Mimo braku rozgłosu, a nawet dziwnego milczenia ogromnej większości mediów, nie ustają w całej Polsce Pokutne Marsze Różańcowe, poprzedzane zawsze Mszą św. za Ojczyznę.
Nasz portal przed tygodniem zamieścił obszerną relację filmową, zdjęciową i tekstową ze zorganizowanego przez Krucjatę II Marszu Patriotów. Może nie wszyscy zdążyli ją obejrzeć:
Warto też wysłuchać znakomitego kazania, jakie podczas Mszy św. pod Krzyżem Traugutta wygłosił o. Prof. Janusz Zbudniewek:
http://www.youtube.com/watch?v=mfgquIG_SDU
... oraz posłuchać krótkich, niepublikowanych dotąd wystąpień na zakończenie Marszu Patriotów, przed sanktuarium NMP Zwycięskiej na Kamionku. Najpierw głos zabrał jeden z uczestników Krucjaty, następnie prowadzący modlitwę ks. Leopold Powierża:
W ubiegłą niedzielę po Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej warszawiacy ruszyli ze śpiewem i modlitwą różańcową uliczkami Starego Miasta, Krakowskim Przedmieściem na Plac Piłsudskiego, aby, jak zwykle, zakończyć ten parogodzinny marsz modlitwą pod pomnikiem Stefana Kard. Wyszyńskiego przed kościołem s.Wizytek.
Naszym przewodnikiem był niestrudzony ks. Stanisław Małkowski. Nie tylko prowadził modlitwę i rozważania, ale także zatrzymywał się w miejscach związanych z wiarą i z historią, tą radosną i tą tragiczną, i w krótkich słowach przypominał, dlaczego są dla Polaków tak ważne.
Pierwszy taki przystanek był przed budynkiem dawnego komisariatu MO przy ul. Jezuickiej 1/3. Dokładnie rok temu, w 30 rocznicę śmierci zakatowanego bestialsko Grzesia Przemyka, syna opozycyjnej poetki Barbary Sadowskiej, odsłonięto tablicę ku Jego czci. Kaci uniknęli kary. Nihil novi...
Zatrzymaliśmy się także przed Pałacem Namiestnikowskim (jakże znamienna to nazwa, ostatnio ktoś nie bez racji nazwał go wręcz Pałacem Namiestnika) by odmówić krótkie egzorcyzmy, prosząc o odegnanie złych mocy, które tam krążą. I „wieczny odpoczynek” za ofiary tragedii smoleńskiej. I modlitwa za tych, którzy od ponad trzech lat modlą się w tym miejscu, gdzie harcerze postawili krzyż, który tak raził władze rozmaite, że wbrew protestom wiernych został stamtąd usunięty. Ale obrońcy krzyża przynoszą tu codziennie swój własny. Na Krakowskim krzyż stoi, mimo walki, jaką mu wytoczono.
Uczciliśmy pamięcią i modlitwą Józefa Piłsudskiego i Jego żołnierzy w 78 rocznicę śmierci Marszałka, modliliśmy się w intencji bł. Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz przed Grobem Nieznanego Żołnierza za Polaków poległych w obronie Ojczyzny. Iluż ich było?
Uczciliśmy pamięcią i modlitwą Józefa Piłsudskiego i Jego żołnierzy w 78 rocznicę śmierci Marszałka, modliliśmy się w intencji bł. Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, oraz przed Grobem Nieznanego Żołnierza za wszystkich Polaków poległych w obronie Ojczyzny.
„Jedyna broń, której używając Polska odniesie zwycięstwo, to Różaniec” – mówił ks. Prymas August Hlond. Wtórował mu ks. Prymas Stefan Wyszyński: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Matki Najświętszej.”
Szczególnie w maju, ale też zawsze i wszędzie, powtarzajmy z wiarą, mocą i nadzieją słowa tej krucjatowej intencji:
„Z Maryją, Królową Polski, módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu!”
fotorelacja Monika Beyer
Polecamy także relację: