Serdecznie witamy Solidarnych,
Jesteśmy licealistkami z Zamościa, które chcą pomóc Polsce. Ta chęć zrodziła się w nas na nowo po aferze ze zdjęciami Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.
Po krótkim zastanowieniu się postanowiłyśmy je odnaleźć. Nie było to takie łatwe. Pomimo tego,że jest to strona rosyjska, nie znalazłyśmy niczego w tym języku, nawet z użyciem google translate. Dopiero po wpisaniu wyszukiwanej treści, napisanej w języku angielskim, znalazłyśmy angielskie forum ze zdjęciami oraz adresem rosyjskiego blogera. Po obejrzeniu zdjęć jesteśmy w wielkim szoku. Z jednej strony jest nam bardzo przykro, że takie zdjęcia krążą w sieci, ponieważ jest to brak szacunku dla Ofiar i ich rodzin. Z drugiej strony należy Im się prawda i musimy ją dla nich odkryć. Nie jest to łatwe, z powodu władz i zakłamanej teorii o katastrofie, która jest wpajana Polakom przez "suwerenne" media. Tutaj nasuwa się pytanie, co możemy zrobić? Chcemy pomóc sprawie, robić cokolwiek dla Ofiar i dla naszej Ojczyzny. Chcemy walczyć z kłamstwem, którym rząd karmi naród. Pomóżcie nam w tym!
Maja i Natalia