1. Po co dalej drążyć temat katastrofy?
Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że katastrofa smoleńska jest już przeszłością, wszystko zostało dawno wyjaśnione. Równie często temat zamachu jest zbywany, jako coś sprzecznego ze zdrowym rozsądkiem. W tym rozdziale mierzymy się z tego typu opiniami.
1.3 Morderstwo na oczach całego świata?
1.4 Raport pisany „na kolanie”
1.6 Eksperci już wszystko wyjaśnili?
2. Konsekwencje katastrofy smoleńskiej
W tym rozdziale postaramy się odpowiedzieć na pytanie, kto zyskał na katastrofie. Prowadzi to również do obserwacji, że ma ona wpływ na nasze życie „tu i teraz” – nie możemy potraktować wyjaśniania katastrofy wyłącznie jako zagadki historycznej.
2.1 NATO wobec katastrofy smoleńskiej
2.4 Bezpieczeństwo energetyczne
3. Mataczenie i utrudnianie śledztwa
W śledztwie smoleńskim można spotkać się z ogromną ilością kłamstw, brakiem dobrej woli ze strony władz, czy też zaniechaniami prowadzącymi do utraty istotnych dowodów. W tym rozdziale opiszemy niektóre takie działania.
3.3 Brak dobrej woli ze strony władz
3.4 Aspekty prawne – podstawa prawna badania katastrofy
4. Silne przesłanki za zamachem
Opisaliśmy do tej pory wiele zaniechań, matactw, nieścisłości oraz działań utrudniających śledztwo smoleńskie lub wprowadzających opinię publiczną w błąd. Czy to już świadczy o tym, że w Smoleńsku doszło do zamachu? Pomimo wielu sygnałów o braku dobrej woli ze strony władz, nie można wykluczyć, że za tymi działaniami kryje się jedynie bieżąca walka polityczna. W tym rozdziale opiszemy działania, które ciężko wytłumaczyć w ten sposób.
4.5 Okolice miejsca katastrofy
4.6 Wersja min. Sikorskiego: Błąd pilotów
5. Badania naukowe
Ostatni rozdział „Kompendium smoleńskiego” stanowi zbiór badań naukowych dotyczących katastrofy. Jest to zbiór niekompletny, gdyż wciąż pojawiają się nowe fakty, ekspertyzy i badania. Jest to również zbiór niesatysfakcjonujący, gdyż tylko niektóre aspekty katastrofy poddają się analizie naukowej. Warto jednak podkreślić, że informacje zawarte w tym rozdziale nie są jedynie opiniami, ale faktami naukowymi – zakwestionować je można tylko na gruncie naukowym, wskazując konkretne błędy w rozumowaniu. Ponieważ nikt tego nie zrobił, są to być może jedyne pewne informacje, jakie mamy na temat katastrofy smoleńskiej.
5.1 Wprowadzenie w świat nauki
5.2 Badania zespołu prof. Biniendy
5.3 Badania zespołu prof. Cieszewskiego cz. 1
5.4 Badania zespołu prof. Cieszewskiego cz. 2