Rolex - BÓJ OSTATNI
data:28 listopada 2011     Redaktor: Barbara Chojnacka

Dlaczego zwierzęta zabijają? Z głodu i ze strachu. Dlaczego zabijają ludzie? Odpowiedź na to pytanie jest pewnie bardziej złożona..., ale czy bylibyśmy dalecy od prawdy, gdybyśmy powiedzieli, że w zasadzie z tych samych powodów? Z głodu i strachu?

Tyle, że głód i strach są tutaj bardziej złożone.

Świrski za Rolexem


BÓJ OSTATNI

 

rolex1-marsz_niepodleglosci-15_550

http://swirskiphoto.salon24.pl/

BBC potrafi by genialna jak chce, a chce i umie być genialna. Być może dlatego, że 99% czasu pracowników tej instytucji zajmuje problem zrobienia wszystkiego jak najlepiej, w zgodzie z tą wciąż irytującą wszystkich niepublicznych producentów mediów "misyjnością". Ta "misyjność" irytuje, ale jakimś dziwnym trafem zapewnia wyższość na telewizyjną sieczką; daje ludziom poczucie (być może złudne), że tracąc czas na oglądanie "telly" tracą go nie do końca, bo jednak czegoś się uczą.

W życiu nie myślałem, że mogę z zainteresowaniem oglądać film przyrodniczy, a okazało się, że nawet i moja obojętność wobec sfilmowanych dramatów braci mniejszych pryska jak mydlana bańka, jesli podstawi mi się pod nos "Frozen Planet" (http://www.bbc.co.uk/programmes/b00mfl7n) ? wprost nieprawdopodobnie zrealizowaną opowieść o surowym życiu mieszkańców Arktyki. Wczoraj z otwartymi ustami oglądałem tworzące się w błyskawicznym tempie lodowe stalaktyty, powstałe pod wodą na skutek jakichś różnic w zasoleniu (chemia, głupku! ? to do mnie), rozpoczynające wędrówkę od tej wewnętrznej strony lodowej powłoki w kierunku dna, i rozpełzające się po dnie morskim w postaci zabójczych dla każdej schwytanej istoty lodowej lawy.

A potem rejestrowana z powietrza i lądu relacja kilkugodzinnej walki na śmierć i życie pomiędzy bizonem i wilkiem. Jeden na jednego, równe szanse i pełny szacunek. Zwierzęta odpoczywały po kilkanaście minut leżąc w odległości metra i gasząc pragnienie śniegiem, by potem znów podjąć epicką batalię w kopnym śniegu, po której samotny wilk wyglądał jak skrwawiona szmata, ale wygrał i wykradł kolejne tygodnie życia w otoczeniu bezlitosnej arktycznej zawieruchy.

Dlaczego zwierzęta zabijają? Z głodu i ze strachu. Dlaczego zabijają ludzie? Odpowiedź na to pytanie jest pewnie bardziej złożona..., ale czy bylibyśmy dalecy od prawdy, gdybyśmy powiedzieli, że w zasadzie z tych samych powodów? Z głodu i strachu?

Tyle, że głód i strach są tutaj bardziej złożone.

I kiedy przeczytałem ten list, zdałem sobie sprawę jak destrukcyjną siłą ten głód i ten strach potrafi być:

"Na początku chciałbym przeprosić pokrzywdzonych za to co zrobiłem, ale winę ponosi PIS, Jarosław Kaczyński i Lech Kaczyński, który spóźnił się na samolot i nie chcąc spóźnić się na uroczystości w Katyniu doprowadził do Katastrofy Smoleńskiej przez zmuszenie załogi samolotu do lądowania w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych i słabo wyposarżonym tech. lotnisku. Według mnie to Lech Kaczyński jest największym Mordercą Polskim od czasu II wojny światowej. ?Ale Ciemny Lud? wszystko kupi, - (Jacek Kurski poseł PIS), buduje mordercy pomniki na które nie zasługuje . Na pomniki zasługuje tylko Generał Jaruzelski który rządził Polską w trudnych czasach komunizmu, gdy byliśmy pod okupacją Związku Radzieckiego. Ja byłem zbulwersowany sytuacją polityczną ? gospodarczą w Polsce. Chciałem swoim działaniem poruszyć opinię publiczną, obudzić społeczeństwo by naprawdę rozliczyli Polityków którzy nie realizują zadań do których zostali wybrani.

W więzieniu wcale nie żyje się gorzej niż w Polsce na wolności

Polska to jest dziki kraj, w którym nie funkcjonuje prawo, łamana jest konstytucja, brak równości w dostępie do pracy. Renciści i emeryci płacą tylko składkę zdrowotną, a reszta społeczeństwa musi płacić pełny ZUS. Oprócz tego emeryci otrzymują emerytury i dalej pracują [...] zawodzie bez dnia [...]

(pisownia jak w oryginale, za zdjęciem opublikowanym przez PAP)

Rzecz jasna można nie oprzeć się pokusie sporządzenia długiej listy nazwisk osób, które 24 godziny na dobę, pełną parą, cały czas i nieustannie zajmowały się znalezieniem sposobu ujścia dla tego strachu wskazując na jedyne, ostateczne rozwiązanie i drogę ucieczki przed przerażeniem osobie, której zdolność rozumienia otoczenia była ? sądząc po treści przesłania, mocno ograniczona, chociaż mieściła się w normie, i ? niestety, nie odbiegała od średniej.

To wręcz pierwotny, magiczny instynkt, który wobec niezrozumiałego każe zamordować fetysz ? symbol, ucieleśnienie całego zła, pozwalający choćby na moment zapomnieć o tym przeraźliwym poczuciu bólu i pustki.

Ryszard Cyba już się nie boi. On znalazł się na powrót w swojej Arkadii, którą zapamiętał z czasów swojego bohatera generała Jaruzelskiego ? w więzieniu, w którym nie płaci się ZUS-u, a emeryci nie knują i nie oszukują kontynuując pracę ku rozpaczy bezrobotnych pięćdziesięciolatków, których resort zużył, zgwałcił i wyrzucił za drzwi, bo nie nadawali się do biznesu, byli za słabi.

Ryszard Cyba, a wraz z nim setki tysięcy innych są dla post-komunistycznego systemu chodzącymi bombami. Potrafią posługiwać się bronią, nie mają nic do stracenia, więzienie jawi im się jako wybawienie, a chwila medialnej nagrody zastępuje zbawienie wieczne.

Beneficjanci tego systemu boją się wcale nie mniej niż Cyba, bo wiedzą, że ich władza opiera się na przeraźliwie kruchych podstawach. Ich wzorowane na propagandzie niemieckiej lat trzydziestych metody wskazania, odczłowieczenia i mitologizacji "Żyda" są rozpaczliwą próbą wykradzenia kolejnych godzin życia pośród arktycznej nocy. To nie jest świat greckiej tragedii, bo w zwierzęcym instynkcie przetrwania złapanego w sidła lisa, który odgryza sobie łapę nie ma nic z podniosłości greckiej tragedii. Jest zapach krwi, moczu i odchodów. Ból i strach.

Ich odgryzanie sobie łapy polega na próbie przerzucenia przerażenia na innych, i na wskazaniu ofiary, dzięki której powodowana przerażeniem przemoc znajdzie swoje ujście.

Dlatego trzeba znaleźć młode dziewczyny i chłopców, poubierać ich w te dehumanizujące pancerne żółwie, w których będą się mogli ledwo poruszać i ustawić na przeciw tłumu, żeby ten mógł wyładować swą złość i frustrację. "No przywal żółwiowi! CHWDP! Czemu nie chcesz?" W ruch idą prowokatorzy, dają przykład tego, jak należy wyładowywać frustrację. Zaplanowana scenografia ze staranną selekcją płonących samochodów. Dla bezpieczeństwa palimy swoje. A Ryszard Cyba razy milion, który podobnie jak wielu innych słów panicznie boi się słowa: "Niepodległość" ma w swoim fotelu wchłaniać zmontowany obraz, na którym nie było flag, nie było marszów, nie było radosnych przyśpiewek, ale faszyści, a dowodzili nimi Żydzi i Kaczyński, bo to też Żyd. I faszysta.

A następstwem tego wszystkiego będzie kryzys, który inaczej ominąłby zieloną wyspę, dzięki radom generała Jaruzelskiego udzielanym na szpitalnym łożu boleści odwiedzającym go gościom. Ale będą jątrzyć, a emeryci podkradać pracę. Faszyści będą podpalać Warszawę i obrażać Ruskich.

A niczego Cyba nie boi się tak jak Ruskich. Przez całe życie wbijano mu do głowy: bij Rysiek, niech równo puchnie, bądź czujny i notuj, bo jak nie my, to przyjdzie Ruski, a on nie będzie patrzył, czy Cyba, czy nie Cyba...

Ryszard nawet ostatnio zaczął się modlić... Nieporadnie, bo nigdy wcześniej tego nie robił... "I nie wódź nas na pokuszenie smoleńskie, a wszystkich tych idiotów, co nie rozumio, że mordę trzeba trzymać na kłódkę, bo na razie zgwałcił, ale przyjść może, i nie będzie patrzył Cyba-nie Cyba... wytłucz jak karaluchy, jak pluskwy, jak szczury... Żydzi jątrzą, Żydzi rządzą, niech wprowadzą stan wojenny, żeby już nie gadali, bo jak gadać będą, flagami machać i Warszawę podpalać, to się wreszcie skończy... Amen"

A potem, w ostatecznym geście rozpaczy, kiedy prośby nie zostają wysłuchane, a Kaczyński wciąż grozi, wciąż straszy, wciąż kryzys sprowadza, wciąż prowokuje Ruskiego, Ryszard Cyba wyjmie z pawlacza broń i ruszy w miasto. Nie do posła Niesiołowskiego choćby skomlił, że i on się potwornie boi, ale do tego pierwszego Żydo-Pisiora-Oenerowca-kibola, co to CHWDP i j...ć Milicję Obywatelską. A potem wreszcie spokój i tylko przesłanie, przesłanie muszę przekazać... Są kamery, nie zawiedli, nigdy nie zawodzą, jest Dziennik Telewizyjny razem z Tele-Echem i Kabaretem Olgi Lipińskiej... Podsuwam pod kamerę moją wymiętą kartkę z prawdą, całą prawdą, całą dobę:

"Że na początku chciałbym przeprosić pokrzywdzonych za to co zrobiłem, ale byli tylko kukłami, bo całą winę ponosi PIS, Jarosław Kaczyński, Lech Kaczyński, ich matka, córka i zięć, oraz wszyscy jego wyznawcy ? dzieci szatana; który się spóźnił na samolot i nie chcąc się spóźnić się na uroczystości religijne, katolskie w Katyniu doprowadził do Wielkiej Katastrofy Narodowej przez zmuszenie kierownictwa do wyjścia spod rządów Generała Jaruzelskiego, pana naszego, i lecimy samolotem zmuszeni do lądowania w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych i słabo wyposażonym tech. lotnisku. Według mnie to Oni są największym Mordercą Polskim od czasu II wojny światowej. ?Ale Ciemny Lud? wszystko kupi, - (Jacek Kurski poseł PIS), i buduje mordercom pomniki na które nie zasługuje . Na pomniki zasługuje tylko Generał Jaruzelski który rządził Polską w trudnych czasach komunizmu i niech rządzi wiecznie, gdy byliśmy pod okupacją Związku Radzieckiego, a teraz znów musimy być. Ja byłem zbulwersowany sytuacją polityczną ? gospodarczą w Polsce Ludowej. Chciałem swoim działaniem poruszyć opinię publiczną, obudzić społeczeństwo by naprawdę rozliczyli Polityków którzy nie realizują zadań do których zostali wybrani. Dlatego zabiłem jednego, ale trzeba zabić ich wszystkich, co jątrzą, co tym wyciem o Katyń, Smoleńsk sami się dopraszają o Katyń, Smoleńsk, nie tylko dla nich, bo im się należy Katyń, Smoleńsk, bo po co lecą jak nikt nie zaprasza? Ale na nas wszystkich, co całe życie w służbie Polsce Ludowy, uczciwie pracowali, a teraz żadny emerytury, renty, nic. Tylko się bandytom z lasy pomniki stawia, a ich wdowy po nich pewnie emerytury biorą i pracują na drugim etacie. I kler, kler drapieżny, który tylko na pieniądze... Moje pieniądze, jak ja nawet ani pracy, ani emerytury nie mam.

W więzieniu wcale nie żyje się gorzej niż w Polsce na wolności!!!

Polska to jest dziki kraj, w którym nie funkcjonuje prawo, łamana jest konstytucja, brak równości w dostępie do pracy. Renciści i emeryci płacą tylko składkę zdrowotną, a reszta społeczeństwa musi płacić pełny ZUS. Oprócz tego emeryci otrzymują emerytury i dalej pracują [...] zawodzie bez dnia [...]

[...]

[...]

[...]

...

rolex2-marsz_niepodleglosci-28_550

http://swirskiphoto.salon24.pl/

Źródło: http://hekatonchejres.salon24.pl/367265,boj-ostatniInformujemy, iż w celu optymalizacji treści na stronie, dostosowania ich do potrzeb użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych w plikach cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować w ustawieniach przeglądarki internetowej. Korzystając z naszej strony, bez zmiany ustawień w przeglądarce internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.