W odpowiedzi na rozporządzenie MEN rugujące lekcje historii z polskiej szkoły powstała akcja „Przywracamy lekcje historii do szkół”. Dziś jest ona już na finiszu.
Aby osiągnąć cel, czyli złożyć w Sejmie projekt ustawy przywracającej lekcje historii w szkole, musimy wspólnie zmobilizować się i wykonać ostatni wysiłek, by do dnia 15.09 br. zebrać 100.000 podpisów. Na dzień dzisiejszy mamy już ok. 75.000 podpisów.
Przed nami ogromna szansa na sukces i ocalenie poczucia tożsamości narodowej polskiej młodzież. Będzie to nasz wspólny sukces i bezcenny wkład w kształtowanie postaw młodego pokolenia Polaków.
Dlatego zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o mobilizację i pomoc w zbiórce podpisów. Wspólnie mamy szansę ocalić świadomość historyczną młodych Polaków.
Prosimy o przesłanie wszystkich zebranych przez Państwa podpisów w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15.09.2012 roku.do siedziby Komitetu:
Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty
ul. Damrota 4/37
45-064 Opole
Z wyrazami szacunku,
Karina Piechota
Zastępca Pełnomocnika Komitetu