową….
Mecenas Kownacki powiedział, że dzień wcześniej prokuratura wojskowa jednoznacznie stwierdziła, iż śp. generał nie przyczynił się w żaden sposób do katastrofy TU-154M, po czym zapytał red. Agnieszkę Kublik, dlaczego Gazeta Wyborcza nie umieściła tej informacji na swoich łamach, mimo iż wcześniej gazeta podchwytywała rozmaite krzywdzące teorie dotyczące śp. gen Błasika.
Redaktor Kublik nie chciała odpowiedzieć publicznie na pytanie mecenasa Kownackiego ,mimo iż nieprawdziwe informacje o generale Błasiku ukazywały się w „Wyborczej” jak najbardziej publicznie.
Przypominamy krótką migawkę z tejże konferencji.